Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért magasabb a császármetszé...

Miért magasabb a császármetszések száma, Magyarországon, mint 2000-es-1990-venes években?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 16:45
1 2
 11/16 kriszpo ***** válasza:
100%
Elöljáróban annyit, hogy egészségügyes vagyok és van némi rálátásom a témára. Tény, hogy több a császár, mint a hüvelyi szülés. Miért? Ennek több oka van. Az előttem hozzászólóknak már nagyjából meg is fogalmazták. Egyrészt van akinél a veszélyeztetett terhesség miatt: anatómiai, élettani komplikációk, stb... ebbe ne menjünk bele. Aztán, van aki kifizeti, mert fél vagy könnyebbnek gondolja a császármetszést. És még van jó pár dolog, amiről nem tudunk vagy nem beszélünk...
2018. okt. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem borzalmas ez a trend. Ha ez így folytatódik, száz év múlva nem lesz olyan nő aki képes lenne természetes módon szülni mert hiányozni fog a természetes nyomás. Aztán jön valami természetes katasztrófa amitől nem lesz kórház és minden szülő nő meghal gyerekestül.
2018. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15%
Szeretnéd, ugye, utolsó? 😒😏
2018. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Szeretném?! Az lenne jó ha minden nő és orvos vállalná a rizikót amennyire csak ésszerű és tényleg csak a legszükségesebb esetben avatkoznának be. Így is eljönne szerintem az az idő amikor már nem fog menni a természetes szülés csak sokkal lassabban. Ha mindig beavatkozunk akkor a szervezetnek nem “esik le” hogy valamit változtatni kéne mert “így is jó”. Ha hagyjuk a gáz eseteket is akkor abból lesz a fejlődés pl kisebb gyerek, nagyobb medence stb.

Az élet mindig rizikóval jár, nem lehet és nem is szabad teljesen kiiktatni mert pont abba fog belehalni.

Pl autóba ülni mindig rizkóval jár, mindig benne van a pakliban hogy nem érek oda élve. Az ésszerű dolgokat megteszem, biztonsági öv, nem indulok el lapos kerékkel stb. De pl nem fogok emiatt a rizikó miatt soha kocsiba nem ülni vagy előre mentőt hívni mert hátha balesetem lesz vagy csak bukósisakban és gerincvédővel menni mindenhova.

2018. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#10 Nincs gyerekem. Anyám és húgom is császármetszéssel szült. De neked van valami komplexusod, ha ennyire foglalkoztat más nők "nunája". Az is visszataszító, amikor a hüvelyi úton szülők szólják le a császárosokat, de a fordítottja is.
2018. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért, magasabb?
2018. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!