Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért magasabb a császármetszé...

Miért magasabb a császármetszések száma, Magyarországon, mint 2000-es-1990-venes években?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert az ember ma már választhat. Nem helyes, de van az az orvos és van az a pénz, hogy császár legyen, hogyha egy anyuka így szeretne életet adni a gyerkőcének. Én is a császárt vàlasztottam :)
2018. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert az orvosok jobban félnek a műhiba perektől és ezért a legapróbb indok miatt is császároznak + sok nő fél a fájdalomtól és azt hiszi, hogy a császár nem fáj, ezért megdumálják a dokival, hogy az legyen.
2018. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Másodiknál a pont. A császár egyre kisebb megterheléssel jár, az orvosok pedig egyre jobban rá vannak kényszerülve, hogy magukat védjék. Plusz van, aki alapból császárt akar, és hajlandó érte fizetni is.
2018. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

A szülni nem képes nők száma növekszik, mert nincs már természetes szelektálódás és igy a rossz gének öröklődnek tovább.

Tudományosan bizonyított tény

2018. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, meg az is tèny, hogy a 90-es években 3 kilós gyerekek születtek, most meg màr az àtlag a 4 kiló, de sok 4 kiló feletti baba is van. Azèrt nem mindegy..
2018. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Főleg amiatt,amit a 4. írt. Az a néhány nő,aki kifizeti,jelentéktelen.


Én sem tudtam tágulni 11 óra vajúdás után. A lányom szívhangja leesett. 200 éve simán belehaltunk volna mind a ketten.


De most megcsászároztak,és annyi...túléltük.

2018. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Mert azóta köztudott tèny, hogy a babàra nèzve a csàszàr biztonsàgosabb (tuti nem ràngatjàk a fejènèl fogva vàkummal, minimàlis esely van az oxigènhiànyra, nem törik el a kulcscsontjàt a kierőltetès közben, nem kinlódtatjàk addig, amig leesik a szìvhangja stb stb stb) a magasabb kockàzatot az anya vâllalja. De egy anya ezt a gyermeke egèszsègèèrt vàllalja. Nem bizonygat, hogy jajj de kiràly anyatigris kiràly nő vagyok, mert jajj kitoltam a nunàmon a gyerket. Normâlis nőnek ez nem oszt nem szoroz az önbecsülèsèn.A gyereke èrdekeit, biztonsàgàt nèzi. Ès csàszàrt vàlaszt.
2018. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, amit az utóbbi válaszadó írt. Engem sajnos császározni kellett, de ha még egyszer választhatnék talán a sima szülés lenne az. És sajna első baba. Nem akarok többet, főleg a császár miatt. Ezt úgy mondom, hogy 3 napra rá futottam, mint a nyúl, szóval hamar felépültem, de inkább a sima szülés. Első nap nagyon rossz volt.
2018. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
7-es, és te miért érzed, hogy ilyen kényszeresen bizonyítanod kell? Semmi baj nincs azzal, hogy császáros voltál, nem kell védekezned. :)
2018. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
9es tipikus provokâtor vagy :) Gondolom a "jajj a nunàmon kitoltam a gyereket ezèrt Istenkiràly vagyok ősanya.:) Mellè primitiv. Nem vèdekeztem, nincs rà okom. :) A kèrdès az volt mièrt van több csàszàr arra vàlaszoltam. Te mire vàlaszoltàl mikor kötekedni kezdtèl? Szânalmas vagy :)
2018. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!