Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után rendes szülés?

Császár után rendes szülés?

Figyelt kérdés
2.5 évvel vagyok császár után, most rendes szülésre keszitget a doki. Viszont eddig nem nagyon akart kibújni, szombatra vagyok kiírva. Így,hogy császár volt az előző, így mennyit engednek ráhúzni? Vagy hogy megy ez?
2018. szept. 12. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Császár után nem ajánlatos a természetes szülés, mert a varrat meggyengülhet.
2018. szept. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoktak császár után szülni természetes úton (dokim szerint, ahol megpróbálják, 70-80% esélye van császár után sikeres hüvelyinek), de úgy tudom, indítás, oxitocin kizárva, túlhordást sem nagyon engedik és befolyásolja az is, mennyi idő telt el az előző szülés óta. Szóval nagyobb az esélye, hogy újra császár lesz, ha már volt egy, de ha időben és szépen halad magától (és persze nem olyasmi miatt volt az első, ami jó eséllyel most is fennáll, pl. téraránytalanság vagy anyai alapállapot, mondjuk rizikós szem vagy gerinc), akkor elvileg nincs akadálya - sok példa akad rá, VBAC néven tudsz tapasztalatokat és cikkeket keresni.
2018. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 Az orvostudomány jelenlegi állása szerint az előző császár önmagában nem indikáció egy újabb császárra. Kérdező, nincs egységes szabály, mit engednek. Függ a kórházi protokolltól, az orvosodtól,a heged állapotától, általános állapotodtól, a baba fekvèsétől, a baba állapotától. Nekem már 2 napja fájt a hegem, mikor a szülésznő még 8 napot várni akart. Mert az a protokoll, hogy a terminushoz képest 10 napot kell várni, akkor megindítják a szülést, majd szülésindítás után még 4 nap, és utána lehet császározni. Ha azon a szülésznőn múlik, szétszakadok. Az orvos szerencsére èsznél volt, ő vette észre, hogy vékonyodik a heg. De sok orvos egyáltalán nem vállal VBAC-t, mert valóban szétnyílhat a heg. De az a helyzet, hogy minél többedik császár, annál nagyobb a szövődmények kockázata. Belső vérzés, összenövések. A szülés mindenképp orosz rulett.
2018. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvosfüggő. Sote II-n szültem mindkettőt, 1 hét a túlhordás, utána indítanak. Úgy tudtam császár után nem, de igen. 2 ev 5 hónap van a lányaim között, első császár, 2-at 5 nappal hordtam túl. Oxytocin kellett közben mert nem volt elég erős és hosszú egy-egy fájás. De végül sikerült megszülni hüvelyi úton.
2018. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!