Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is inkább a császárt...

Más is inkább a császárt választotta különösebb ok nélkül?

Figyelt kérdés
Mert pl nem akart hüvelyi úton szülni bizonyos okok miatt.
2019. jan. 11. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sima szülést szerettem volna, de még a Vbac sem sikerült.

Szerencsére mind a két műtét után jól voltam.

Mivel nincs viszonyítási alapom, így azt mondom nem bánom, hogy császár lett.

6 órát voltam a megfigyelőben. 2x hozták szoptatni és 3x már el sem vitték. Felálltam, zuhany közben kihúzták a katétert és az egyik nővér hozta a táskámat, én meg toltam a kiságyat (vagy miben vannak) és mentem a szobába.

Nem volt tolókocsi és nem segítettek többet, mint a simán szült szobatársamnak. A felállás volt nehezebb pár napig, de nem jajjgatás szinten. 72 óra múlva mi is hazamehettünk.

2019. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én hüvelyi úton szültem, a gátvarratom begyulladt mert mint kiderült, allergiás vagyok a felszívódó varratra. Dokim szerint örüljek, hogy nem császáros sebet varrt 3 rétegben, mert akkor a hasam akarna kiszakadni. Így csak 4 hétig nem tudtam ülni, amire meggyőztem az orvost, hogy nem akar felszívódni a fonal.
2019. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

10-es nem tudom milyen helyen szültél de senkit nem tologatnak tolókocsival császár után :D

8-10 órával a műtét után fel kell állni és sétálni, senkit nem hagynak hogy elhagyják magukat mert annál később gyógyulnak.

Jah és katétert is kiveszik ilyenkor úgyhogy ez sem igaz hogy katéterrel pisil egy császáros nő.

Én egyszer nem jajjgattam,nem azért mert szuperhős vagyok hanem mert a gyerek miatt leszarod a fájdalmat, el kell látni, tudnék én is példálózni hogy a gátsebes nők ülni nem tudtak a fájdalomtól, szülés után se múlik el a fájdalom.

Méhösszehúzó injekciókról nem is beszélve, meg mikor szopizik a baba mekkora görcsökkel jár.

Lényeg a lényeg mindkét szüléshez vannak horrorsztorik,de nem az az átlag szerencsére.

Én nem választottam,sürgősségi császárom volt, de a következő is az lesz, nem kockáztatok hegszétválást.

2019. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én szültem így is, úgy is, szerencsere gyorsan regenerálódtam mind a termeszetes, mind a két császár után. De a termeszeres szülés szebb élmény. Büszke voltam magunkra a babával hogy megcsinaltuk. Pont a napokban olvastam interjút két magyar nővel akik két császár után természeteseb szültek itt Magyarországon. Le a kalappal, én nem merném. Pedig szívesen átélném meg egyszer. De mondom, a császár is ok volt, csak nekem lelkileg más.
2019. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

10es, te hol szültél? :D vagy csak ijesztgeted itt a jónépet? :D


Én kértem a császárt, pillanatra nem bántam meg, én simán elvoltam bent, vittem a gyereket kézben, míg a simán szültek csoszogtak a folyosón a kiskocsira támaaszkodva. du 6kor született, másnap reggel mehettem le az intenzívről, onnan végig nálam volt, senki nem segített semmiben (segítettek volna ha kérem, de nem volt rá szükség).

Én nem magamat, hanem a gyerekemet féltettem.

2019. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem választ szeretnék adni a kérdésre, csak egy valamit megjegyeznék. A hiedelemmel ellentétben az inkontinencia nem a hüvelyi szülés miatt alakulhat ki, hanem a terhesség alatt végbemenő, fizikai és hormonális változások okozhatják. A legkisebb esélye az inkontinenciára annak van, aki hüvelyi úton, komplikációmentesen szült. Egy urológiai dolgozó
2019. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

#10 nem tudom miről beszél....😆


Én császáros voltam, de nem önszántamból. Az biztos, hogy a felépülés kicsit lassabb. De szerintem azért nem vészes. Az ágyból felülés napokig nehézkes volt, illetve ha sokáig ültem akkor nem esett jól felállni. De egyáltalán nem kibírhatatlan, én jókat nevettem a saját szerencsetlenkedésemen :)

Kb 6 órával később fel kellett ülnöm és sétálni. Újabb 2-3 óra múlva kivették a katétert is. Senki nem tologatott kerekes székkel sehova.


Elég sokáig kellett kórházban lennem, sok szobatarsat elfogyasztottam. Mindkét veglettel találkoztam. Pl: császár utan úgy szaladgált az egyik mintha semmi sem történt volna, simán felült. De olyan is volt aki úgy bepánikolt a császártól, hogy el kellett altatni. És utána még órákig jajveszékelt. Hüvelyi szülés után pedig volt olyan aki nevetve mesélte hogy alig egy óra volt és a dokija oda sem ért. És volt olyan is aki 20 órát kínlódott, majd szülés után még egész éjjel nyögött a fájdalomtól.


Szerencse kérdése kinek mi jut és hogy viseli. Valamint az is, hogy milyen hosszútávú hátránya származik belőle.

2019. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
6%
nem ertem minek vallal gyereket az aki fel a szulestol! csaszaroztatjatok magatokat mert feltek egy kis fajdalomtol! bezzeg amikor beteszik a gyereket beletek az nem faj? penz beszel kutya ugat.. ha indokolt a csaszar az oke, de hogy valaki azert fizessen mert fel a fajdalomtol az szerintem szanalmas!
2019. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
10- es , téged sem az eszedért szeretnek.
2019. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18: Tipikus magyar mentalitas. Ha neked fajt akkor fajjon masnak is.
2019. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!