Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már legalább 2x szültek...

Akik már legalább 2x szültek hüvelyi úton, miben volt más a második az elsőnél?

Figyelt kérdés

Sokan állítják, hogy gyorsabb, jobban fáj. Én kiváncsi lennék, hogy kinél hogy indult. Most készülök a második hüvelyi szülésre, már nagyon várom, de rengeteg a jóslók, a nagynál azt srm tudtam mi az. Ott egyből beindult, tudtam, ki a helyzet, most csak fájások vannak, amik elmúlnak. Vajon tudni fogom, ha már élesben megy?

39hkm


2019. jan. 10. 09:39
1 2
 1/12 Böbe1990 ***** válasza:
Nekem a második sokkal gyorsabb volt.Az elsővel 12 órát vajúdtam,itt fájásokkal indult.Szülés után lepény leválasztás is kellett.A második össz 3óra volt,itt a magzatviz folyt.Az hogy jobban fájt e?Ez a 3óra is elég folyt fájdalom szinten,de szerintem igen.Most 22hetes vagyok,de már félek előre a szüléstől.
2019. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kicsit én is félek a szüléstől, mert az előző is össz 7 óra volt, erős fájásokkal, ha ez intenzívebb lesz, na hat az durva lesz.

Persze tudom, hogy kibírom, csak félelmetes. Ráadásul a joslók miatt néha teljesen benézem, tegnap is mintha megindult volna, aztán egy óra múlva elmúlt, és el tudtam aludni.

2019. jan. 10. 10:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a második indított volt 41+3 napon, mert nem akart kijönni a fiam. Oxitocin infúziót kaptam 10:00-kor, majd nem sokkal utána burkolt repesztett a doki. Itt indultak be a fájások igazán, kaptam eda-t is, de megmondom őszintén nem éreztem hogy bármit is segített volna, egyre jobban fájt. Végül 14:00-kor lett meg a baba. Nekem ez jobban fájt, mint az első, ahol magzatviz lefolyással indult a szülés, reggel 6-kor vettek fel a szülőszobára és szintén délután 2 - kor lett meg a baba.
2019. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első 26 óra vajúdás után lett meg, de mindkét válla beakadt, úgy nyomták ki belőlem.

Második, harmadik 8-8 óra volt, mindkettő ugyan úgy fájt.

2019. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én pontosan így voltam mint te :) Első baba 7 óra , második úgy ahonnan VALÓBAN erős fájásaim voltak- mindössze 2 óra :) (4400 gramm volt mondjuk, nagyon jött a burokrepesztés után)

Első babánál fogalmam nem volt mi az a jóslófájás. Konkrétan mikor beindult a dolog, azt hittem , elrontottam a gyomrom és még vártam vagy 2-3 órát mire szóltam a férjemnek.

A másodiknál két nappal a szülés előtt éjjel folyamatosan jöttek görcsök, nem fájt úgy kifejezetten, csak az a nagyon kellemetlen érzés, amikor sehogy se jó, aludni nem tudtam tőle...

Reggel mentem nst re totál kialvatlanul- mondta a doki hogy 2222 már a méhszáj. Ha éreznék fájásokat, jöjjek.

1 teljes napra leálltak a fájások, nagy nyugalom szállt meg és éjjel hatalmasat aludtam.

Másnap reggel olyan 10 körül kerültem az nst-n sorra, utána már mondta az orvosom, hogy menjek haza a cuccomért, és induljak is vissza ( 15kmre van a kórház).

Hazamentem szép nyugisan még körülnéztem mit hagyok otthon :D , megnéztem a déli híradót és bementünk. 13 kor vettek fel a szülőszobán, 3 kor burkot repesztettek , 15.25 re megvolt a lány :)

És a fájdalom összehasonlítása : én sokkal rosszabbul viseltem az elsőt mert fogalmam se volt meddig kell még kibírnom és nagyon nagyon fájt. Hánytam, minden bajom volt. Burokrepesztés után még 2 óra volt mire megszületett. (nekem akkor szoktak nagyon bedurvulni a fájások) .

