Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kotelezhetnek erre?

Kotelezhetnek erre?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. Mit lehet ez esetben tenni? A helyzet az hogy Hollandiaban kezdtem a terhesgondozast, majd amikor hazatertem ( Holland 4D-s ultrahang alapjan a 28. hetben ) itt Magyarorszagon azt allitjak menzesz alapjan 30. hetben voltam... ultrahang alapjan ugyanugy 28. hetben voltam amikor kezdtem a terhesgondozast.. a lenyeg, hogy ma vagyok 40+4 napos a Magyar szamitasokat nezve menstruacio alapjan... Ultrahang alapjan viszont csak a 38.hetben.. A heten mar elkellett kezdenem a napi nst-re jarkalast , minden eredmenyem tokeletes. Magzatviz rendben van. Ultrahang szerint is minden rendben van a babaval. A mai nst-n viszont kozolte az SZTK-s doki, hogy holnap meg nst, Vasarnap viszont o mar befektet, es hetfon o ha akarom ha nem meginditja a szulest... viszont akkor csak a 39. heten lennek ... menzesz alapjan meg 41!!! a babaval minden rendben van mozog rendesen az osszes nst eredmenyem rendben van... nem szeretnem ha csak ugy kiszednek belolem :( gondolom tudja a baba mikor van itt az ideje , hogy kijojjon ... raadasul tenyleg ultrahang alapjan a 39.hetben jarnek amikor o meginditana... szeretnem megtagadni az SZTK-s doki javaslatat... megtehetem vagy sem? valaki felvilagosithatna... ha barmi baj lenne a babaval termeszetesen rohannek befekudni... hiszen olyan tipus vagyok akit nehezen lehet lerazni.. de igy en nem szeretnem ha megbolygatnak a babat :/ koszonom a valaszokat!

2019. jan. 4. 10:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

mi történik ha nem fekszel be vasárnap? Mi lesz ha hétfőn a magándoki vizsgálata után jelensz meg a kórházban befekvésre? Semmi az égvilágon! Kiküldik rád a rendőrséget? Dehogy is! Abban a városban ahol én szültem 40+0val befektetik a kismamákat és oxiterhelés méhszájérlelés stb... (az 50kmre lévő városban pedig ugyanez a protokoll 41+0val kezdődik.) Nem tetszett nekem ez a rendszer de mindenképp abban a kórházban szerettem volna szülni. Pénteki napon töltöttem a 40et. fogadott dokim épp szabadságon volt, így szartak rám és nem tartottak ott nst után. mondták hogy hétfőn újra nst. akkor is jó volt az értékem, s akkor már bent akartak fogni, de a dokimmal megbeszéltem, hogy 100kmről jövök nem készültem cuccal, holnap visszajövök. két nap múlva mentem nstre és akkor feküdtem be. 40+6on a kutya nem szólt hogy "miért késtem" saját dokim is csak annyit hogy már ideje volt megjelennem.


Én értem hogy nem tudsz saját dokira százezreket kifizetni, csak akkor ne várd el hogy "megszegik" a protokollt a kedvedért. Ha van fogadott orvosod akkor az ő belegyezésével és saját felelősséggel megbeszélhető, kitolható a protokolli idő.. Viszont ha nincs orvosod akkor mindig az épp ügyeletes orvos felel érted, és ők nem foglalkoznak a kis lelki világoddal.


Szóval ha tényleg minden értéked jó akkor nem menj be vasárnap. Csak hétfőn! De nem ördögtől való ha befekszel és napi szinten vizsgálják a babát a pocakodban.

2019. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzetben vagy. nem tudom,mit tennék a helyedben..... késő bánat, hogy legalább szülésznőt érdemes lett volna fogadni, ott nem kell százezreket fizetni, ,de ilyen alapvető kérdésekben teljesen jártasak, bár nyilván a doki helyett nem dönthetnek.


Hát ne hagyd magad. Vizitkor mindenki előtt kérdezd meg, hogy csak és kizárólag 28 napos ciklusok 14. napján szoktak-e megfoganni a nők? Hogy egy szülésindítás nem túl kockázatos volumenű dolog ahhoz, hogy az összes leletedet és jelenlegi vizsgálati eredményeidet át ne nézzék előtte, hogy nincs-e elszámolva valami?


Illetve minden kórházban ki van függesztve a betegjogi képviselő neve és elérhetősége. Hívd fel, érdeklődd meg, hogy van-e jogod kérni (nyilván van), hogy ne kizárólag egy fiktív dátum (mert fogantatás szempontjából az utolsó menstruáció első napja teljesen véletlenszerű dátum) alapján indítsanak be egy szülést.


Meg lehet kérdezni hogy akinek teljesen rendszertelen vagy nincs is vérzése hónapok óta, és gy esik teherbe, neki is az utolsó vérzés első napját nézik ilyenkor vagy összevetik az Uh adatokat?


Ennyi jutott eszembe, én ezeket még bevetném.


Na meg persze beszélnék a babámmal. Hogy vasárnapig inkább bújjon elő magától, ha egy mód van rá. JObb, mint az oxitocin, nekem kétszer volt részem benne, és minden járulékos problémával, amivel az erőszakos indítás járt.

2019. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Hogy kötelezhetne? Nem értem , olyan sok felnőtt ember nincs ezzel tisztában. Egyetlenegy valami kötelezhet akármire is , az pedig egy hivatalos bírósági végzés. Szabad ember vagy, nem fognak oda költözni az ágyhoz és kiszedni a gyereket.
2019. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Azt írtad van hely a 3.on, csak nem Zalaegerszeg? Meg a dokik hozzáállásából tippelem...

Az a baj magán orvos nélkül át fognak lépni rajtad, pláne ha tényleg az adott városról van szó.


Ha jól tippeltem a várost, akkor van egy ötletem kibúvóra, írj rám.

2019. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Én menses alapján 42+5 hetes terhesen szültem.Úgy, hogy minden orvosom elfogadta már az elejétől, hogy hosszú ciklusban fogant és soha nem is emlegették a menses időpontját a 12.uh után hanem a baba mérete alapján számolták a terhességem.Ha van saját (magánorvosod) akkor nem az nst eredményeit is neki kellett volna elemeznie és ő döntene arról is, hogy mikor kell befeküdnöd.Az sztk-s orvos adhat tanácsot, de ha fixen ott van a magad választotta orvos, akkor nem gáz ha nem fekszel be.De ha nincs saját orvosod ,akkor megfontolnám, hogy befeküdjek függetlenül attól, hogy mennyire ellene vagy és, hogy mennyire tudja a baba, hogy mikor kell kijönni.Az én lányom uh alapján 40+2 napon született és nem akart kijönni, olyan magasan volt még mindig ,hogy császárnál úgy kellett kipréselni belőlem aminek látszott hetekig a nyomna.Pedig már nagyon kicsi volt a hely és jobb volt neki, hogy kint volt.
2019. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy a dolgodban, akkor egész egyszerűen nem mész be a kórházba. Rendőrt nem fognak küldeni érted.

Vagy bemész a vizsgálatra, és nagyon figyelsz, hogy milyen papírt dugnak az orrod alá. Semmiféle általános beleegyezést nem írsz alá, és nem egyezel be infúzió bekötésébe. Anélkül nem lehet szülést indítani.

2019. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
mar szuloszoban vagyok mert elfolyt a magzatviz :) megijedt a dragam es inkabb jon ki..
2019. jan. 4. 15:50
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor megoldódott. :) Könnyű szülést!
2019. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!