Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után 100% hogy a...

Császár után 100% hogy a másik szülés is császár lesz?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha szeretnéd, meg lehet próbálni megszülni. De meg kell nézni, milyen orvost és kórházat választasz, nem mindegyik támogató. Én pl. természetesre készültem a másodikkal, de sajnos nagyon problémás volt a terhességem vége, így be kellett fejezni császárral. De ha nincs semmi gond, simán lehet szülni.
2019. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem, még véletlen sem!
2019. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért lett császár az első. Ha az az ok most nem áll fenn (mondjuk ha az anya csípőficamos, tuti császár lesz másodszorra is, míg ha mondjuk faros volt az első, de ez fejvégű, akkor miért ne...), kb. 80% esélye van, hogy másodszorra hüvelyi úton sikerülhet. VBAC néven tudsz keresgélni a témában. Ha viszont császár szeretnél, hát másodszorra a dokik már jobban hajlanak rá, így valószínűleg, ha van fogadott orvosod, meg tudod vele beszélni mindkét verziót. Ha nincs dokid, akkor meg helyben kiderül, az adott kórház, ügyeletes hozzáállásán is sok múlik. Tudtommal sokáig vajúdni (azt olvastam 8 órával magzatvíz elfolyás után van egy határidő) nem hagynak, ill. oxitocint nem adhatnak.
2019. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Placenta previa miatt volt császárom :(

Szülés után másnap vittek műteni belső vérzéssel... Hosszú folyamat volt a felépülésem és nagyon,nagyon fájdalmas :/

2019. jan. 15. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Off: Sajnálom, én elég magas mélyvénás trombózissal kötöttem ki az intenzíven két hétre (és még másfél év volt a teljes gyógyulás), miután eü okok miatt sok kórházas előzménnyel programozott császárom volt, úgyhogy szintén nem tudtam, másodiknál mi lenne jó forgatókönyv. Először is kerestem egy (másik) dokit és kórházat, aztán még végig agyaltam és rettegtem a terhességet. Abban maradtunk a dokimmal, hogy ha gyorsan megy, legyen természetesen, de kaptam időpontot, hogy ne hordjam túl. Végül hamarabb jött, így kivajúdhattam azt a 8 órát, de egyáltalán nem történt semmi tágulás, úgyhogy újra műtő (aminél szintén majd elájultam a halálfélelemtől), erre ezúttal minden rendben ment. :) Drukkolok és átérzem.
2019. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vakarimas válasza:

A nagyobbik kislányom császárral született, mert a nyaka köré tekerte a köldökzsinórt. A másodikat természetes úton szerette volna világra hozni a feleségem, de ő meg a fejével neki nyomta a medencének a köldökzsinórt és ezért lett császár. Ha ez nem történik, akkor a második természetes úton jött volna világra.


Egyébként nagyon szigorú protokollok szabályozzák, hogy a császárról milyen esetekben dönthet az anya, mikor mérlegelhet/dönthet az orvos és milyen esetben nincs mérlegelési lehetősége az orvosnak sem, hanem kötelező a császárt végrehajtani.

2019. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!