Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kotelezhetnek erre?

Kotelezhetnek erre?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. Mit lehet ez esetben tenni? A helyzet az hogy Hollandiaban kezdtem a terhesgondozast, majd amikor hazatertem ( Holland 4D-s ultrahang alapjan a 28. hetben ) itt Magyarorszagon azt allitjak menzesz alapjan 30. hetben voltam... ultrahang alapjan ugyanugy 28. hetben voltam amikor kezdtem a terhesgondozast.. a lenyeg, hogy ma vagyok 40+4 napos a Magyar szamitasokat nezve menstruacio alapjan... Ultrahang alapjan viszont csak a 38.hetben.. A heten mar elkellett kezdenem a napi nst-re jarkalast , minden eredmenyem tokeletes. Magzatviz rendben van. Ultrahang szerint is minden rendben van a babaval. A mai nst-n viszont kozolte az SZTK-s doki, hogy holnap meg nst, Vasarnap viszont o mar befektet, es hetfon o ha akarom ha nem meginditja a szulest... viszont akkor csak a 39. heten lennek ... menzesz alapjan meg 41!!! a babaval minden rendben van mozog rendesen az osszes nst eredmenyem rendben van... nem szeretnem ha csak ugy kiszednek belolem :( gondolom tudja a baba mikor van itt az ideje , hogy kijojjon ... raadasul tenyleg ultrahang alapjan a 39.hetben jarnek amikor o meginditana... szeretnem megtagadni az SZTK-s doki javaslatat... megtehetem vagy sem? valaki felvilagosithatna... ha barmi baj lenne a babaval termeszetesen rohannek befekudni... hiszen olyan tipus vagyok akit nehezen lehet lerazni.. de igy en nem szeretnem ha megbolygatnak a babat :/ koszonom a valaszokat!

2019. jan. 4. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális doki tudja, hogy peteérés kis túlzással bármikor lehet, és egyrészt a terminus számításnál figyelembe veszi a ciklus hosszát is, másrészt, és ez a legfontosabb, mert ez a legpontosabb adat, a 12. heti UH alapján számított terhességi kort.


Amikor szülésindítás felmerül, a terminust egy lelkiismeretes orvos és szülésznő adott esetben újraszámolja.


Én a helyedben rákérdeznék erre a lehetőségre. Tehát összeszedném a papírjaimat, mutatnám a 12. heti Uh adatait, és kerek perec rákérdeznék, hogy az orvos honnan tudja, hogy az utolsó vérzésem utáni 14. napon fogant a baba?


Mellesleg úgy tudom, hogy ha minden vizsgálati eredmény a legnagyobb rendben van, akkor a 42. hétig is lehet várni.

2019. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

1.37.héttől nem koraszülött

2. Menstruáció alapján számolják akkor jogos a 41.heti indítás

3. Megtagadhatod? Meg! DE csakis saját felelősségre teheted meg. El tudsz számolni magaddal ha a babának baja lesz? Most bunkónak tűnők, de ezt is számításba kell venni.

4. A magzatmáz is kopik így áztatja a baba bőrét, nem véletlen mondja a doki.


Az én fiam 38+4re született makk egészségesen. Nálad a 39 se korai és mivel fejlett a baba így bajja attol nem lesz ha nem 40-41 hétre jön a világra, hanem 39.héten születik.

2019. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
szia! ezen mar tul vagyunk... az osszes papiromat az orra ala nyomtam de szarik ra :) ma is voltam ultrahangom ahol megjegyeztek ez a baba meg nem lehet 40.heten tul... mondom tudom.. hiszen Hollandiaban is ugyanezt mondtak! megis elkuldott melegebb eghajlatra a doktorur... hiaba a sok ultrahangos papir meg vizsgalat ...
2019. jan. 4. 11:04
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
2# vagyok azt elfelejtettem, amit az egyes irt, hogy kérdezz meg egy másik orvost is! Van amikor nem kozepidoben 28 napos ciklusnal fogan a baba. Fiamnal el számolták így ő valójában 40+4re született. Ez is kimaradt az előzőből bocsánat
2019. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el magánban másik orvoshoz, ne mondj semmit, várd meg, ő mit javasol. A végén számolj be, neked mit mondtak. Rosszat nem akarnak, csak minden kockázatot ki akarnak zárni.
2019. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2-es és 4-es:)


Azért ha nálad is elszámolták, akkor kár volt nekiesni a kérdezőnek azzal, amit először írtál:)


Higgyétek el, az a legjobb egy EGÉSZSÉGES babának, ha ő maga indíthatja el a születését, függetlenül attól, hogy a 37. héttől nem számít orvosi értelemben korazsülöttnek.


A kérdező nem a babája egészségét akarja kockáztatni valamilyen romantikus természetes szülésélmény érdekében, hanem esetében teljesen jogosan adna még időt a csak 39 hetes, makkegészséges babájának, hogy ne erőszakkal kergessék ki a méhéből, hanem hadd szülessen meg akkor, maikor felkészült rá.


Egészen más lenne a helyzet, ha bármilyen vizsgálati eredmény miatt sürgetni kéne a megszületést, de épp az a lényeg, hogy semmi ilyesmiről nincs szó, csakis az orvos szűklátókörűségéről.


MÉg ma kérj időpontot egy magándokihoz, kedves kérdező, hallgasd meg az ő véleményét is!

2019. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

2.


masodik babamat varom most. az elsonel 40+10 napnal inditottak oxival 48 oras vajudas utan Angliaba.

kislanyomat megviselte elegge az, hogy nyomtak belenk az oxit 6 oran keresztul...

ha nem muszaly akkor nem indittatnam meg a szulest a 39. heten ugyanugy oxival.. mikor minden rendben van.. csak a magyar orvosok ilyenek.. nincs fogadott fizetett dokim es ugy bannak velem mint a kutyaval.. szoval nem azert , de ha semmi szukseg nincs ra nem szeretnek szulni a 39.heten! ha mar tulhordom akkor alairom termeszetesen, hiszen ez a rendje. de igy nem.

2019. jan. 4. 11:14
 8/18 A kérdező kommentje:
hivtam most 2 orvost is de mind a ketto hetfon tud fogadni... nekem meg vasarnap kellene befekudni
2019. jan. 4. 11:24
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Akkor is van még esélyed. HA vasárnap elmész a kórházba, és az ottani orvos(ok)nak mutatod be az összes papírodat és beszlegód meg velük a kétségeidet. Biztos, hogy lesz UH. Biztos hogy néznek áramlást, méhlepényt, NST lesz, stb. Van rá esélyed, hogy szépen hazaköldenek azzal, hogy nem kell befeküdnöd és nem kell hétfőn indítani, ha minden a legnagyobb rendben van és a terminus is valószínűleg elszámolt.


Vagy pont az SZTK-s orvos lesz az ügyeletes, azért akart vasárnap befektetni?

2019. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
az itteni korhazi protokol az hogy ezt kell csinalni... nincs fogadott dokim mert nemtudok szazezreket fizetni egy szulesert... mindenkepp ugyeletes dokinal fogok szulni... hiaba mutatok en papirokat... minden nap jarok /jartam nstre a menzesz alapjan megitelt terminus betoltese utan... minden nap mas doki volt bent... mindegyiknek magyaraztam hogy kerlek szepen nezzen mar ra valaki a papirokra... zart meg a mehszaj is cervix 1000... ez sem erdekel senkit... fekudjek be vasarnap es kesz... van a 3. on eleg hely .. ezt mondtak..
2019. jan. 4. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!