Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a második szülés az...

Milyen a második szülés az elsőhöz képest?

Figyelt kérdés

Ugyan még nem aktuális, mivel csak 4 hónapos a kicsi lányom, de eléggé parázok egy 2. szülés gondolatától, mivel az első elég magasra rakta a lécet, igazi álomszülés volt :D Sőt maga a terhesség is. Semmi bajom nem volt, végig aktív voltam, nem is híztam. A szülés 4 óra volt és gátvédelemmel sikerült. Igazából semmi maradandó jele nem lett a testemen, szülés után 4 órával úgy éreztem magam mintha mi se történt volna (kivéve a méhösszehúzódásokat szoptatásnál).


Na ezek után érdekelne, hogy ha majd szeretnénk kistesót, mire számíthatok. Persze tudom nem lehet tudni előre, de érdekelnének a tapasztalatok.


2018. dec. 23. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Könnyebb lesz.
2018. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 2. nekem is könnyebb volt mint az első.
2018. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a második volt ilyen mint a tied, az első pedig pokoli. A gyerek a feje mellé tette a kezét és szanaszét szakadtam több helyen, és hónapokig tartott a gyógyulás. Szóval ezt nem lehet előre megmondani, szerencse kérdése. Lehet olyan mint az első, de lehet borzalmas kínszenvedés is. Mindkettőre készülj fel lelkileg,
2018. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem harom gyermekem van es az elso szulesem volt a legsimabb, legszebb.

Hasonloan a tiedhez rovid volt, komplikaciemtes. Magatol indult, intenziv volt es gyors, nagyreszt otthon vajudtam ugy, ahogyan nekem “jol esett”, gatvedelemmel szultem.

A masik ketto ehhez kepest sokkal komplikaltabb volt, mert mindketto inditva lett. A masodikat miattam kellett inditani, a harmadikat a baba miatt es gyakorlatilag az inditas hozta magaval a komplikaciokat.

Ugyan a masodik szinten nagyon rovid lett, de ugy tultoltak nekem az oxitocint, hogy a baba kirobbant szinte, szetrepedt a mehszajam (a gat mondjuk nem serult, addigra mar sikerult lassitani kicsit). A lepeny darabokra szakadt, igy kuretre is szukseg volt. Az oxi miatt vegig korhazban, fekve vajudtam.

Harmadjara a baba miatt hormonnal nem lehetett rasegiteni az inditasra, igy gyakorlatilag majd ket napra az elso fajastol lett meg a baba. Vajudtam, leallt, ujra vajudtam, megint leallt, nem indult be rendesen.

A baba kozben kimozdult, sokaig nem mertek burkot repeszteni, mert eloreeshet a koldokzsinor. De a baba feje tovabbra is magasan volt, igy mar a mutoben, csaszarra elokeszitve tortent a burokrepesztes, alairtam a beleegyezot is, stb. Ugye ha elore esett volna a zsinor, akkor egybol altattak volna, mert perceken belul ki kell emelni ilyenkor a babat.

De sikerult a burokrepesztes, nem lett csaszar es ugaz, hogy ismet fekve kellett vajudni (a babat vegig monitorozni kellett), de utana mar gyorsan ment minden es gatvedelemmel megszultem.

Gyakorlatilag az en szuleseim egyre komplikaltabbak voltak, mert be kellett avatkozni olyan dolgok miatt, amik az elsonel nem tortentek meg.

Ezt elore senki sem latja, erre mondjak, hogy minden szules mas.


A felepules viszont mindegyik utan konnyu volt, gyakorlatilag semmi bajom nem voot. Sot, az elso utan ereztem csak gyengenek a gatizmokat, aranyerem is lett, a tobbi utan semmi ilyesmi.

A szules utani osszehuzodasok viszont egyre erosebbek es fajdalmasabbak voltak, tovabb tartottak, de ez tobbedik gyereknel igy van, azt mondjak, mert nehezebben huzodik ossze a meh.


Alapvetoen nagy eselyed van arra, hogy ismet gyors szulesed lesz, legalabbis nekem is azt mondtak es szerintem ha minden spontan ment volna nekem is, mint elsore, akkor ugy is lett volna.

2018. dec. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bárkit kérdeztem azt mondta, hogy a 2. rövidebb volt és jobban fájt, nálam is így volt
2018. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem és szülésem volt olyan, amit leírtál, mintha én írtam volna. Második babánál már 5 hetesen véreztem. 14 hetesen lepényleválásom volt, emiatt egy hematómám is lett, így 4 hétig kellett feküdnöm a 17 hónaposom mellett. Majd a 34.héten megrepedt a magzatburok és koraszülött lett. Rögtön 3 perces fájásaim lettek, de 1,5 óra után leesett a szívhang, így toltak a műtőbe megcsászározni. Ez nyilván az egyik végleg. Nem én vagyok a kiindulópont, csak a saját tapasztalatomat írtam le. Viszont a nagylányom hasfájós volt, az első hónapokban nem aludt szinte semmit, nem tudott szopizni és a mozgásfejlődése is megkésett. A kisfiam az első pillanattól jól alszik, már most előrébb tart mozgásban (pedig csak 3,5 hónapos), mint a nem koraszülött társai és 10 nap cumisüvegezés után egy nap alatt átállt a szopizásra. Mindennek két oldala van. A legfontosabb, hogy a Baba és Te egészséges legyél, ezt a második terhesség és szüléskor megtanultam. Elötte is tudtam, de aztán a saját bőröm is megtapasztaltam.
2018. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az első alomszules volt. A másodiknál 7 óra szenvedés volt mire kiderült nem fog leereszkedni a baba mert túl nagy az én mereteimhez képest. Így jött egy másik orvos aki eldontotte hogy császár lesz. Utána 2 hét lábadozás és utána elfelejtettem az egészet. Mindenkinél más egyébként az élmény.
2018. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!