Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszaros előzmény esetén...

Csaszaros előzmény esetén meddig hagyjak bent a második babát?

Figyelt kérdés

Az első császárral született farfekves miatt. A második pedig valószínű sajnos megint az lesz mert nagyon nagy. 36 hetes és 3,5 kg. Gyanítom, h jól saccoljak mert a teso is nagyon nagy volt..3,2 kg 35 hetesen (akkor született)...

A lényeg, h a protokoll szerint úgy tudom csaszar után nem szulesztenek meg ekkora gyereket, indítani pedig nem szoktak. Ha még 1-2 hetet bent marad akkor pláne nem szulhetem meg. :-/ de ha jól tudom a terminus végéig se nagyon vihetem a heg szétválás veszélye miatt. Vajon mikor veszik ki? A legjobban annak drukkolok, hogy magától induljon legalább!


2019. jan. 30. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Nekem az előzmények miatt (nem csak az 1.császár) 37.hétig vár az orvosom. Ez az ő javaslata és én bízom benne. De én úgy tudom ha nincs kórelőzmény (csak a császár) akkor orvostól függ mikorra határozza meg a kiírt időpontot. Nem hiszem,hogy ilyenkor kivárják a terminust.
2019. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kórházi protokolltól és orvostól függ. Nekem is császár volt az elsô, de azt mondta a dokim, ha szeretnèm, megpróbálhatom a hüvelyit. Viszont a terminust nem lépjük túl, mert az enyém se tûnik kicsinek és a hegnek sem jó, ha nagyon feszül. Abban maradtunk, hogy ha a term. betöltésig nem születik meg, akkor mûtét.


De ezt meg kell beszélned a dokival, az sem mindegy, volt-e bármi probléma a terhesség során.

2019. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kórházi protokoll, hogy a 38 hetesen befektetnek, ha szeretnéd megpróbálni a természetes szülést, de ha nem indul be magától, a 39+0/+1-2 nap kiveszik. A lányommal így volt, a fiam született farfekvés lábtartás miatt császárral 9,5 éve, mivel majdnem 7 év eltelt, így a lányom születhetett volna természetes úton, ha beindul, 38+3 befektettek, kerek 39 hetesen megműtöttek. Most a 3.nál már nem várnak, most van fogadott dokim is, aki 38 hetesen kiveszi.
2019. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A terhesség során nem volt komolyabb gond, rossz helyen tapadt a méhlepény de arrébb vándorolt. Illetve a korelozmenyben van kora szülés de az se aktuális már mert a 37.-et töltöm. Hat akkor mindenképpen a doki mondja meg...természetesen megyek is hozza de csak jövőhéten.
2019. jan. 30. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Engem másodikkal kiirt az orvosom 38+3ra,de megindult 38+2 nel. :D
2019. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az elso surgossegi csaszar volt.a masodikkal 8 napot kaptam pluszban,hatha megindul.nagyon szerettem volna termeszetesen szulni.

sajnos nem jott ossze,pedig 36 hetesen mar 2 ujjnyira nyitva voltam.

probaltunk mi az orvosommal mindent,de a gyerek tett ra magasrol.

igy 8 nap tulhordassal reggel inditottak,kaptam 4 orat.ha szepen indult volna,es jo fajasok lettek volna,es tagulok is akkor mehetett volna tovabb is a 4 oranal.

de hiaba folyt az oxi,a gyerek bebetonozta magat 😂pedig meg plusz idot is kikonyorogtem.kilometereket setaltam a folyoson.

ahogy abbahagytak az oxit,el is mult az a keveske gyenge fajasom is.

meg viccelodtunk is a muttoben,hogy en meg akkor hazamegyek es par nap mulva megprobalom ujra😂.

a 3.nal mar nem volt lehetosegem ilyesmire,38+3 naposan progi csaszar volt.

Győrben szultem.

2019. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolso vagyok.

befekudnom sem kellett,reggel 7 re erkeztem inditasra.

2019. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remelem belemegy a doki h legalább indítsanak, ha nem is szülok, de legalább vajudjak kicsit :(
2019. jan. 31. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!