Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesseg után szétnyílt...

Terhesseg után szétnyílt hasítómra tudtok torna gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
3 ujjnyira nyílt szét a hasizmom, szeretném, ha minél hamarabb vissza állna. Már letelt a 6 hét.
2018. okt. 28. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
A Love your bellyt tényleg csinálhatod. De TÜRELEM! Még csak 6 hete szültél! Ráadásul ikreket! Ne akarj azonnal topformában lenni. Esetleg nèzz utána, van-e a környéken olyan gyógytornász, aki házhoz jön. Ès pontosan azért kellene megoldani, hogy saját magadra is legyen időd, mert ikreket gondozol. Szükséged van pihenèsre, feltöltődésre!
2018. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha okostelefonod van akkor a Potzak applikációt le tudod tölteni rá.

Amúgy az első évben sokat javul általában magától is.

Nekem is kellene tornáznom, de sajnos a gyerekek mellett ritkán sikerül/nem rendszeresen.

2018. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha két ujjnyinál jobban szét van nyílva, akkor a torna nem segít, hanem konzerválja az állapotot és idővel várható, hogy sérvkapu nyílik.

Mivel itt a bőnye (az egyenes hasizmok közötti kötőszövet) nyúlt meg, arra hiába tornázol, az nem izom.


Általános sebészt keress fel. A vizsgálat fájdalommentes, fekve megnyomkodja a hasadat, hol feszített, hol ellazított hasizommal.

De 3 ujjnyin csak sebészi beavatkozással tudnak segíteni.


Jómagam is így jártam, a tornával még rosszabbá tettem, egy év alatt sérv lett belőle. Ekkor kerültem sebészhez. Csak köldöknél metszettek, 20 cm hosszan varrták. A köldökömben volt 4 öltés, kívülről semmi nem látszik. TB-re, kórházban, nem magánrendelésen.

2018. okt. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. okt. 29. 06:34
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak a hasplasztika segített,próbáltam mindent de a hasam olyan volt mint aki 4 hónapos terhes
2018. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!