Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az ami nem maradhat otthon...

Mi az ami nem maradhat otthon ha menni kell a kórházba, mire van feltétlenül szüksége a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni úgy amblokk otthoni és a kórházi csomagra. Úgy érzem hogy már meg vásároltam mindent amire szüksége van a babának, ezekből nem tudom pontosan hogy mire lesz szükségünk a kórházba illetve olyan érzésem van mintha elfelejtettem volna valamit. Decemberre várom szóval téli újszülött lesz.


(Rugi, body, harisnya, póló pulcsi nacik, zokni, kocsicipő, van meleg de pamut anyagú kis overal) kabátot nem vettem sose láttam újszülött babán. Gondolom kis takaró kell (ami van) haza hozni vagy baba zsák (?) Pelenkát gondolom mi viszünk, popsi krém ilyesmi? Olvastam hogy nem mind jó bármelyik babának hogy felírják.


Mi az amit kérnek hogy az anyuka maga részére vigye be? Mennyire szükséges pl a mellszívó? Én azt egyáltalán nem akartam venni vagy használni.


Otthoni nélkülözhetetlen dolgok?

Bébiőrt légzésfigyelőt vettem. Nyilván ami egyértelmű az minden van mégis olyan érzésem van hogy nem egy hanem sok dolog hiányzik.


2018. okt. 8. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő, ott érdeklődj!
2018. okt. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Mi kaptunk listát a kórházból, hogy mit vigyünk. Pl. pelenkát, popsikrémet ott kaptam. Mellszívót vittem és használtam is( sokan használtak bent)Bimbóvédőt, textilpelust, ruhát amiben elmegy, cumisüveg vagy itatópohár,(amíg nincs tejed tápszerrel eteted)
2018. okt. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bundazsak nem ártana, ha teli baba.

Mellszívó nem kell amíg nem derül ki, hogy van e tejed és akkor is felesleges, ha egyáltalán nem akarsz fejni. A kórházban amúgy megtanítják a kezi fejést.

Amikor én szültem, a baba nem maradhatott velem - nem volt annyi rooming-in szoba plusz császáros is voltam. Neki semmit nem kellett bevinni az ottlét idejére, csak a hazamenetel napján a ruhákat és biztonsági babaulest/hordozót

Magamnak fehérnemű, betét, tizstalkodo szerek.

Legzesfigyelonk nem volt. Babaágy, pelenka, ezek lényegesek. Nekünk otthonra nagyon jól bevallt az angolpolya. Mérlegünk nem volt, a szomszéd házban volt a védőnő, bármikor szívesen latott bennunket. Gyogyszsrtari csomag amit a gyerekorvos ir fel - ebbol csak a furdetot hasznaltuk, semmj masra nem volt szükségünk belőle.

2018. okt. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sapka fontos! Én bentre is vittem nekik vékonyat, illetve nekem is téli babáim voltak, és a hazahozáshoz vastag sapiban hoztam haza őket. Plusz ugye vastag overall.
2018. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem ruhát(body,rugi,sapi) adtak a gyerekre minden fürdés után tisztát, de olyan volt benne mint egy kis lelencbaba :) sajátot vihetsz nyugodtan. Sapka,pelenka,krém,popitörlő,betadin,textilpelus-ezek a babának. Cumisüveg,mellszivó,bimbóvédő krém (az aventet ajánlom) - ezeket meglátod kelle e, utólag is be tudják vinni neked. Betét,panadol rapid (fájdalmakra),aranyér párna (gátseb esetén jobb ezen ülni). Hirtelen ezek jutottak eszembe.Gyógyszertár biztos van a kórház mellett, onnan beszerezhetitek ami még esetleg kell.
2018. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Harisnya, póló, pulcsi? Ezek egyáltalán nem kellenek.
2018. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!