Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A debreceni Klinikán, akik...

A debreceni Klinikán, akik mostanában szültek, válaazolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy miket kell bevinni, és miket adnak.

Szüléshez külön táskába csomagoljak? Vagy eleve ottani hálóinget kapok, és csak szülés után öltözök majd át? Betétet kapok vagy nekem kell vinni?előbb zuhany és utána megyek a babával szobára, vagy majd a szobában megyek zuhanyozni?

Babának pelenkát, ruhát adnak? Ők fürdetik? Kell bevinni ehhez valamit, vagy nekik van? A köldök kezelését ők csinálják? Vagy ehhez megint mi visszük be a hozzávalókat?


Ilyesmi kérdéseim lennének. De ha kihagytam bármit, szívesen vennék mindenféle információt. Lassan idő van, és kétségbe vagyok esve, bepakoltam e mindent.

Köszönöm szépen előre is!


2019. jan. 17. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szüléshez nem kell szinte semmi.

Iratok, ha nem oda jártál terhesgondozásra vagy a végén nst-re.

Hálóinget adnak a vajúdáshoz, külön műtősköpenyt a szüléshez.

Papucs kell csak, víz, ennivaló (szőlőcukor vagy hasonló) + apukának is kaja, mert bűfé csak napközben van.

Szülés utánra kell csak egy hálóinget a táska elejére tenned. Még az első zuhanyhoz a tusfürdőt, törölközőt is ők adják (megtörölnek). Betétet is kapsz.

Gyereknek napi 3-4 pelenka adott (nekünk elég volt, de vihetsz), törlőt és krémet kell vinni. Ruhából van kincstári, de elég elnyűtt. Minket nem zavart, legalább nem kellett hazaküldeni a koszosat, elég volt a hazahozóst odatenni.

Gyereket a szobában előtted fürdetik, ottani fürdetővel.

2019. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Köldököt is ők kezelik.
2019. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon részletes volt, köszönöm szépen.

Apukának nem kell valami ruhát, köpenyt venni, ha benn szeretne lenni? Mert olvastam, van ahol kérnek olyat is.

2019. jan. 17. 08:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell neki sem. Adnak rá zöld köpenyt, cipővédőt, a kezét pedig helyben fertőtlenítheti.

Mikor szülsz?

2019. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Elvileg 3 hét. Indított lesz, mert ikreim lesznek, de természuetes úton, nem császárral, "A" baba fejvégű még egyelőre :-)

Csak pakolom összefele a cuccokat, nézegetem aitt netet is, és összezavarnak, ugye ahány hely, annyi szokás.

2019. jan. 17. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
De jó,hogy megkérdezted, már én is akartam. Én is ott fogok szülni,nekem még négy hét van hátra,de valószínűleg nem lesz annyi. :) Én azért vettem magamnak betétet olyat,ami nekem kényelmes,a babának törlőkendőt és egy 21dbos kis pelenkacsomagot,ha a kórházi nem lenne elég,meg popsikrémet.Viszünk még be neki ruhákat 50-es és 56-os méretben is.Van emellett egy szoptatós pizsim külön nadrág meg póló,egy szoptatós hálóingem, és 2 szoptatós pólóm. Már bepakoltam mindent. Külön táskánk van a babának és nekem is. Boldog babavárást és jó egészséget az ikreknek. :)
2019. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is két táskát pakoltam össze, egyet magamnak, egyet a babáknak. Csak felesleges holmikat nem vinnék.

Pl ruhát nem raktam el, csak hálóingeket meg köntöst. Nem szeretnék sokáig benn lenni :-)

Gratulálok a babához, és sok erőt, kitartást a szüléshez majd :-)

2019. jan. 18. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!