Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs otthon babamérleg,...

Ha nincs otthon babamérleg, és nem is kölcsönzök az baj? Vagy feltétlenül muszáj?

Figyelt kérdés

Mert anyunak se volt a hugommal.

Egy 29hetes kismama


2008. jan. 24. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszületett a babád, akkor havonta ugyis kell menni tanácsadásra a kicsivel, ott ugyis minden alkalommal megmérik . Nekem csak a baba 3 hónapos koráig volt, mi kölcsönöztük, azt is csak a saját megnyutatásomra.
2008. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem muszáj. Hiszen régen is felnőttek a gyerekek mérleg nélkül. Nekem volt bérelve 3 hónapig, de nem is használtam, mert egy hét után kiderült, hogy rosszul mér (szopi után kevesebbet mutatott, mint előtte), a védőnőnél meg kiderült, hogy nagyon szépen gyarapodik a picur.
2008. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor van értelme,ha szopizik és tudni akarod mennyit eszik egy alkalommal. Mert akkor lemérheted elötte és utána a súlyát. Ez főleg akkor jó,ha még nem érzed mennyit szopizott ki.

Én a gyerekeimet cumisüvegből etettem,ott látni mennyit evett,így nekünk nem kellett.

2008. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, időre született babáknál többet árt mint használ az állandó méricskélés! Semmi másra nem jó csak arra hogy stresszelje az anyát. Mérleg nélkül is meg lehet állapítani eleget szopott-e a kisbabád. Ha elégedett, békés akkor igen. Nem lehet elvárni egy újszülöttől sem, hogy mindig ugyanannyit egyen mert ez a könyv szerint az adagja. Mi felnőttek sem eszünk nap mint nap ugyanakkor és ugyanannyit. Szerintem a mérleg koraszülötteknél és kis súlyú babáknál hasznos lehet, de normál esetben csak felesleges aggodalmakat generál!
2008. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!