Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt akinek nst után azt...

Volt akinek nst után azt mondták hogy bent kell maradnia és/vagy szülni fog?

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
En! Bementem nstre nagyon rossz szivhang miatt azonnal korhaz. Ott kiderult van meg mas baj is. Vegul inditottak, huvelyi uton megszuletett a lanyom.
2018. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mennyi időre született?
2018. nov. 15. 12:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a fiam született így 36 hétre.
2018. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Leírnátok picit bővebben mi volt a probléma?
2018. nov. 15. 12:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Rossz volt az áramlás. Picike volt nagyon, nem kapott tápanyagot, mert meszesedett a méhlepény. 1900g-mal született, 2 hét PIC. Most már 5 és fél éves. :)
2018. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

En 37+6-nal mentem be ctg-re, mert kevesebbet mozgott nehany oraja a baba es gyengebben is. Nem lett tokeletes a ctg, nem volt kifejezetten rossz, de nem regalt jol a baba a mozgasra.

Erosen javasoltak az inditast, mert ez mar a masodik ilyen eset volt es amugy is problemas volt a terhessegem. Elfogadtam, mert nem ereztem en sem biztonsagban mar bent a babat igy.

Hosszu lett a dolog, mert nagyon lassan/gyengen indult a vajudas es idonkent leallt, de eroszakosabban (pl erosebb adag oxitocinnal) epp a baba miatt nem akartak surgetni a folyamatot.

Hetfo este inditottak, szerdan koran reggel kezdtem vajudni rendesen, utana mondjuk mar csak 4 ora volt.

Nalam nem volt gond a lepennyel, a terhessegi korhoz kepest jobb allapotban volt, a koldokzsinor is rendben volt es a baba sem lett kicsi (38 hetre 3340g, 54 cm), neha-neha megis rossz volt az aramlas...

2018. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nst tökéletes volt, viszont az uh-n látták, hogy kevés a magzatvìz. Azonnal indìtották, 38+2 napra, egészséges kislány lett, 2950 g, 47 cm. Hüvelyi úton született, szűk 6 óra alatt.
2018. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen tök nyugisan indultam szokásos NST-re, de már éjjel rosszul voltam a jóslóktól meg a keményedésektől, nyákdugó is elment reggel,egész éjjel nem aludtam.

Aztán NST-n kiderült baj van mert minden keményedésnél leesik a szívhangja, azonnal előkészítettek műtétre és megszületett kisfiam 39+4 napra.

2018. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálam nem az nst döntött az tökéletes lett reggel 7-kor, utána az épp ügyeletes orvosom megvizsgált, már 40+1-nél jártam. Kiderült 2 ujjnyi a méhszáj. Megkérdezte mit szeretnék. Igazából szerencsém volt, hogy azt mondtam szülni, mert mire elmentem a csomagjaimért már a magzatvíz is szivárgott. Egyéb esetben mire haza értem volna fordulhattam is volna vissza. Délután fèl 3-rá született meg a kisfiam.
2018. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem az elsőnél,igaz először csak sima szokásos tanácsadásra kellett mennem,ott volt az orvosom is,mondta hogy megvizsgál..stb,közbe kérdezgetett hogy vagyok..,mondom teljesen jól,csak nagyon keményedek mindig,de nálam az elejétől kezdve ez volt.Megvizsgált,és kikerekedett szemmel közölte,hogy Zsanett,ma szülünk,3ujjnyira nyitva van.Hát köpni-nyelni nem tudtam,össze se voltam otthon pakolva még,meg hát nem is szülni jöttem...37 hetes voltam akkor.Úgyhogy irány a szülőszoba azt mondta,de mondom nem mehetnék haza legalább összepakolni?Azt mondta először hogy semmiképp,de aztán sikerült meggyőzni,csak előbb át kellett mennem nstre hogy minden rendben van e.Utána hazamehettem,és vissza kellett mennem délután 4-re,tehát egy bő másfél órám volt.Párommal visszamentünk,átöltöztem,megnézték a fájásokat megint,majd kiugrottak,de én még mindig csak keményedéseket éreztem,aztán megkaptam a beöntést,burokrepesztés,és rá 1 órára megszületett a fiam,3100g,53cm-vel :) A második szülésem is hasonló gyorsasággal volt,ott annyi hogy a kiírt előtt 1nappal született meg,de úgy,hogy előző nap még zárt voltam,másnap már reggel 7-kor arra keltem hogy rendszeres fájásaim vannak.Hívtam anyumat jöjjön azonnal,mert mértem,ésmár 3perces fájásaim vannak,a fiamat vigye el oviba.Elkezdtem felöltözni 2fájás között,aztán párommal elindultunk a kórházba,5percre van kocsival.Alig bírtam már kiszállni,olyan fájásaim voltak,levegőt alig kaptam.Ott gyorsan megvizsgáltak,se beöntésre,se eda-ra nem volt idő,meg nem is kaphattam volna,mert már 3,5ujjnyira nyitva voltam,és 40 perc múlva megszületett a lányom :)
2018. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!