Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok akik otthon kezdtek el...

Azok akik otthon kezdtek el egy nyelvet tanulni (nem feltétlenül az alapoktól) milyen tapasztalataik voltak?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg, azt is hogy mennyi idő alatt mit értetek el és egy nap mennyit foglalkoztatok nyelvtanulással. És bármint amit fontosnak tartotok.

Köszönöm :)



2015. aug. 17. 16:54
 1/4 murakami ***** válasza:

A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.


Dekiru - YouTube (Japán Alapítvány Budapest)

Dekiru L01A 「~は~です」

https://www.youtube.com/watch?v=fQ6B4KZQurs&list=PLPpzOhcxrj..


Japán nyelvleckek magyaroknak - YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


JMOOC Nihongo Starter

[link]


Erin's Challenge! I can speak Japanese. | The Japan Foundation

[link]


アニメ・マンガの日本語 Japanese in Anime & Manga

[link]


MARUGOTO Plus

[link]


J-LEARNING.COM : Learn Japanese On Line

[link]


NHK World やさしい日本語

[link]


Tsukuba University Japanese e-Learning 筑波日本語eラーニング

[link]


Osaka University Self Learning Contents. 大阪大学 日本語独習コンテンツ

[link]


Tokyo University of Foreign Affairs JPLang

[link]


[link]



【Community】

日本語 The.Nihongo.Learning.Community

[link]


Self-directed Japanese Learners in Central Europe. 中東欧の自律的日本語学習者たち

[link]

2015. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt tanultam meg angolul majdnem középszinten a nulláról. Az Assimil Angolul könnyűszerrel nevezetű könyvel kezdtem, aztán elkezdtem olvasgatni angol nyelvű könnyített olvasmányokat később regényeket. Napi kb 1,5-2 órát tanultam.
2015. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elsőnek a sok linket, de én most angolul szeretnék tanulni.


Kedves második válaszoló! Tudnál linkeket küldeni, vagy javasolni megfelelő olvasmányokat?

2015. aug. 26. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oxford könnyített olvasmányok mind nagyon jók. Ha magasabb szinten állsz én Lee Child regényeit javasolnám. Izgalmasak és nem is annyira nehezek.
2015. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!