Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegi kórház szülészet...

Zalaegerszegi kórház szülészetéről mesélnél tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy hogy telik egy nap bent, látogatókat valóban csak 3 és 6 között lehet fogadni?

Baba végig az anyával van? Fürdetés hogy zajlik?

Reggelit, ebédet, vacsorát a szobába viszik-e, vagy a közös térbe kell menni ilyenkor?

Mennyire vannak jelen a dolgozók a szobákban? Mennyire segítőkészek a csecsemősök, kérdezni kell mindent, vagy jönnek, s mondják maguktól?

Mennyien voltatok egy szobában, minden szobához van fürdő, illetve wc?


Minden érdekelne, mire kell készülnöm.

Köszönöm előre is!


39 hetes kismam



2018. nov. 3. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Én már több, mint 10 éve szültem ott, lehet, hogy azóta változtak a dolgok, de azért leírom akkor mi volt. Hozzám napközben is jöttek látogatók, de a szobába nem jöhettek be, csak a közös helyiségbe. A baba végig veled lehetett a szobába, de 2 szoba között volt egy kis helyiség, ahol a nővérek ránéztek, oda ki lehetett tolni, ha kimentél vagy aludtál. Ha jól emlékszem, a fürdetés is itt volt, egy mosdószerűben a csap alatt. Az ételt a szobába hozták, nem is volt olyan rossz szerintem. Nekem a dolgozókkal nagyon jó tapasztalatom volt, nagyon segítőkészek voltak, nekem nehezen indult a szoptatás is, sokat segítettek. Ketten voltunk a szobában és volt ott fürdő. De szinte egybenyitva, mégis kicsit elválasztva volt a másik szoba szintén 2 anyukával. A nővérek az első 2 nap mindenben segítettek a baba körül, aztán ösztönöztek arra, hogy már magadtól csináld. Persze azóta változhattak a dolgok, nővérhiány, leterheltség.
2018. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%

Áprilisban született a fiam, így elég frissek a tapasztalataim.

Látogatót a szobákban nem lehet fogadni, a babát ki lehet tolni a folyosón egy üvegajtóig. A férjem volt, hogy látogatási időn kívül is benézett, de nem maradt sokáig, ezétt nem szóltak. (Előtte egy hónapot benn voltam a kórházban, akkor elég rugalmasan kezeltük a látogatási időt és a közös látogató helyiségben sosem volt gond; de ez egy emelettel lejjebb volt.)

Császárom volt péntek délután. Másnap reggeltől én láttam el a babát, végig velem volt innentől négy napon át.

Fürdetés most is a csap alatt zajlik, ez nem változott. 😆 Csecsemősök fürdettek, volt, hogy kértek textil pelenkát a törölközéshez.

Az ételt behozták a szobába. Nekem nem ízlett annyira, ráadásul a reggeli, meg a vacsi majdnem mindig 2 szelet kenyér/kifli/zsemle margarinnal vagy ritkábban vajjal valamilyen dzsemmel vagy felvágottal. Esetleg kis szelet zöldséggel... Jó, ha van kiegészítés.

A császár miatt éjjel fel is kellett kelnem, akkor egy nagyon rendes nővér volt segítségemre. De elég rossz volt, hogy az ágyamtól a nővérhívót nem értem el. Meg, hogy az 5 ágyas szobából az én ágyam volt a nővérszoba mellett(itt fürdetnek, ide lehet betolni a babát megőrzésre és itt vannak addig a picik, míg az anyukájuk az őrzőben szülés után), így sokszor rám világított a lámpa éjszaka is, valamiért nincs függöny.

2018. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
69%

Kicsit hosszú a válasz, még folytatom.

A csecsemősök közül nekem egy volt kevésbé szimpatikus, de ha kérdezel, szívesen segítenek. Mondjuk én a friss sebbel roppant nehezen tudtam a babát kivenni a kiskocsiból is, de muszáj megoldani, nem állnak ott melletted. Reggel, mikor megkaptam, nem mondtak semmit, kitolták a babát én meg ösztönösen nekiálltam szoptatni. Szerencsére egyből volt is tejem. De biztos ebben is segítenek, ha gond van. Védőnő csak hétfőn jött hétvége miatt. Nálam volt gyógytornász is, megnézte a hasizmot, mutatott gyakorlatokat, meg adott róluk leírást. Otthon mondjuk már nem annyira csináltam, kiváltotta a házimunka. 😅

Az ötágyas szobához volt egy zuhanyzó wc-vel.

Babának alapból 5 pelenkát adnak, de ha nem volt elég, általában kaptam még. Biztos, ami biztos alapon egy kisebb csomaggal tegyél el. Törlőkendőt és popsikrémet vinni kell. Köldökcsonk ápolást és pelenkázást megmutatják. Előbbihez van kikészítve gézlap, alkohol és hintőpor.

Babáknak és anyukáknak is van reggel vizit.

Cumit hivatalosan nem lehet használni, a főorvos asszony nagyon nem szereti. Ruhát kórházit kapnak a babák, ha foltos lesz, napközven is lehet cserélni, csakúgy, mint a kiskocsiban az ágyneműt. És nyugodtan kétj fájdalomcsillapítót a nővérektől (bár itt a nagy többség nem olyan kedves, mint a csecsemősök), hiába húzzák a szájukat. Nekem a császár miatt többször is kellett egy nap. Dokim szerint nyugodtan kérhettem és a saját véleményem is az, hogy a babát el kell látni, így ha úgy érzed szükség van rá, kérjél!

Könnyű szülést, jó egészséget!

2018. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Érdekelne, hogy a koponya és hasi uh hogy megy a kórházban? A védőnőm mondta, hogy fizetős. Valóban az?

2018. nov. 4. 19:52
 5/8 anonim válasza:
Igen, a kettő együtt 6000 Ft volt. Kaptunk a csecsemősöktől papírokat, azok között volt, ha jól emlékszem egy ilyen is. A férjem fizette be, a betegirányításnál.
2018. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod esetleg, hogy akik az nst-t is csinálják, az osztályon mit csinálnak? Ápolók lehetnek, vagy szülésznők?
2018. nov. 8. 11:23
 7/8 anonim válasza:
Ha jól rémlik, mindenki szülésznő egy kivétellel a második emeleten (neki okj-s ápolói végzettsége volt, azt hiszem). Gyanítom az nst-t is ők csinálják. Én csak egyikükkel találkoztam a földszinti nst-nél, innen gondolom. Utána már az osztályon készítették nekem az nst-ket.
2018. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyrészt az nst-zők szülésznők, de nem mindannyian. Es időközeként változik a beosztásuk, cserélik őket a nőgyógyászat, szülészet es 3. emelet között, es a 2. emeleti szuleszetesek is kétfelé vannak bontva, vannak a szülőszobások es vannak akik az osztályon fekvőket látják el, de segítenek egymásnak szükség esetén. Illetve ha pl vki be van osztva a harmadikra, de van szülő kismamája, akkor cserélnek is. Szóval mindenki van mindenhol 😂 De nagyon aranyosak

3 hónapot töltöttem bent, egy volt, aki talán nem volt annyira kedves, de ő sem volt bunkó vagy ilyesmi.

2018. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!