Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honvéd kórházról friss tapaszt...

Honvéd kórházról friss tapasztalatok (szülés)?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki mostanában vagy a közelmúltban szült a budapesti Honvéd kórházban? Elmesélnétek a tapasztalataitokat? Minden érdekel. Elégedettek voltatok? Ha ügyeletesnél szültetek, hogy bántak veletek? Szülés után anyukánál maradhat a baba végig, vagy elviszik éjszakára? Apuka látogathat? Bármi egyéb tapasztalat, vélemény is érdekel, köszönöm. :)
2018. nov. 6. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én januárban fogok ott szülni, de szinte csak jót olvasok a Honvéd szülészetéről. Kicsit csapongó leszek, bocsi. :)

Ügyeletesnél is jó kezekben vagy, többségében nagyon rendesek és profik az orvosok-szülésznők. Szülésznőt amúgy nem lehet fogadni, orvost igen. Természetes szülésnél két óra az aranyóra, császárnál 3, ilyenkor az apuka kapja meg a babát, ha az anyukát összestoppolták, csatlakozhat hozzájuk. A baba végig veled van a szobában, fürdetéskor viszik csak el, utána visszahozzák. 6 szülőszoba van (teltház esetén még tudnak újakat nyitni), a szobák 3 ágyasak, nincs VIP szoba (másik osztályon igen, de oda nem viheted a babát). Látogatási idő 16-tól 18-ig van, nagyon szigorúan veszik, és csak a folyosón találkozhattok, szobába apuka-rokonok nem mehetnek be, az üvegajtón keresztül tudod megmutatni a babát, a folyosóra nem viheted ki.

Vajúdás alatt a pozíció szabadon választható, a kitolást fekve szokták. Első szülésnél mindig van gátmetszés. Borotválás és beöntés csak beleegyezéssel végezhető.

3 nap múlva engednek haza, 12-13 óra között.

Terminus túllépésnél legkésőbb a 41. hét végefelé indítanak, a 42. hetet nem várják meg, hogy betöltsd.

Szülőszobai és szülés utáni csomagot érdemes külön csomagolni, a lista ki van téve a kórházban. Legyen nálad minden lelet, amiket kaptál a terhesgondozás során (laborok, stb.)

Anyakönyvezéshez kell személyi, lakcímkártya, taj kártya (az apáé fénymásolva legyen), 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat (kivéve, ha elektronikusan elérhető), vagy apai elismerő nyilatkozat, ha nem vagytok házasok.

Jövőhét szerdán lesz szülésfelkészítő tanfolyam, 18-kor kezdődik, de érdemes hamarabb odamenni és az első sorokba ülni, mert így hamarabb sorra kerültök a szülőszobai látogatáson. Meg 18-kor bezárják a kaput, már csak ezért is érdemes időben menni.

Ha eszembe jut még valami, írok, illetve kérdezz nyugodtan, remélem tudok segíteni. :)

2018. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon szépen köszönöm! :) Nekem még odébb van a szülés (17 hetes vagyok), így a szülésfelkészítő majd később jön szóba, de nagyon köszönöm a rengeteg hasznos infót.

Én is utánanéztem pár dolognak, ami némileg aggasztó, hogy miért ennyire kiugróan magas a császármetszések aránya a Honvédban?


Erről pl. itt egy cikk:

[link]


"A Honvédkórházban a babák 55 százalékát műtéttel hozzák világra" - több mint a fele :O Ez kicsit riasztó nekem, országos szinten is kiugró érték, ebben listavezető ez a kórház. Nem szeretnék "indokolatlanul" császárt, persze ha valami miatt tényleg szükséges, akkor természetesen elfogadom, de ez az 55% "kicsit" túlzásnak tűnik, valószínűleg nem minden esetben indokolt...

Vajon mi lehet az oka, hogy itt ennyire magas a császármetszéses száma?

2018. nov. 6. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Számít, hogy a császármetszés után többet fizet az OEP, mint a sima hüvelyi szülés után. Az előbbiért 183 ezer forint jár, az utóbbiért 89 ezer forint. A műtét sokkal költségesebb műfaj, de kérdés, hogy a valós költségkülönbség nem a műtétekre ösztönöz-e inkább."

2018. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg problémás esetet, veszélyeztett terheseket ide irányítanak más kórházakból, ezért ilyen a statisztika. Indokolatlanul és "kérésre" nem fognak megcsászározni. :) Amúgy facebook-on van egy csoport, Honvéd kórházban szülök/szültem, érdemes belépni, rengeteg hasznos infó van, orvosokról vélemények, tapasztalatok-szüléstörténetek megosztása, stb. :)
2018. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 6 hete, hogy a Honvédban szültem és nekem nagyon pozitívak a tapasztalataim. Elfogyott a magzatvizem idő előtt, így 37+1 hetesen indítani kellett a szülést. Reggel 9-kor mentünk be NST-re meg ultrahangra, és bár lassan indult be a szülés, adták időt annak, hogy természetes úton születhessen meg a kisfiam, aki este 11 körül látta meg a napvilágot. Két szülésznő is foglalkozott velem (műszakváltás volt), mindig pontosan magyarázták, hogy mi történik, a szülőszoba nagyon kulturált volt. A babát születés után azonnal a mellére tették, csak két óra múlva vitték el fürdeni és lemérni, addig együtt voltunk hármasban a férjemmel, illetve engem összevarrtak közben. Hajnali egy óra körül toltak be a gyermekágyas osztályra, akkor hagytak picit pihenni, két óra múlva kelhettem fel tisztálkodni. A babát reggel 7 körül hozták be nekem, utána végig velem volt. Ha sokat sír a babád, vagy nagyon fáradt vagy, megkérheted a nővéreket, hogy kicsit vigyázzanak a babádra, nekem ez egyszer-kétszer óriási segítség volt. A kórházi osztály nem egy luxusüdülő, de elfogadható, többnyire három ágyas szobák vannak. A kaja sajnos itt is nagyon szegényes, otthonról kérj kiegészítést szerintem. Odabent kapsz majd popsikenőcsöt és szükség esetén ruhát a babának, de mindenképp vigyél be pelust, textilpelus, popsitörlőt a babának, meg saját ruhát, ha szeretnél. A szülésfelkészítőt pedig ne hagyd ki 😉 boldog babavárást!
2018. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!