A másodiknál a burokrepesztés után 20 percre megvolt.

Az elsőnél ugye 1 ujjnyi voltam csak mikor bementünk a kh ba és tudtam, onnan még nagyon messze mire kitágul teljesen.

A lányomnál meg ugye mint írtam, már 2 nappal a születése előtt 2222 volt, az azért már biztatóbbnak tűnt.

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett :)

Gyors szülést neked!

2019. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebb és gyorsabb volt a második. A vajúdás végén vártak az egybefüggő, még durvàbb fájásokat ahogy első alkalommal is volt, de helyette már bújt ki a baba, néhány nyomásra megvolt, alig tudtam visszatartani (gátvédelem miatt kellett). Lehet hogy annak is köszönhető hogy nem fájt annyira, hogy a másodiknák nem kellett oxi, elsőnél kaptam. Ahogy neked, nekem is a másodiknál már voltak jóslóim, amikor beindult először nem voltam benne biztos hogy az, de így legalább nem mentem be túl korán, nem kellett rágyorsítani. Azért az ember eljut arra a pontra ha tényleg szül, hogy ez már nagyon fáj és menni kell.
2019. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, eszembe jutott nekem is amit a 6 os írt ! a Másodiknál nem kaptam oxit én sem !!
2019. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél semmi jóslóm nem volt, 40+6 hetesen elfolyt a víz, méhszájérlelő zselét kaptam, ezután jöttek a fájások. Összesen, a víz elfolyásától számolva 13 óra volt, az első fájástól kezdve 5,5 óra. Hosszú volt a kitolási szakasz.

A másodikkal itthon kezdődött fájásokkal 40+2 hetesen. Az első fájástól számítva 3,5 óra volt. Kitolás 20 perc.

Valóban gyorsabb volt a második, nem mondanám fájdalmasabbnak, de mivel jobban pörögtek az események intenzívebbnek éltem meg.

Mindkétszer szükség volt gátmetszésre, az elsőnél sokkal több idő volt a regenerálódás.

2019. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

En haromszor szultem es az elso volt a legzokkenomemtesebb.

Semmi beavatkozas, spontan indult, gyors volt es gordulekeny.

A masodikat inditani kellett, kb mindent csinaltak rajtam, amit lehetett, szules utan meg kuretem is volt, ami rosstabb volt az egesz szulesnel.

De errol mondjuk inkabb a doki es a protokoll tehet, utolag tudtam meg, hogy ott semmit nem biznak a “veletlenre”. Inkabb a doki szulesztett, nem en szultem.

A harmadik szulesem pedig kozel ket napig tartott, olyan dolgok tortentek, hogy kb mar biztos voltam a csaszarban.

Konkretan mar voltam a mutoasztalon elokeszitve, alairt beleegyezovel, fejemnel az aneszteziologussal, a ferjem pedig beoltozve...

De valami csoda folytan csak sikerult huvelyi uton szulni.


Elvileg tenyleg egyre rovidebb es “konnyebb”. Lehet, hogy nekem is az lett volna, ha nem lettek volna komplikaciok, de ezt elore nem lehet tudni. Nekem sorban jottek a nehezsegek, egyre cifrabbak, minel tobbedik szules volt.

2019. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Az lemaradt, hogy az elso kevesebb mint 7 ora volt, de ebbol 4 ora volt csak a vajudas+kitolas, az elso harom oraban semmi fajasom nem volt, a viz folyt el. Gatvedelem volt.

A masodik 3,5 ora volt az elso fajastol, de rosszabb volt sokkal, plusz utana meg egy oran at kapartak es a mehszajam szakadt szet (gatmetszes nem kellett, nem is repedt a gatam, csak a mehszajam).

A harmadik olyan 20 ora volt az elso fajastol, de rendes es eros fajasaim csak az utolso 4 oraban voltak.

2019. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!