Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Még mindig fáj a szex szülés...

Még mindig fáj a szex szülés után, ez normális?

Figyelt kérdés

13 hetes a babám(első), tehát bő 3 hónapja szültem. Nekem 7-8 hétig alapból a vérezgetés fennállt hol elmúlt hol pici barnázás visszajött. Szoptatok még mindig, csak anyatejes a babám és reméljük 6hó-ig az is marad. Viszont a szex a szülés óta nem igazán jó. Persze ezzel számolt az ember csak kb mikor lesz az hogy élvezhető az elejétől a végéig?

Most az első 5 perc a lazulás teljesen mindegy hogy előtte van simogatás csók nem tudok benedvesedni. Utána a hüvelyem bal fala fáj behatoláskor mintha dörzsölné nagyon, pedig sikositót használunk anélkül nem menne... Ezt követően jobb és a vége fele nincs már fájdalom akkor már kellemes de elmenni nem tudok. Ha nincs szex napokig nem is kívánom egyáltalán mintha ezt a funkciót kikapcsolták volna.A férjemmel szeretjük egymást és nem a fáradtság miatt nem jó mert jó babám van és éjszaka alszunk.

Valami praktika nincs arra hogy javitsunk a szexen? Kb mikor szűnnek meg ezek a fájdalmak az elején?

Köszi a válaszokat!

28 N



2018. okt. 15. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7 honapja szultem meg mindig nem kivanom...
2018. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5 hónapja szültem és olyan mint ha én írtam volna a kérdést 😣
2018. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás hormonálisan okozhat egy átmeneti menopauzát, azaz csökken a libidó, megváltozik a hüvely ph-ja és kevésbé tágul... Valamilyen szinten a megszokás is közrejátszhat, pláne ha hosszú volt a kihagyás, plusz a testkép, családi szerepek megváltozása és ha többször nem sikerül, fájdalmas, akkor erősen hozzájárul ezek emléke, a félelem is. Tehát a férjednek érdemes valahogy visszaszoktatnia téged magára és rendszeres testgyakorlásra :) Ez elég munkás, idő, gyengédség (jóóóóóóó hosszú előjáték), türelem kell hozzá (amit sajnos sok férfi nem ért meg és azt hiszi, a nő már szereti, ha nem kívánja, de képzelje el, ha neki lenne gondja...). Próbáljátok mindketten megerőltetni magatokat, szeretettel elfogadni egymást és biztos nem marad így. Ja és persze azért nőgyógyász lásson néha.
2018. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen normális türelem. Most szültél.
2018. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól értem, akkor is állandóan szexeltek, ha neked fáj, és nem is kívánod?


MIÉRT?!



Teéjesen normális 3 hónappal szülés után nem kívánni a szexet.

2018. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fiam születése után még 1 év múlva is fájt, a doki azt mondta normális, bár tény, hogy nem sűrűn szexeltünk. A lányom születése után csak az első volt kellemetlen, de nem fájt egyáltalán. Sajnos a két gyermek mellett nem sok időnk van, de minden lehetőséget kihasználunk.
2018. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szexelünk állandóan.. eddig kb 5x szexeltünk, hetente egy alkalommal.


én is így érzem hogy még kell idő csak mivel első szülés így még nincs összehasonlításom. A szoptatás meg tuti rátesz meg a hormonok..

Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 15. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Amig szoptatsz kb ez lesz
2018. okt. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Használtok óvszert? Nálam az volt a baj, nagyon kellemetlen volt vele, nagyon együtt sem tudtunk lenni. Amikor áttertünk más fogamzásgátlási módszerre, na onnantól kezdve ugyan úgy élveztem a szeretkezést. Egyébként szülés után felléphet hüvely szárazság, nekem erre cikatridina nevű gyógynövényes szert javasolta az orvos, ez még a kisebb belső hám sérüléseket is rendbe hozza
2018. okt. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Coffelia ***** válasza:

Mi az első évben szerintem összesen 10x sem szexeltünk :D Egyrészt nagyon sokáig fájt, másrészt gyakorlatilag keresztbe álló szemekkel feküdtünk le aludni minden este, szinte a nyálunk folyt a fáradtságtól.

Amikor már fizikailag képesek voltunk rendszeresebben, akkor kezdett javulni, a szövetek vérellátását a használat fokozza, és bizony így nyeriled odalenn vissza az érzékelésed és a rugalmasságod. Néha érdemes csinálni akkor is, ha fáj, el fog múlni.

2018. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!