Legyen császár?

Figyelt kérdés

A medencém sajnos eleve nem egészséges + az orvosom szerint fiús alkat vagyok, szűkebb és keskenyebb az átjárás a babának; ezek miatt eleve nehezített lenne a dolog. Tegnap ultrahangon 4100 grammot becsült, ezért elküldött szonográfushoz, hogy valami nagyon jó géppel megnézze a pontos méreteket. Azt mondta, ha tényleg ekkora akkor az anatómiai adottságok figyelembe vételével ő program császárt javasol, ha tényleg ekkora a becsült súly.


40. héten vagyok és sajnos semmi jele a természetes szülés indulásának, a méhszáj kemény és zárt, magasan van.


Nagyon szerettem volna természetes úton szülni, szomorú vagyok. És bizonytalan mert itt azt olvasom, hogy hatalmasakat tévednek a dokik a méretről és ha nekem kiszed egy 3200-3500 grammos babát, tuti ezen fogok kattogni örök életemre.... Ugyanakkor meg az orvosom szerint nem szabad megkockáztatni, hogy akár én akár a baba megsérüljünk egy életre.


Ha a mai komolyabb UH is nagy babát mond, ti belemennétek a programcsászárba?


2018. szept. 25. 02:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt ferdült el a csípőlapátom (folyton zsibbadt-görcsölt a lábam), bár a tiéd nem tudom, milyen fokú vagy egyáltalán mik léteznek ebből..., de nekem egy fél év alatt manuálterápiával (óvatosan helyrenyomkodják, nem ilyen csontkovács), tape-pel (az a ragasztószalag, amivel a sportolókat szokták betekerni és izom helyett tart) és gyógytornával (hogy tape nélkül is tartson valami) sikerült helyrehozni.
2018. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

nekem 3 csaszarom volt,nem ordogtol valo.

a gyerek egeszsege az elso.

igaz nem miattam lett az elso csaszar,es utana a masodikkalar eleve kevesebb eselyem volt,a 3.pedig mar alapbol program volt.

de pl anyosom olyan 155 magas,vekony,fius alkatu no.

2 faros gyereket szult termeszetes uton.3500 feletti sullyal mindkettot.siman,par ora alatt meglettek.semmi komplikacio.

szoval nem feltetlen az alkatod a lenyeg,ahogy mar elottem is irtak.

hallgass az orvosodra,bizz benne.

2018. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt mindkét szülésem. Őszintén megmondom, hogy nekem a felépülés a császárból szörnyű volt, de lehet hogy abbol a terhességből sim szülés esetén is nehezebb lett volna a lábraállás. De maga a szülés élménye a császárnal sokkal szebb volt. Meghatóbb volt először látni a babákat, szuper légkör volt a műtőben, végig nevettünk, -beszélgettünk a műtét alatt, es amikor a kis csomagokat egybecsomagolva behozták simogatásra, földön túli élmény. Sima szülésnél teljesen mas volt, ott inkabb szégyenszemre először csak annak örültem, hogy vége.

A legfontosabb a gyerek es a te egészséged! Az egyik gyermekunk orvosi hiba miatt súlyosan sérült. Leírhatatlan fajdalom. Barmit megadnék, hogy jól legyen. Semmit nem fog erni egy esetleg szép szülésélmény, ha emiatt a gyereked megnyomorodik, mert mondjuk beszorul es oxigénhiányos lesz. Nekünk jó barátunk a nőgyógyászom. Ismerem, tudom, hogy mennyire természetes szülés párti és mennyire szereti a szép szüléseket (amiből szerinte egyre kevesebb van), de ha úgy látja, hogy a baba vagy a mama erdeke a császár, akkor császároz. Mert ezer szép szülés se kárpótolja az embert egy beteg gyerekért.

2018. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen fölösleges valami elképzelt "szomorúságba" ringatni magad.


Hála az égnek, olyan korban élünk, ahol azok az anyák is szülhetnek egészséges gyerekeket, akiknek vaginálisan nem vagy csak a baba/önmaguk egészségét veszélyeztetve menne lehetne próbélkozni.


EZ JÓ.


Te pedig életet fogsz adni a testedben hordott gyermekednek, mindent megtéve azért, hogy egészségben jöjjön a vilgra, majd pedig szeretettel fogod nevelni. EZ a fontos.


Semmi egyéb nem számít :)

2018. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ugyanigy ereztem mint te kerdezo 38. Heten becsulték 4050re császár lett 39+6 on inditva 4500 szuletett.
2018. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igazából ezekből az adatokból nem igazán lehet következtetni arra, hogy meg tudsz-e szülni természetes úton. Én is láttam már jó pár fiús alkatú és medencéjű nőt természetesen úton kiló körüli/feletti gyereket szülni probléma nélkül, és "asszonyos" csípőjű nőket is téraránytalansággal. UH-val pedig nem lehet megállapítani a téraránytalanságot. A súlybecslés megint csak elég lutri, láttam én már 2800 grammra becsült 3800 grammos gyereket és 4500 grammra becsült 3800 grammosat is.

Egyébként pedig az a tapasztalatom, hogy ha téraránytalanság van, akkor át se megy a bemeneten a fej, azaz ha el is jut a vajúdó eltűnt méhszájig, akkor sem kerül be a baba feje a medencébe.

Ha meg már a bemeneten átjut, akkor jellemzően le is zajlik a dolog.


Igazából ha tényleg gond van a csípőddel, ténylegesen deformált, akkor ortopédussal beszélnék.

De amúgy ha a dokid azt vallja, hogy császár lesz, akkor az is lesz.

2018. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
4 kiló körüli/feletti*
2018. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy ebben az esetben tedd félre azt hogy te mit szeretnél, tedd azt ami a legjobb, a egészségesebb út a gyerekednek.


Nekem pont fordítva van, mivel epilepsziás vagyok és maga a természetes szülés rohamkiváltó lehet, ezért császárt javasolnak, viszont a neurológusom rám bízta a döntést hogy mit válasszak. Én 1% kockázatot sem szeretnék bevállalni, ezért mindenképp császárral szeretnék. Itt most az a legfontosabb hogy ne sérüljön a gyerek.

2018. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!