Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek császármetszéssel?...

Szülhetek császármetszéssel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Úgy tudom csak bizonyos esetekben alkalmaznak császárt. (Pl.: ha rosszul fekszik a baba)

Az én esetemben egy nem kívánt terhességről beszélünk, ami későn derült ki, elvetetni már nem tudtam volna.

Ezért a nyílt örökbeadás mellett döntöttem, szeretném ha szerető családban nőne fel.


De tudom, hogy nem lenne semmi ami ösztönözne a több órás vajudásra és lelkiekben is megviselne...

Nincs fogadott orvosom. A szülés előtt mennyi idővel kéne szólnom és kinek?


(Nem tudok megfelelő hátteret biztosítani a babának)


Negatív válaszokat mellőzzétel légyszíves, mert anélkül is elég sz.r a helyzet. Köszönöm.

37 hetes vagyok



2018. dec. 4. 23:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen indokok miatt nem fognak megcsászározni. Ebben az esetben csak "reménykedhetsz" hogy a baba fekvése vagy egyéb miatt császár lesz. De ha minden rendben lesz akkor nem fognak császározni. Max talán még úgy lehetett volna megoldani hogy vannak fogadott dokik akik egy "kisebb" összegért talál indokot császárra.


Még nem szültem, most várom az első babámat de nem gondolom hogy kelleni fog nagyobb ösztönzés mint az a fájdalom amit érzel ahhoz hogy megtud szülni a babát.

2018. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Emiatt én nem kérném a műtétet. Az sem olyan leányálom ám, én pl rosszabbul viseltem, mint a hüvelyi szülést. Az csak akkor fájt, a császár helye viszont még hetekkel, hónapokkal később is. Az első napokról nem is beszélve, konkrétan az ágyról alig tudtam lemászni, pedig ott volt a motiváció, gondozni a másodszülöttemet. Hüvelyi szülésnél csak ülni volt kellemetlen, míg ki nem vették a varratot. Az a hasi heg is életed végéig emlékeztetne erre a nem kívánt babára. Talán odalent is lenne nyoma, de azt mégse nézegeti az ember lánya minden nap.. És ha az élet úgy hozza, hogy mégis akarsz gyermeket, netalán többet is, roszabb eséllyel indulsz a természetes szülésnek.

A legjobbakat nektek!

2018. dec. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Eléggé megvisel a terhesség és most úgy érzem nem lesz semmi erőm :(

2018. dec. 5. 02:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Két út van, ha valóban ezt szeretnéd. Az egyik, hogy fogadott dokival megbeszéled. A màsik, hogy veszel/szerzel igazolàst. Keresnes kell egy pszichiàtert és két lehetőség van: a talàlkozó alatt, ezeket elmeséled és ha jónak làtja, îr erre javaslatot, hogy csàszàrt javasol, vagy fizetsz neki érte (ha vevő ilyenre) és îr javaslatot. Vagy szemésztől veszel javaslatot, hogy azt hiszem 6-10 dioprianal rosszabb szemes van. Azt tudnod kell, hogy igazolàst egyik sem îrhat, csak javaslatot. De az esetek nagy többségében ezt elfogadjàk, mert ha bàrmi gond lenne a hüvelyi szülésnél, úgy hogy csàszàrra javaslatod van, akkor perelhetnél, és ezt nem szoktàk kockàztatni. Nagyon nehéz helyzetben vagy :( Kîvànok sok erőt és a legjobbakat Neked.
2018. dec. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%

Ha egy kicsit is jót akarsz a gyereknek, akkor természetesen úton szülöd meg.


A ha már hülye voltál, akkor magadon töltsd ki a haragod, ne a gyereken.

2018. dec. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a helyedben sürgősen felkeresnék egy pszichiátert, elmondanám neki ezt az egészet, és esetleg ő adhatna javaslatot a császárra.
2018. dec. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kiszúrnál magaddal. Két császárom volt, az első napok pokoliak, utána hetekig óvatosan kell mozogni, ez az alap. A pechesebbek még utána évekkel is küszködnek hasi fájdalmakkal (összenövések), fronérzékeny heggel, stb. A hüvelyi szülő kismamák sokkal gyorsabban regenerálódnak. A császár nagy hasi műtét, nem pedig a könnyebbik út, ezt olyan nehéz beleverni a köztudatba...
2018. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérd a császárt. Ott lesz egy vágás (heg), ami örökre a "hibára" emlékeztetne.


Mondom úgy, hogy nekem sürgősségi császárom volt és másnap már guggoltam és lépcsőztem. Szóval nem volt napokig kínlódás.

2018. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Vannak olyan pszichiáterek akikhez ingyen lehet menni ezzel? :/ leginkább Pest megyének északi részén?
2018. dec. 5. 11:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbàld a közeli mentàlhigiéniés csoportokat, vagy kórhàzi pszichiâtert. A gond az, hogy akàr heteket, hónapokat kell vàrni. És ha be is jutsz és nem îr rà javaslatot, akkor màsik kell. Érdemesebb lenne többet felhîvni, és megkérdezni, mennyiért îrna. Elmondani nehéz helyzetben vagy. Akkor talàn vki megîrja egy talàlkozó àràért.
2018. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!