Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Honvéd kórház szülészetéről...

A Honvéd kórház szülészetéről és csecsemőosztályáról tudnátok tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés

Mennyire engedik a természetes szülést egy faros gyerek esetében, ha negyedszer szül a kismama?

Császár után mennyi idővel lehet először szoptatni?

Mennyire adnak tápszert, vagy anyatejet orvosi indok nélkül, csak hogy ne sírjon a baba?

Adnak cukros vizet?

Milyenek a csecsemős nővérek?

Kell vinni ruhákat a babának, vagy kórházit adnak rájuk?


Főleg mostanában, max. 1 éve szült kismamák válaszát várom, de szívesen olvasok régebbi tapasztalatokat is.


Előre is köszönöm, ha akár csak egy kérdésemre is válaszoltok!



2017. aug. 1. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Első kérdésre nem tudom a választ. Császár után pár perccel, már hozták is a lányomat és megszoptattam, pedig koraszülött, 36. hétre született.

Adtak neki tápszert, mert nem volt tejem és leesett a vércukra, nem ellenkeztem.

Cukros vizet nem adtak.

A csecsemős nővérekkel semmi bajom nem volt, aranyosak.

Kellett vinni ruhát.

Összességében elégedett voltam.

2017. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Áprilisban szültem.


Nagyon császárpártiak, kizártnak tartom, hogy faros babát engednének megszülni. Császár után egyből mellre teszik a babát, a "stoppolás" alatt apával van szőrkontaktban a pici.

Tápszert 3 nap alatt nem adtak. Cukros vizet csak 1-2 cseppet a BCG oltáskor.


A csecsemősök bababarátok, de az anyákkal kemények. Mondjuk 4. gyereknél az se számít ha hozzád sem szólnak.


Ruha kell a picinek, valamint takaró, pelus és popsitörlő.


Látogatás csak a folyosón, délután 2 órát. A szobába senki nem mehet be, a babát csak üvegen keresztül lehet megnézni. VIP szoba nincs, 3 ágyasak a szobák.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2017. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Első, te mikor szültél ott?

Az rendben van, ha orvosi okokból adnak tápszert, csak azt nem szerettem, amikor csak a miatt, hogy csöndben legyen, adtak neki, míg én még az őrzőben voltam. (Sajnos egyik alkalommal sokáig voltam ott... :S)


Az jó hír, hogy császár után lehet rögtön szoptatni! Csak én el sem tudom képzelni, hogy úgy hogy, hogy csak hanyatt tudok feküdni és a fejemet sem emelhetem meg... :) Ez nálatok hogy működött? Én sokat szoptattam a lányaimat (és sokáig), de vagy oldalt fekve, vagy leginkább ülve.


Igen, volt egy ilyen sejtésem, hogy már kell ruha. A lányaimnál még csak hazamenetelkor kellett bevinni, akkor még csak pelenka kellett. Ez hogy megy, bele kell írni a ruhába a nevet? Este, fürdetés után visszaadják az az napi ruhát?

A takaró is meglepett, az eszembe sem jutott volna, köszönöm, hogy írtad! Akkor azt kell beszerezni, mert abból pont rózsaszín van csak, és ő most fiú lesz... :)

Ezek után akkor már: popsitörlőt, krémet, alkoholt, hintőport, fültisztító pálcikát kell vinni? (Bár azt hiszem, törlőkendőt kellett vinnem a lányaimnál is.)

2017. aug. 1. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, júniusban volt a császárom. Nekem azt mondták, h megemelhetem a fejemet, mert már valami más szerrel érzéstelenitenek, arra nem emlékszem pontosan hogyan szoptattam, de az biztos, h hanyatt fekve, de pár óra múlva mennem kellett már zuhanyozni. A legjobb ha mindent viszel a pipere cuccokból is, néha van ott egy popsikenöcs, de jobb biztosra menni.
2017. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


Fekve teszik az emberre, ami nem kényelmes, de a baba megtalálja a módot és tej még úgysincs. Kis ismerkedés igy is van.


A ruhát, pelust, törlőt és a takarót a kiskocsiba kell tenni mikor viszik fürdeni. A "piszkosat" is abban adják vissza. A takaróba bebugyolálják a piciket, mint régen a pólyaba.


Mostanában biztos nem adnak tápszert azért, hogy csönd legyen. A lányomtól zengett a ház, de nem kapott pótlást.


Köldökápoláshoz alkoholos kendőket tesznek minden szobába.

2017. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A második válaszotokat is köszönöm! :)
2017. aug. 4. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!