Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira zavar, hogy mindenki...

Annyira zavar, hogy mindenki azt kérdezgeti "egyben vagyok e még"?

Figyelt kérdés
Elhagytam a kiirt terminusomat, de meg akár két hétig is bent hagyják a babát, ha nem indul meg addig magától a szülés. Már nagyon nehezen is viselem a végét és naponta túlzás nélkül 10-12 ember hív fel, vagy ír, hogy "egyben vagyok-e még". Nem csak közeli ismerösök. Tudom, hogy jó szándékból és igyekszem is udvariasan visszaírni mindenkinek és nem akarok rosszindulatú lenni, de már annyira nagyon zavar. Maga a kifejezés is... Az nagyon bántó, ha csak visszaírok és már nem veszem fel a telefont? Minden 20-30 perceket aksr beszélni, elmondja a kéretlen tanácsait, szánakozik meg végiglérdez minden testrészemet, hogy az épp nem fáj-e.

2018. nov. 23. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem bunkóság, irjál nekik inkább vissza és kerüld a telefonálást DE örülj neki, hogy érdeklődnek, régen nekem is rengeteg ismerősöm volt, aztán egy betegség miatt szépen lekoptak, szórakoztatóbb volt régen, becsüld meg őket.
2018. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem érdeklődnenek akkor az lenne a baj. Nemsokára nem leszel egyben és kész :D
2018. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Ez tapintatlanság, nyugodtan mondd hogy szólni fogsz. Én ilyet soha nem kérdeztem, és tőlem sem kérdezgették, legfeljebb egy "hogy vagy?", de azt se naponta, csak akivel amúgyis napi szintem beszélek.
2018. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Együtt érzek veled, nálam ugyan ez a helyzet... A családon kìvül barátok ismerösök napi szinten ìrnak kérdeznek egyben vagyunk e még? Én is nagyon unom már ès én örülnék a legjobban ha a kisfiam végre megszületne. Kitartás neked!könnyű szülést kívánok!

40+1 hkm

2018. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Majd megszületik és akkor lesznek valódi problémák is az életedben. Addig meg marad a hiszti.
2018. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Mondd meg nekik, hogy úgy fest kiselefánt lesz és még hátra van 13 hónap, hátha kapcsolnak...
2018. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mert, akinek nincs gyereke annak kizárt, hogy valódi probléma legyen az életében? Az nem lehet beteg? Nem érheti veszteség, tragédia?

Vagy az az üzenet, hogy a gyerek a valódi probléma?

A többi választ köszönöm! Racionálisan én is tudom, hogy jó szándékból kérdezik, de tényleg sok. Föként a telefon a kérdés. Hogy muszáj e mindenkinek felvenni, vagy elég visszaírni. És igen, sem fizikailag, sem idegileg nem a személyiségem legerösebb, legpozitívabb oldala van most elötérben... Sajnos.

2018. nov. 23. 20:48
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Túlságosan nyűgös vagy, értékelhetnéd, hogy mások gondolnak rád. Fél év múlva írhatod ki-"vajon miért nem keresnek a régi barátok?"

Egyébként, ha nem veszed fel a telefont, mindenki biztos lesz benne, hogy éppen szülsz ;)

2018. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Amíg az a problémád, hogy mindenki gondol rád, és izgul értetek, addig nincs valódi problémád.
2018. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy nyűgös, 40 hetes terhes!! Én nagyon megértelek, ne vedd fel a telefont, elég ha írsz. Venni fogják a lapot hogy ne zaklassanak. "Ne haragudj hogy nem vettem fel, pihentem, már nem érzem magam túl jól. Feltétlen szólunk ha híreink lesznek". És aki jót akar, tudhatná hogy nem hívogatunk nyűgös embert, főleg ha tudja hogy biztos sokan zaklatják. Én nem terhesen is van hogy nem veszem fel a telefont és nem is irok, ha valaki sokat zaklat:)
2018. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!