Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt jelezhetem az...

Szülés előtt jelezhetem az orvosnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha megindul a szülés akkor jelezhetem az orvosnak ( ügyeletesnél fogok szülni ) hogy hüvelyi fertözésem van? nem szeretném bevállalni így a sima szülést. Több helyen mondták már hogy elkapott valamit a baba amikor haladt át a szülöcsatornán. Nem kockáztatnék.

2019. jan. 1. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyi fertőzést kezelni kell.Ha még van pár heted simán meggyógyulhatsz.
2019. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
40+ 2 nél járok.. kaptam már Canesten tablettát de ugyanolyan zöld / szürke folyásom van
2019. jan. 1. 17:45
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Csak streptococcus fertőzésnél nem engedélyezett a hüvelyi szülés, ügyeletes gomba miatt nem fog megcsászározni.
2019. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

#3

Persze, hogy nem, fogadott sem. Nekem is az volt, és simán szültem.


Viszont a zöldes szürke folyás sajnos nem gomba, hanem bakteriális, jogos a félelme a kérdezőnek.

2019. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Attól függ, hogy mi a fertőzés. Még a normál hüvelyflóra sem kimondottan bababarát, szóval a természetes úton született csecsemők szülés után rögtön kapnak antibiotikumos szemcseppet, másrészről viszont egy csomó olyan bacit is megkapnak amik később segítik az emésztést stb, szóval bőven van ennek jó oldala is.

Ha neked durvább fertőzésed van akkor az nyilván kizáró ok, de egyébként meg jobb ha nem vagy ennyire fotel anya aki neten minden vackot összeolvas aztán burokban neveli a gyerekét, magasról téve arra, hogy mennyi realitás van a félelmeiben. Így születnek később az oltásellenes szülők is. Ezen gondolkodj el és bízz egy kicsit az orvosokban.

2019. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
4es, ha Canestent kapott akkor gomba. Ha bakteriális lenne antibiotikumot kapott volna
2019. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ügyeletes sajnos simán javasolhatta úgy a Canestent, hogy hallottak alapján, vagyis rá se nézett. (Ezt tapasztalatból mondom.)

Nem azt mondom, hogy biztos így volt, de nálam pl gyakran fordult elő.

2019. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azért kaptam Canestent mert az ügyeleten nem volt nögyógyász. és amint már írtam semmit nem használ..
2019. jan. 1. 17:55
 9/13 A kérdező kommentje:
így is “ nagyon örültek “ hogy ilyenkor “ zavarom a drága idejüket “
2019. jan. 1. 17:56
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak streptococcus fertőzésnél nem engedélyezett a hüvelyi szülés"


Ez is egy baromság. Csak antibiotikumot kell kapni a vajúdás alatt, de simán lehet hüvelyi úton szülni.


Csak az olyan infekciók kontraindikálják a hüvelyi szülést, mint a condyloma meg a herpes. A gomba, bakteriális fertőzés nem probléma. Emiatt senki nem fog megcsászározni.

2019. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!