Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek túlhordása volt hogyan...

Akinek túlhordása volt hogyan zajlottak az orvosi vizsgálatok, megindították-e a szülést, mekkora lett a baba mérete, mennyire volt fájdalmas?

Figyelt kérdés
Egyszerűen izgulok a túlhordástól. 40.hetet beöltöttem. Nem érzek semmilyen összehúzódást,ctg-re kell mennem holnap,de nem hiszem hogy befektetnek,csak minden nap járnom kell a kórházba, de azt meg nem akarom igazából, mert sokat kell sétálnom és buszoznom, nincs jogsim, fárasztó már. Nincs orvosom, ,tehát még csak el se tudom nagyon intézni. Azt olvastam, hogy a kisebb termetű nőknél (méret,súly) hamarabb meg szokták indítani. Nem tudom ez mennyire igaz. Attól is félek, hogy nagy lesz a baba. Nagyobb lesz a baba ebben az esetben? Fájdalmasabb a szülés ha beindítják?

2018. dec. 3. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40+4re a befektetesem ejszakajan elindult magatol a picur, vegul delutan 3ig birtam labon hordani a fajasokat utana burkot repesztettek es kaptam oxit. Onnantol 2 ora alatt megvolt a cseppem, pedig en is csak 155 centi magas vagyok. 3750 grammal es 54 centivel szuletett❤
2018. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 4. 00:16
 13/16 anonim ***** válasza:

Én még nem léptem túl ugyan a terminust, de 38. héten indítani kellett.

Az indításban 50% eséllyel benne van a császár.

Nekem az oxi + burokrepesztés hamar sűrű és erős fájásokat csinált. Levegőt sem kaptam a fájáscsúcsoknál. Mindezel ellenére sikertelen lett az indításom, mert a babám sem szállt le, én sem tágultam semmit sem. Így nálam bejött az 50% a császárra.

Egyébként kis termet vagyok én is; a babám sem volt nagy (3130g, 48cm); mégis probléma volt a téraránytalanság, mert nagyon kicsi (gyerekméretű) medencém van.

2018. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálam indították a kiírt időpont után. Volt orvosom és megkérdezte, hogy várni szeretnék-e mèg, vagy indíthatjuk. Megbeszéltük melyik nap kell mennem és pár óra volt az egész. Az utolsó 1 óra volt fájdalmas számomra. 3190 gramm volt a kisfiam. Akinek nincs orvosa, annak naponta kell bejárni a kórházba vagy befeküdni. Abban az esetben változó, hogy kinél mennyit várnak a szüléssel. A szülést nem éltem meg olyan rosszul, mint az utána következő 2 hetet. Kijött az aranyerem és órákat töltöttem a wc-n otthon. Alig bírtam menni is. Nyugi, ez is csak átmeneti, hamar elmúlt az aranyerem. A varratom még picit érzékeny. A lényeg, hogy ne erőltesd szülés után a székletet, ha nem megy, akkor úgyis adnak hashajtót. Sajnos én erőlködtem eredménytelenül és rosszabb lett az aranyerem.
2018. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40+5-re szültem. Másnap fektettek volna be a kórházba, 42.héten indították volna, addig csak azért kellett volna benn lennem, hogy “szem előtt legyek”. Magától elindult este 8-kor, 11-kor bementünk. Fél 2-kor elfolyt a magzatvíz, onnantól a következő 2,5 óra nagyon kemény volt, nem tudtam magamról, de szerencsére 4-re megszületett a kislányunk 4500 grammal és 54 centivel. 160 centi vagyok és vékony, valószínüleg a Férjem termetét örökölte a kishölgy. Külön öröm, hogy nem repedtem, nem vágtak, gátvédelemmel szültem.
2018. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Hogy alakult kérdező? :) Nálunk a tesó farfekvéses lett, holnap töltöm a 40.hetet, de hétfőn császároznak, ha addig nem indul be. 3800grammra saccolták ma.
2019. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!