Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel szabad zuhanyozni, illetve érheti víz a varrást?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én császár után már 6 órával zuhanyoztam! Óvatosan szabad csak, hogy a legkeveseb víz érje a varrást, hogy ne ázzon. Nekem állt. zuhanyozás után rögtön mennem is kellett kötözés cserére.

2010. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A császár után 6 héttel lehet csak fürödni,addig óvatosan zuhanyozni. Lehet a gyógyszertárban venni olyan "tapaszt" ,ami nem ázik át. A pontos neve nem jut az eszembe,de a kötésre kell tenni,és az sem ázik át.
2010. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Császár után nem tudom, m én hüvelyi úton szültem. Én akkor mentem zuhanyozni, mikor már pisilnem kellett. Vagy 2-3 órát feküdtem mire ez eljött. Szemből a császárosok is jártak a mosdóba. Mivel nálunk az a szabály, h addig nem lehet átmenni a megfigyelőből a gyerekágyas szobába amíg valaki nem pisilt és zuhanyzott, így gondolom császár esetén is van. Amikor már lesz erőd hozzá, akkor mégy.

De miért kérdezel ilyesmit? Tuti, hogy császárral fogsz szülni?

Ha megszültél egy darabig úgyse akarsz majd mozogni, aztán meg úgyis mondják a nővérkék, hogy mit szabad, mit nem, és mit kell tenned.

2010. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12 órával császár után fel kellett kelnünk és el kellett menni zuhanyozni.
2010. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Császár után 6 órával már zuhanyoztam és 2 héttel később már fürödtem is...
2010. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Engem császár után 7 óra múlva állítottak fel és mehettem zuhanyozni. Azt mondták, ha lehet ne érje víz. Varrat szedés után még két napig zuhanyzás, utána lehet fürödni.(nekem ezt tanácsolta az orvosom)
2010. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, ott 6 órával műtét után kötelező a zuhanyozás.

Nekem vízálló kötésem volt, de az orvos így is szólt, hogy ne nagyon legyen vizes.

2010. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért kérdezem, mert a barátnőm is hasonlót mondott, hogy 8 órára rá már zuhanyozhatott, ezzel szemben nála az első babánál a szülést követően 12 órát (EDA) muszáj volt feküdnöm és varratszedésig megtiltották a zuhanyt. Most újra babát várok, még nem tudom császár lesz-e, remélem nem, de elgondolkodtatott a barátnőm, nagyon nem éreztem jól magam a bőrömben, jólesett volna egy rendes zuhany. Hajat, hogyan mostatok, ha nem volt a kórházban csak tus és nem mehetett víz a sebre?

2010. jún. 29. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem szombaton császároztak, vasárnap délben felkelhettem, elmentem zuhanyozni úgy hogy ne érje víz a sebet (elég nehéz volt) utána a mosdóba hajoltam és úgy mostam meg a hajam meg a felső testemet. Pénteken kiszedték a varratokat és még aznap délután fürödtem kádban mert már nagyon hiányzott:)

2010. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia ahol én szültem ott már a császárosok, ahogy fel tudtak kelni összeesés nélkül, mikor elmúlt az érzéstelenítő hatása lehetett zuhanyozni és a nővérke mondta hogy nyugodtan zuhanyozzanak nem baj ha vizes lesz a seb, ill. a kis csík ragasztó rajta!
2010. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!