Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az Anyukám kétszer is...

Ha az Anyukám kétszer is császárral szült, én is úgy fogok?

Figyelt kérdés
A tesómat is és engem is császárral szült. Még nem várok babát, nem is tervezek egyenlőre. Azért kérdezem, hogy mennyi az esélye, hogy "természetes" úton szülhetek, mert ha császárral, akkor egészségügyi okokból kifolyólag csak altatásban tudok majd szülni. Szerintetek ezt lehet örökölni?

2018. nov. 25. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze ahhoz hogy anyukád vagy bárki a családban hogyan szült.
2018. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám meg kétszer szült természetes úton, én a lányomat mégis császárral, mert nem fordult be, faros volt. Sőt, az egész családban egyelőre én vagyok az egyetlen császáros, bár a húgom és az unokahúgom még nem szült. A fiam most fejvégű, nála megpróbálkozom a természetes szüléssel, ha egyéb ok nincs, ami miatt indokolt lenne a császár.
2018. nov. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dettó nálunk is én vagyok az egyetlen császáros, pedig rengeteg a baba a rokonságban. Egy unokanővérem van, akinek a második szülése sürgősségi császár lett, de ennyi. Senkinek nem volt gondja se a szüléssel, se a szoptatással... nekem mindkettővel sajnos :( semmi nem garancia semmire, nincs összefüggés.
2018. nov. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nálunk meg szoptatni nem tudott senki 2 hónapnál tovább, nekem viszont az gond nélkül ment 2 évig a kislányommal a császár ellenére is, az első pillanattól. Ez se genetika kérdése, pedig sokan azt hiszik.
2018. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A császárnak sokféle oka lehet - keress rá -, ezek nagy része logikusan nem örökletes, és csak néhány van, amire talán lehet neked is hajlamod. Pl. farfekvés biztos nem örökletes, a téraránytalanságnál végülis lehet valamilyen elenyésző százalékban, ha ugyanolyan az alkatod/medencéd, de a baba fejméretén is múlik, a cukorbaj, magas vérnyomás lehet örökölhető, de lehet, hogy te apádra vagy nagyszülőkre ütöttél :) vagy egészségesebb életmódot élsz, mert hát a környezeti ártalmak, elkapott betegségek sem egy-az-egyben örökletesek (bár van olyan, hogy epigenetika). Az első császár egyébként inkább hajlamosít a másodikra, szóval ebből a szempontból mindegy, hányszor szült anyukád így.
2018. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyukám a bátyámat természetes úton szülte, utána volt egy halva szülése 6 hónaposan, én pedig császárral születtem.

A fiam és a lányom is császárral született, és a 3. baba is császáros lesz májusban.

2018. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Örökölni csak a nagyon szűk csípőt lehet, ami oka lehet a császárnak, bár a nővéremnek, a keskeny csípője ellenére is simán szült természetesen :)
2018. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattatok kicsit.
2018. nov. 26. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!