Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés után kb....

Természetes szülés után kb. mennyi idő regenerálódni fizikailag? Amíg erősbek érzem magam, jó lesz a közérzetem?

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Fizikailag 2 hét volt nekem kb. Akkorra éreztem azt, hogy jól vagyok, erösebb.

A közérzetem kb 3-4 hét alatt javult, és lelkiekben is feldolgoztam a sokkhatást. Férjem nagyon sokat segített, meghallgatott, ha hazajött átvette a babát, hogy zuhanyozzak, vagy fürödjek és főzzek(nekem a főzés hobbi és lenyugtat).

Azóta 5 éves a pici fiam, és várjuk a tesót. A férjem most is segíteni akar, moat 2 hétre jön majd el szabira, ha megszületik a picúrka.

2018. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Természetes szülés utàn, ahol ha nem indokolt, nincs vészhelyzet, kivàrjàk a baba sajàt ütemét gyors. Természetesnek nevezett hüvelyi szülés utàn, ahol kierőltetik belőled a gyereket, ha kell ha nem burokrepesztéssel, oxitocinnal, gàtmetszéssel, indîtgatàssal lassú. Mégegyszer hangsúlyozom, van h ezek a dolgok életet, egészséget mentenek, de sokszor csak annak a része, hogy sürgetik a szülést, abból gyakran van sérülés (pl szakadàs, vàkum miatt)
2018. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

8.hét után kezdtem el jobban lenni.

A fáradtság, kialvatlanság azóta is tart, most másfél éves, kb.egy hetealszik úgy, hogy hajnalban kel először.

Eddig 8-10 kelés volt minden éjjel.

2018. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szülés után vagyok egy hónappal

Még mindig nem vagyok tökéletes

2018. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

😯😯😯😦😦😦



Furcsa



Engem annyira nyomtak a hormonok, vagy nem tudom.


Pörögtem hetekig.


4,5 hós a lányom.

Most kezdek időnként elfáradni, vagy reggel kómásabban kelni

Lecsengett a hasfájás, most fogzik.( 1 foga kinn is van már)

2018. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már aznap délután jól voltam, egyedül a gátseb fájt. Amint kiszedték a varratokat (1 héttel később), már az sem fájt. Egyedül a térdem, ami azóta sem az igazi. :( (6 hete szültem)
2018. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elso gyereknel fizikalisan kb mire kijottem szuloszobabol jol voltam. Gatsebem fajt de annyi az is par napig csak. Verzes masfel het alatt elmult, testalkatom hatodik hetre a regi volt. Cserebe lelkileg kb 12. hetre mar romokban voltam.

Masodik gyereket het hete szultem, ot hetig vereztem, a gatam bar begyogyult de ha ugy mozdulok most is faj, itt kaptam epit is annak a helye minden idojaras valtozaskor szetrobban. Ugy nezek ki mint aki meg mindig 9 honapos terhes, es mindenem faj. Lelkileg viszont nagyon nagyon jol vagyok, leszamitva a nem alvas okozta faradtsagot.


Elso szules: magatol indult huvelyi

Masodik szules: komplikaciokkal teli inditott huvelyi

2018. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én este 11-kor kerültem szülőszobára, fájások között aludtam :D hajnalban 2:48-kor született a lányom, felpörgetett az adrenalin, 5 fele vittek ki a szobába, mondták aludjak, mert 9 fele hozzák a babát (rooming in), addig ne is keljek fel, akkor is csak max pisilni. Hát én már 7kor mentem zuhanyozni :D semmi bajom nem volt, alig vártam a 9 órát. Már 2,5 hónapos, azóta sincs semmi különös bajom, max az lomboz le, hogy elkezdett hullani az amúgy is kevés hajam :/
2018. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és nem volt gátsebem se semmi varratom stb.
2018. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam a baba "saját ütemében" már 4. órája tartott a kitolási szakasz, alig haladt, már totál kifáradtam, és a méhösszehúzódások is gyengülni kezdtek, mire az orvos bejelentette, hogy akkor oxitocint köt be. Én meg gondolatban örömkönnyeket sírtam, hogy "Végre!!!". Miután bekötötték az oxitocint, fél órán belül a végére jutottunk a szülésnek, volt gátmetszés is, amiből semmit sem éreztem.

2-3 nap múlva kutya bajom se volt, csak a mellem fájt a szoptatástól. A gátseb is csak addig fájt, amíg a kórházban kapott vaskos betétfélét le nem cseréltem sima erős menstruációs napokra való vékony betétre. Rögtön tudtam ülni is, mert mint kiderült, csak attól fájt, hogy üléskor nyomta a sebet a vastag betét. 5. napon mentünk haza a kórházból. Szülés előtt anyósom felajánlotta, hogy hozzánk költözik egy hétre a szülés után, hogy segítsen nekem, de végül beköszöntek, látták, milyen jól vagyok, így haza is mentek.

2018. nov. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!