Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet észrevenni a...

Hogy lehet észrevenni a nyákdugó távozását? Ez a magzatvíz elfolyása előtt v után van? Milyen az állaga hogy veszem észre?

Figyelt kérdés
2007. dec. 4. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A távozásra nincsen "törény" mindenkinél változó. A szülés megindulásának 3 tünete van: Víz elfolyás, nyák dugó elfolyás, méhössze húzódás. De ez bármilyen sorrendben lehetséges. Akár egy anya szülései között is sokat variálódik...

Amúgy a nyákdugó az ilyen enyhén véres (legalábbis nekem az volt) és átlátszó keverve folyás szerű "anyag". Legalábbis ilyenre emlékszem. Igaz csak az elsőnél láttam, 7 éve. A másik kettőnél nem folyt el, náluk a méhösszehúzódással kezdődött a szülés, úgy repesztettek burkot, szerintem a magzatvízzel együtt távozott...

2007. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
A nyádugó távozása érzésre olyan, mintha erős folyás indulna meg és barnás színű. A magzatvíz nem folyhat előtte, mert a nyákdugó elzárja az utat. A dugó távozása után sem biztos a víz megindulása, mert ahhoz meg az kell, hog megrepedjen a burok, ami nem következik be mindig. A szivárgó víz olyan, mintha egy nagyon kicsit bepisilnél, a folyó víz meg zubog kifelé. Jó, ha tudod, hogy zajlanak ezek, de egyáltalán nem biztos, hogy nálad pont így fog megindulni a szülés. Sok sikert!
2007. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De igen a nyákdugó távozhat a víz előtt.

Nekem hajanalban elfolyt egy csomó magzatvizem otthon, a korházban távozott csak a nyákdugó.

Ami valóban -nekem is- véres volt egy kicsit, nyálkás...

2007. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az állagát már leírták az előttem hozzászólók, de nekem szülés előtt 3-4 nappal ment el a nyákdugó.Én otthon pisilés után vettem észre a wc papíron. Az nem törvényszerű, hogy ha elmegy már aznap szülsz is!

Sok sikert a szüléshez!!

2007. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!