Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy gyorsabb a szülés ha...

Hogy gyorsabb a szülés ha elfolyik a magzatvíz, vagy ha fájásokkal indul?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy gyorsabban szülnek azok a nők, akiknek a szülés fájásokkal indul. Kíváncsi lennék, hogy igaz-e. Kérlek írd meg, hogy neked hogy kezdődött és mennyi idő alatt bújt ki a pici? Köszönöm.
2010. jún. 27. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfolyt a magzatvizem de nem tágultam, nem volt gyors. Minden szülés fájásokkal indul, nekem előtte való nap kezdett és 20-30 percenként jöttek, aztán estére elmúlt. Másnap is voltak és estére 15 percesek lettek.Éjfélkor mentem be szülni és reggel 3/4 8 kor lett meg a baba.
2010. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindkét szülésem fájással indult. Az első babám 20 óra alatt lett meg, a második 2 óra alatt. :)
2010. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A magzatviz elfolyt délelött 10kor,a fájások este indultak csak meg.Éjjel fél 1 re lett meg.
2010. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha elfolyt a magzatvíz, nem biztos, hogy lesznek fájások. Én így jártam az elsőnél, oxitocinnal kellett indítani. 4 órát vártunk, aztán megkaptam az infúziót. 3 órát vajúdtam, és ez még rövidnek számít, állítólag elég jól reagáltam rá. De borzalmasan fájt.

A második gyerek fájásokkal indult, ott úgy kellett burkot repeszteni. 1,5 órát vajúdtam, semmi nem volt az a fájdalom az elsőhöz képest. Bár lehet, hogy azért mert második, és mert nem telt el sok idő , 2 év a 2 szülés közt.

2010. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél éjjel kettőkor elfolyt a magzatvizem, de nem jöttek a fájások nekem sem. Oxitocinnal reggel fél kilenckor vákuummal született a cseppem. Másodiknál már este hat hét óra felé voltak rendszertelem fájásaim. Éjjel egykor úgy döntöttünk, bemegyünk a kórházba. Öt tízperces rendszertelen fájásaim voltam, betettek szobára "aludni". Ébren voltam egész éjjel, fájásaim voltak, igaz rendszertelenek. Reggel hétkor a nyákdugó távozott, de nem hitték el. Vizitkor elküldtek UH-ra. Kiderült, hogy nincs magzatvíz. Különböző tortúrák mellett délután fél háromra iszonyatos fájások mellett lett meg pöttömkém. Harmadik szülésem erős fájással hajnal négykor kezdődött, még akkor reggel hat óra húsz percre megszületett a legkisebb királyfi. Röpke két és félóra alatt, olyan volt mint egy álom. Így szülnék még szívesen. Hozzáteszem, hogy csak első gyermekemnél kaptam fájdalomcsillapítót, a többinél semmit. Három szülés, mindegyik más. Szerintem nincs két egyforma. Így is, úgy is lehet gyors, vagy elhúzódhat sokáig is. Fontosabb, hogy hogyan éljük meg.
2010. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először a magzatvíz folyt el és semmi fájásom nem volt, meg előtte sem.
2010. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok. Ja és persze ez a rosszabik eset, a doki is mondta. Az a jó ha fájással kezdődik meg.
2010. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én délelőtt kb. fél 9-9 körül arra ébredtem hogy fáj a hasam rá kb fél órára rendszereződtek a fájások 5 percenként jöttek 1 percig tartottak, aztán 3 percesek és 2 percesek..ekkor mentünk be a kórházba olyan 4 óra lehetett.Kicsit hagytak nyüglődni :) aztán megvizsgált a doki bő 3 ujjnyira nyitva voltam burkot repesztett előkészítettek és mentünk szülni...egy tolófájást vissza kellett tartanom mert nemtünt el a méhszáj, a 2. ra már nyomhattam is 18:10 perckor kint is volt a fiam :) (első baba volt) És szerencsére könnyű szülésem volt.
2010. jún. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem jóslófájásaim voltak másfél napig, és estére elkezdtek gyarapodni. éjféltől 4ig eléggé fájt, már vajúdtam, de még kibírjható volt, 5 körülre lett elviselhetetlen, 7 előtt indultam a kórházba, a szülés kb 9kor kezdődött, akkor repesztettek burkot, és 9 20ra megvolt a baba. könnyű és gyors szülés volt.
2010. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!