Legyen császár?

Figyelt kérdés

A medencém sajnos eleve nem egészséges + az orvosom szerint fiús alkat vagyok, szűkebb és keskenyebb az átjárás a babának; ezek miatt eleve nehezített lenne a dolog. Tegnap ultrahangon 4100 grammot becsült, ezért elküldött szonográfushoz, hogy valami nagyon jó géppel megnézze a pontos méreteket. Azt mondta, ha tényleg ekkora akkor az anatómiai adottságok figyelembe vételével ő program császárt javasol, ha tényleg ekkora a becsült súly.


40. héten vagyok és sajnos semmi jele a természetes szülés indulásának, a méhszáj kemény és zárt, magasan van.


Nagyon szerettem volna természetes úton szülni, szomorú vagyok. És bizonytalan mert itt azt olvasom, hogy hatalmasakat tévednek a dokik a méretről és ha nekem kiszed egy 3200-3500 grammos babát, tuti ezen fogok kattogni örök életemre.... Ugyanakkor meg az orvosom szerint nem szabad megkockáztatni, hogy akár én akár a baba megsérüljünk egy életre.


Ha a mai komolyabb UH is nagy babát mond, ti belemennétek a programcsászárba?


2018. szept. 25. 02:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Minden további nélkül. A baba egészsége a legfontosabb.
2018. szept. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

A baba sulya nem relevans onmagaban, a fejkorfogat a lenyeg szulesi szempontbol.

Nekem ugyanilyen korulmenyeim voltak, nagy sulyunak igerkezett a baba es keskeny a medencem. Doki azt mondta, hogy itt nem fog ez a gyerek kibujni, de probaljuk meg. Klassz hosszu vajudas utan csaszarral szuletett meg 3100 grammal es jo nagy buksival. A kovetkezo mar progis volt.

2018. szept. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A BPD azt hiszem 97 volt tegnap :(

Doki már ott húzta a száját, hogy ez nem lesz jó az én keskeny és fájdalmas medencémmel :(

2018. szept. 25. 03:58
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan nem volt császárom, de igen, a helyedben belemennék.

A 2-esnek igaza van, nem a súly a lényeg, nekem pl a 3-ból a legnagyobb súlyú babámnak volt 1 cm-rel kisebb a fejkörfogata, mint a másik kettőnek, + mindet kevesebb súlyra becsülték, mint amivel végül születtek.

A fent leírt probléma ha a doki szerint indokolja a császárt, akkor lényegtelen a baba súlya, nem az befolyásolja, hogy szükséges-e.

2018. szept. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Mindenkepp program csaszar.

Mindegy mit akarsz ha veszelyes! Ez nem is kerdes.

Nem szornyu a csaszar, mint amennyire riogatjak az embert, nekem is az volt, gyorsan felepultem, nekem olyan nagyon nem is fajt, 1 het utan mar szinte semmi bajom nem volt. Csak ne hagyd el magad. Ennyi

2018. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért mert neked jó élmény volt még nem jelentheted ki hogy nem borzalmas. Nekem nagyon rossz volt, de én sem jelenthetem ki hogy rossz.



Kérdező: ebben a helyzetben én belemennék.

2018. szept. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha doki ezt javasolja, legyen. Mi nem egészséges a medencéden? Ha pl. csípőficamod van, vagy nőgyógyászati műtéted volt, az már általában eleve indok. Egyébként nem az számít, kívülről mennyire deszka az alkatod (egy "fiús" csípőjű, kb. 155 cm-es, vékony barátnőm kétszer is 4 kiló körüli gyereket szült irigylésre méltóan gyorsan, természetesen, gátvédelemmel, míg egy kifejezetten magas és elég "asszonyos" rokonomnak emiatt lett sürgősségi császár az első és programozott a második), hanem az, hogy belül mekkora a medencéden a "lyuk". Ha kisebb, mint a baba feje, azt hívják téraránytalanságnak (olvass utána, van belőle abszolút és relatív "fajta") - és ezt csak a doki látja az UH-n. Nekem egyébként rosszul sült el az egyik császárom, szóval sajnos ez mindig benne van a pakliban akárhogy szülsz, meg a becsült súlynál mindig kb. fél kilóval nagyobbak lettek a gyerekeim, de a lényeg, hogy ők egészségesek.
2018. szept. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp belemennék! Az esélyét sem adnám meg annak, hogy baj legyen.

Császárral szültem, és kibírható volt, nem bánom ezt hátralévő életemben.

2018. szept. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Halgass a dokira.Csak úgy nem javasolna ilyet.
2018. szept. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

El van csavarodva a medencém vízszintes és függőleges irányban egyaránt. Nem ficam szinten de most amikor tágul például, nagyon fáj hónapok óta, furcsán is járok azóta.


A téraránytalanságot külön megkérdezem, köszönöm, nem ismertem a kifejezést.

2018. szept. 25. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!