Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok hogyan is működik a...

Leírnátok hogyan is működik a programcsászár?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ha van fogadott orvosom, akkor őt meg kell rá kérnem, hogy írjon ki császárra?

És ha ad egy időpontot, és beindul azelőtt a szülés? Olyankor mivan

Bocsi ha kicsit értetlenre sikeredett a kérdés. Koszonom ha válaszolsz :)


2018. dec. 1. 11:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
11%
Látom a gyerek egészsége és a kockázatok minimalizálása már nem szempont. Szánalmas.
2018. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha minden simán megy akkor kicsi kozkàzatú a hüvelyi szülés. Sajnos nem fog leszàllni hozzàd a jóIsten elöre elmondani, hogy igy lesz. Ha meg nem, akkor îgy jàrtàl. A csàszàr râd veszélyesebb, a babàra kevésbé. Amúgy ha fogadott dokid van îgyis úgyis vaskos borîtékot fogsz otthagyni a szülésért, nem oszt nem szoroz, hogy hüvelyiért vagy pcs-ért teszed, anyagi szempontból.
2018. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

Van, aki nem kényelmi okokból vállal még gyereket?

Vagy, hogy pipáljon egyet a listán?

Ha az lenne a kisebb kockázat, hogy felvágják a hasad, akkor ott nyílnál szét, amikor születik a gyerek. A természet nem lemaradott technika, amit felül kell bírálni! Segíteni lehet és kell is, hogy csökkentsék a kockázatokat, de nem véletlenül szülnek a nők hüvelyen keresztül, mióta világ a világ! Ideje lenne felébredni a baromi nagy függetlenségben, meg az "én testem én döntésem"-ben, és rájönni arra, hogy a gyerekszülés NEM EGY ember életéről szól, és nem csak a nő testéről! Átesünk a ló túloldalára!

2018. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%
Ebből a szempontból annyira le van maradva ez az ország... Csak magánban kérheted a programcsászárt, közkórházban csak “nyomós” okkal császároznak vagy van az a vaskos boríték. Kb amúgy külföldön mindenhol lehet választani, amihez szerintem amúgy minden várandós nőnek joga lenne. A férjem nem magyar és a nagynénje az elsőt megszülte hüvelyi úton: tokáig repedt, egy napig vajúdott, annyira megszenvedett a fiával, hogy utána a lányokkal már nem mert hüvelyi úton szülni és a programcsászárt választotta. Ő így mert még gyereket vállalni mert amúgy nem lett volna több ha ráerőltetik a hüvelyi szülést... Mondom ezt úgy hogy én magam hüvelyi úton szültem gátvédelemmel, repedés minden nélkül nem a szőlő savanyú. Le lehet pontozni le se 💩om.
2018. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Tehàt akkor Németorszàg, Svédorszàg, Amerika, stb mindenki hülye, csak mi magyarok vagyunk okosak. :) Igaz ők bîrnak olyan életet teremteni, hogy ne kelljen a wc-papîrt is magaddal vinni szülésre, meg ott nem vàgnak le làbat, mert olcsóbb mint az érsebészeti műtét, meg nem kell egy vizsgàlatra 2018-tól 2021-ig vàrni, mert akkor kap tb alapon idöpontot, meg nem halnak bele kitudja hànyan kórhàzi fertőzésbe, meg nem otthon mossàk 2 hétig a babaruhàt (sote2), meg nem zàrjàk be emberhiàny miatt a koraszülött osztàlyt (honvéd), meg műtétből làbadozva reggelire nem 2db vizes zsemlét kapnak, 3g vajjal. De igazad van, mi vagyunk azok akiknek egészségügy témàban észt kell osztani a többi fejlett orszàgnak :):):)
2018. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván, mások az okosak, nem az, aki úgy szül, ahogy azt a természet akarta. Még pár év, és kihordani se kell, megoldjuk petri csészében, és akkor nem kell azt a 9 hónapot se beáldozni a tested!
2018. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Oké, a természet a szemet is megalkotta, ne csinàljunk szemjavîtó vagy szürkehàlyog műtétet se. Meg a fogorvoshoz se jàrjunk. Ha kihullik a fogunk úgy is jó, hiszen a természet úgy alkotta meg. Aztàn ha tönkrementek, îgy jàrtunk. :)
2018. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Jól van 70%-os, te szülj hüvelyi úton, egészségedre, DE ne akarj már beleszólni, hogy ki hogy akar szülni!! Igen is el van maradva Magyarország a többi sokkal fejlettebb országhoz képest, ahol bizony választható a császár, nem véletlen! Ehhez minden nőnek joga van. Az, hogy neked nem tetszik egyéni szoc.problem.

Egyébként meg hagyjuk már ezt a béna dumát, hogy "jajj de a természet...." Jó, akkor ha lyukas a fogad ne hogy el merjél fogorvoshoz menni, mert az így lett teremtve, így a természetes! Hadd fájjon és akár essen ki, elleszel fog nélkül is, ugye? De ha esetleg lecsap az országra egy földrengés, ne menekülj és ne bújj el semmi alá, hisz a természet így akarta. :) Gondolkozz már kicsit és ne legyél ilyen végtelenül korlátolt!!

2018. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én nem azért nem akarok szülni természetes úton, mert féltem a testem. Már szültem egy gyereket, ebben az évben és nagyon rossz volt... Toxémia gyanús voltam, a vérnyomásomat nem mérték szülőszobán, teljesen le voltam sápadva, a főorvos mondta, hogy azonnal mérjenek nekem egy vérnyomást. Persze nem foglalkoztak velem egy fél napon, vagy kétszer jöttek oda meg nézni a méhszájat. Én még egyszer nem akarok szülni. Vagy császár, vagy sehogy. És leszarom , ha azt mondják a császár rosszabb. Nem erdekel. Mindig mindenki jobban tudja a másiknál mi a jobb. Az biztos, hogy szülni nem fogok.
2018. dec. 1. 12:30
 20/24 anonim ***** válasza:
64%
Áldom az eszem , hogy 15 éve elköltöztem egy olyan országba , ahol rendelkezhetek a testem felett, és ahogy előttem írták , nem kell wc papírt vinnem a kórházba. Magyarország valószínű sosem ér el erre a szintre , sajnálatos , aki tud, meneküljön.
2018. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!