Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz nst érték, akkor most...

Rossz nst érték, akkor most baj van a babával?

Figyelt kérdés

Befektettek a kórházba, mert nem jó az nst-m.

Érzem jó nagyot rúg a baba, de nem ugrik ki annyira a papíron. Viszont eléggé vaskos a hasfalam.az orvosok nem mondanak semmit csak napi 1 nst, ha rossz valami, közbe tudjanak avatkozni.

Jó az áramlás meg minden más. Járt már valaki így? Mi lett belőle?

38 hkm


2018. dec. 23. 18:21
 1/9 A kérdező kommentje:

A szíve jól ver 140 - 160 között.

Ha mozog nagyot rúg, annyira nem emelkedik meg a szívhang, ilyen 5-10zel csak.

Ez lenne a baj?

Meg van olyan, hogy ha mozog, lejjebb esik a szívhang picit nem felfelé. De ez elég ritkán van.

De ennél többet nem foglalkoznak velem.

2018. dec. 23. 18:25
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Az nst nem feltétlenül csak a baba mozgását veszi figyelembe, a szívhang a lényeg. Rúgdoshat ő nagyokat, ugyanakkor lehet gond nála, pl oxigénhiány.

Nekem is rossz volt az nst-m. Az első néhány alkalommal nagyon magas volt 170-180 körül, a dokim semmit nem szólt rá. A 37 héten leesett 140-120-rá, dokim még mindig nem reagált semmit, a védőnő már nagyon aggódott és kórházba akart küldeni.(én is éreztem, hogy gáz van) Közben a magzat végig mocorgott, az áramlás jó volt, a méhlepény pedig csak 1 fokban volt érett.

Végül a 38. héten beindult a szülés és kiderült, hogy napok óta mekóniumus volt a magzatvíz és csak a szerencsének köszönhetjük, hogy a babámnak nem lett baja. Mondanom se kell mennyire bízom ezek után abban a dokiban. Nem akart kórházba küldeni, nem akart szülést indítani, szerinte inkább még kellett volna várni a 41-42. hetet a szüléssel (halkan jegyzem meg, hogy addigra belehalt volna a kislányom)

Szerintem nagyon jó, hogy bent tartották a kórházban és figyelemmel kísérnek. Nem játék ez az egész. A babád meg már elég fejlett ahhoz, hogy nem lesz gond, ha még születik. Néha biztonságosabb nekik már kint, mint bent.

2018. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

“Meg van olyan, hogy ha mozog, lejjebb esik a szívhang picit nem felfelé.”


Ez oxigénhiányra utalhat, és a ritka is pont több, mint amennyinek elô kellene fordulnia, nyilván ezért fekszel bent. Ha nagy baj lenne, kivennék, annyira nem aggódj.

2018. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a gyors választ, az zavar hogy naponta csak 1 nst t csinálnak.

Nyilván nem lehetek rajtam 0-24be a gép, de ez szerintem mégiscsak kevés, nem?

2018. dec. 23. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mozgás közben hirtelen leesik 120 alá,többször is, az nem jó. Én is igy jártam,befektettek a 38. héten és már haza se mehettem.Mondjuk én gdm-es is voltam. Napi 1 nst volt nekem is,ott minden rendben volt, de 1 hét mulva meginditották a szülést. Szülés közben is volt néhányszor szivhang leesés, de végül nem lett császár. Körbe volt tekeredve a lányomon a köldökzsinór,nyakán,mellkasán,emiatt voltak mozgás közben a szivhang leesések.
2018. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Napi 1 nstre otthonrol is bejarhatnal. Ha sehogy mashogy nem neznek, honnan tudnak a nap tobbi reszeben, hogy baj van? A vajudas korhazi kornyezetben sokszor sokkal nehezebben indul be, es rengeteg ero kell hozza, mikozben ott pihenni sem lehet normalisan. En sajat felelossegre hazamennek, es bejarnek a szukseges vizsgalatokra.
2018. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, ne adj már felelőtlen tanácsokat a kerdezonek. Neki már nem csak saját magát kell nézni, hanem a babát is. Ha azt javasolták, hogy bent kell maradni, akkor bent kell maradni, hogy időben közbe tudjanak lépni, ha bármi baj van. Kérdező, én is hasonlo helyzeten mentem keresztül, a vége felé többször nem volt jó az nst-m, néztek áramlást, majd 40+3-ra azt mondta a dokim,hogy bent kell maradnom, nekem a rossz nst miatt gyors csaszarra volt szükség, mint kiderül nagyon el volt meszesedve a méhlepény, kis vékonyka volt a babám, 55cm 2950 g. Kitartást, próbálj meg ne aggódni, jó kezekben vagy, gyors könnyű szülést kívánok és jó egészséget! Boldog karácsonyt!
2018. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A napi egy nst-t én kevesellem. Nekem soha nem volt gondom vele, csak terminustúllépés miatt fektettek be és napi 2 nst volt meg 1 áramlásvizsgálat. Próbálj meg megnyugodni és pihenni, figyeld a babád mozog-e rendesen stb. Jó helyen vagytok!


Könnyű szülést!

2018. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

7-es, minden nap bejarhatna az nst-re, ha kozel lakik. Azelott nem is nezik, hogy mi van veluk a nap folyaman... Ha csaszar kell, az az nst kozben/utan derul ki, addig ott kell lennie tok foloslegesen, nem tud pihenni sem, tudod, hogy az milyen hatassal van a vajudasra? Minek legyen bent, ha csak 1x nezik egy nap? Addig minek van ott? Senki nem is figyeli, mi van veluk. Tipikus fals biztonsagerzet, ami mogott nincs igazi orvosi kontroll. Miert ne jarhatna be? Komolyan nem ertem, mi lenne a kulonbseg, mi az, amit eszrevennenek az nst elvegzese elott napkozben meg ejszaka.


Kerdezo, milyen messze laksz a korhaztol?

2018. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!