Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült mostanában valaki a...

Szült mostanában valaki a Pécsi Szülészeti Klinikán? Eddig itt nem sok jót olvastam róluk, de már régiek voltak a kérdések. Milyenek mostanában a nővérek, csecsemősök? Ki volt az orvosotok? Elégedettek voltatok vele?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2013-ban és 2016-ban szültem ott. A gyermekágyas nővérek nem fognak körbemosolyogni többségében, de ha kéred, segítenek mindenben. A csecsemősök között sok a nagyon kedves és van, aki szűkszavúbb vagy ridegebb, de én mindkétszer azt tapasztaltam, hogy úgy válaszolnak általában, ahogy az anyuka kérdez, ami arra is igaz, hogy arra fel kell készülnöd, hogy amit nem kérdezel, azt nem fogják elmondani! Mivel bababarát kórház, az alapvető hozzáállás az, hogy csináljon mindent az anyuka, amire csak képes. Első gyermekes anyukáknak sem mondanak el feltétlenül mindent, ha ő nem kérdezi. Tehát kérdezni kell!!!!! Második és többedik babás anyukától alap hogy mindent ellát a bab körül, de ezt általában az anyukák is így akarják, ha a szülé sutáni állapotuk engedi.



amúgy arra ne számíts, hogy dédelgetni fognak a szülés után, még kímélni sem, fel kell kelni, ki kell vinni a tálcát a folyosóra, nincs semmi kényeztetés.


Ha teheted, tartsd magad mellett a babádat, csak fürdés idejére add be a csecsemőszobába, mert őket sem dédelgetik, csak ellátják. Amint megszülöd, anyaként kezelnek, minden a te feladatod.


Nem tudom, máshol hogy van, én ezeket egyébként nem éltem meg rosszul, másodszor meg pláne nem.

2019. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elsővel egyetértek. mondjuk én láttam olyat is, hogy a nővéren aludt a baba.

2016ban szültem, Dr. Várnagy Ákos volt a dokim. Nincs rossz tapasztalatom

2019. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat :) nálunk még csak tervben van a baba, de szeretnék felkészülni előre ilyen téren. Ha van még valakinek tapasztalata szívesen várom :)
2019. jan. 26. 12:15
 4/6 anonim válasza:
100%

Sajnos hatalmas csalódás volt nekem is a klinika. :( Az orvosok és a nővérek többsége kiégett és nem túl kedvesek az anyukákkal.Ha van fogadott orvosod akkor az javít egy picit a helyzeten, de nem sokat. Inkább nem nevezném meg az enyémet...maradjunk annyiban, hogy az illető régen egészen más volt, de talán most már elfáradt. Elhiszem, hogy futószalagos lett a munka a CSOK. meg a Babaváró hitelesek miatt, de akkor is....ez egy olyan szép szakma, lehetne ezt jobban is űzni. Néha olyan érzésem volt, hogy kb. egy krónikus osztályon is nagyobb a lelkesedés mint itt ahol nap mint nap új életek születnek. A csecsemősök no comment...segítséget ne nagyon várjon tőlük az ember. Ha nincs tejed akkor simán üvölthet a gyerek, mert így jártál...ezt a rooming-in-t is szerintem az ő megkímélésük miatt találták ki, de akkor legalább lehetnének cukibbak ha már kevesebb a melójuk. Nővérek között akad kedves is, orvosokkal kapcsolatban viszont semmilyen jó tapasztalatot nem szereztem ,de barátnőm sem aki múlt évben szült itt. Lekezelőek, a vizitek tessék-lássék módra működnek, rezidensekkel íratnak zárókat akik szegények sok esetben nem is találkoztak az adott beteggel, tájékoztatás pedig nulla hiába kérdezel...maximum jól lecsesznek mint egy kisdiákot. Remélem másoknak jobbak a tapasztalatai, de én a 3. gyerkőcöt már nem itt szeretném majd megszülni.


Szigetvárt és Mohácsot sokan dicsérik, szerintem ott fogok majd most orvost választani.Kár a klinikáért...állítólag régen nagyon jó kis hely volt ez...de mi történhetett ami miatt így megváltozott minden?!


Ha pontoznom kellene akkor 10-ből 3 pontot adnék nekik. :(

Remélem nektek jobbak lesznek a tapasztalataitok...

2020. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, ki a dokid? Ill. ki volt?
2020. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon örülök az új válasznak, nagyon köszönöm. Közben úgy alakult, hogy most vagyok 11 hetes kismama. A genetikai uh még itt lesz Pécsen, aztán átpályázok Szigetvárra. Van is ott egy konkrét orvos akit ajánlottak, a héten felveszem vele a kapcsolatot. Sokkal jobban dicsérik az ottani szülészetet, mint Pécset. Moháccsal meg az a baj, hogy nincs orvos csak 2 vagy 3 talán?


Sajnos most nem vagyunk egyszerű helyzetben emiatt a vírus miatt sem de meg kell tenni mindent :)

2020. ápr. 5. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!