Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után miért...

Császármetszés után miért kellett annyi vért kinyomnia kézzel az orvosnak a hasamból?

Figyelt kérdés
Cászármetszésem után a klinika őrzőjében iszonyat fájdalmaim lettek és olyan púpos szerű volt a hasam. Az orvosom konkrétan többször belekönyökölt, nyomott a hasamba, mindig mondta, hogy fájni fog, de ki kell nyomni a felgyülemlett vért.... a vér többször, nagy sugárral spriccelt belőlem a lepedőre. Utána még méhszájból is eltávolított kézzel valamit és ezután is csak jött, jött a vér... ha majdnem transzfúzió lett, akkor gondolom sok vért veszíthettem...de miért kellett ezt? Mi nem volt jó a szervezetemben? Mindenki azt mondja a császármetszés miyen könnyű műtét és utána alábadozás nehéz, na de nekem a császár műtét és ezek a nyomkodások utána több órán át....azt hittem az ágyat kettétöröm, a plafont lekaparom, annyira fájt.. orvos nem kérdeztem, nyilván szükség volt rá, azért csinálta, nem akartam, hogy bizalmatlannak gondoljon, inkább megkérdzeem itt, hogy hátha valakinek volt hasonló és miért volt.

2018. aug. 1. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én megkérdezném az orvost. Nem bizalom kérdése. De nem vagyok orvos és mégiscsak az én testem.
2018. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Hát hallod:)

Nekem császárom van ,de egyszer se jött be a doki nyomkodni a hasam.Elég fura ,hogy te az ő lelkét óvva meg se kérdezted mit csinál veled..

Nyilván szükség volt rá, talán nem tettek be draint (vagy hogy hívják azt a kis csövet ami pld nekem bent volt a sebbe fél napig, azon keresztül jött ki a ,,trutymák" a sebemből).Viszont én biztos megkérdeztem volna mit is csinál voltaképp.

2018. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy a felgyülemlett vért kell kinyomni, elmondta, hogy nagy lett a vérveszteség is...mondta, hogy most még mennyit fog nyomni stb....mert feszít odabent. De hogy mitől gyülemlik fel? Mert korábban ezer csásáros sztorit hallottam, de nem volt a végén ez az élve kínzás.
2018. aug. 1. 15:25
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Hogy a bánatba ne lenne? Egyszer szültem hüvelyi úton, kétszer császárral, mindháromszor kinyomkodták a vért. A placenta helyén egy hatalmas, vérző seb van, a méh pedig ebből megtelik vérrel szülés után. Se hüvelyi után, se császár után nem volt kellemes. De sajnos szükséges. A hasi hegbe esetlegesen betett Drain nem ezt a vért vezeti el, ez ahhoz rengeteg.
2018. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2018. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Elmondta. Leirtad!:)

Felgyulemlett a vér

2018. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Nekem még a műtőasztalon nyomtak hármat a hasamon.

A méhbe felgyülemlett vért nyomta ki a doki, mivel fekve nem folyik ki!

2018. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Atoniás vérzés simán lehet császármetszés után is, nem csak hüvelyi szülés után.

Miután a lepény leválik, a méh felszínén egy bazi nagy seb van. Ahhoz, hogy ne vérezzen az kell, hogy a méh rendesen összehúzódjon. Előfordul, hogy ez valami miatt nem következik be, ilyenkor kell közbeavatkozni.Enyhébb esetben elég a méh masszírozása (amit az orvos is csinált), mert az kontrakcióba hozza a méhet. Ha az nem használ, akkor gyógyszer, majd másik gyógyszer, de előfordulhat olyan súlyos vérzés is, hogy műtétre van szükség.


Egyébként számomra elég meglepő, hogy valakinek hozzá se nyúltak a hasához, mivel mind császár, mind hüvelyi szülés után bizonyos időközönként ellenőrizni kell, hogy rendesen össze van-e húzódva a méh.

2018. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem hüvelyi volt, a doki egyszer sem nyúlt a hasamhoz. Kibújt a gyerek, majd a placenta, gársebet összevarrta. 3. nap kívülről megnézte a gátsebem, azután a 6 hetes kontrollon vizsgált meg.
2018. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Első szülésem hüvelyi volt, hozzá se nyúltak a hasamhoz. Második szülés másik kórházban volt, szintén hüvelyi, ott a szülőszobán is nyomogatták meg még aznap később is. Akkor nagyon sok vér kijött.
2018. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!