Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elso gyerekemet surgossegi...

Elso gyerekemet surgossegi csaszarral szultem. A masodikat erdemes programozott csazsarral vagy sima uzon probaljam meg?

Figyelt kérdés
Mire szulok addig 2 ev 4 honapos lesz a kisfiam. Kicsit felek attol hogy szetszakadok vagy valami ptoblema lep fel ha normal uton probalom meg. Attol is felek egy kicsit hogy terhesseg alatt elvekonyodik a heg nagyon. Valaki tudna tanacsot adni?

2018. dec. 25. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Olvass utána a VBAC fogalmának. Érdemes!


[link]

2018. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az elös sürgösségi császár volt, a második síma szülés.

De ezt nem neked kell eldönteni, az orvosod jobban tudja, mi az, ami a jobb megoldás. Ha nem szól semmi ellene, akkor a síma szülést szokás elönyben részesíteni.

2018. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eldonthetem hogy melyik legyen mivel rovid idon belul szulok megint. De felek nagyon attol hogy tenyleg ott bent baj lesz
2018. dec. 25. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

A terhesség alarr úgyis ellenöriznek folyamatosan, ha baj van, akkor lépnek.

A szülésnél megint figyelik a heget is, és ha úgy tünik, veszélyes a dolog, akkor császároznak.

De ha minden rendben van, akkor fölösleges egy mütétet vállalni önként, a természetes mód sokkal kevésbé kockázatos és hamarébb felépülsz

2018. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szules kozben ha gond lep fel akkor mar nem lesz keso a csaszar?mobdjuk ha mar kint van a baba egy resze?
2018. dec. 25. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a baba bent van a szülőcsatornában, akkor onnan már nincs császár.


Én teljesen "hüvelyi szülés párti" vagyok, de azt tudom tapasztalatból, ha blokkol a félelem, hogy "jajj mi lesz", az lassíthatja, vagy meg is akaszthatja a szülés menetét.

VBAC akkor szokott sikeres lenni, ha a kismama meg van róla győződve, hogy ezt skarja, bízik magában, és van megfelelő segítője, támogatója szülés előtt és alatta is.

A saját hozzáállásodat kell átgondolnod.

2018. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Csàszàr jobb lenne. A gyereknek mindegy hogy születik, ellenben te màr 2 gyermek édesanyja vagy és felelsz értük. Ha a hüvelyi miatt komplikàció lesz, és pl tovàbb leszel kórhàzbam, az kisfiadat nem fogja vigasztalni, hogy de te hüvelyivel szülted a tesót...
2018. dec. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A döntésnél vedd figyelembe, hogy a császármetszésnek is lehetnek szövődményei. Én azt gondolom, hogy nem érdemes előre aggódni, hogy mi lesz ha... indulj el az úton, aztán ha akadály van, eldöntitek a dokival, hogy át tudjátok-e lépni az akadályt, vagy másik utat kell választani. Én azt tapasztaltam, hogy a test bőven előre jelez, hogy gàz van. Ha figyeltek a testedre, komolyan veszik a panaszaidat, időben be lehet avatkozni, nem lesz baj.
2018. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
7es: javaslom nézd meg a konkrét számokat a kockázatokat illetően. A 2.császár több veszélyt rejt magában, mint a hüvelyi császár után. Ha felelős szülő, a hüvelyit választja.
2018. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2.császár esetén fellépő komoly szövődmény esélye több, mint 4%. A méhrepedés esélye hüvelyi szülés esetén 0.8%. 4x veszélyesebb a császár.
2018. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!