Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy rendes szülés? VBAC

Császár vagy rendes szülés? VBAC

Figyelt kérdés
Tudom hogy senki nem dönt(het) helyettem de azért kiváncsi lennék ki mit választana.Elsö gyerekem programozott császárral jött világra 5éve mert a doki ,,rábeszélt,, mivel lombik volt és vérzések a terhesség elején és mondta h ne kockáztassunk..Másik orvos akihez jelenleg járok mondta hogy pusztán ez nem lett volna indok rá.Most 32hetes vagyok és elöttem a nagy döntés.be e vállaljam a rendes szülést vagy biztonságosabb a császár?Orvosom rám bizta a döntést miszerint meg lehet próbálni mivel az a természetes de kockázatosabb igy hogy elsö császár volt.Attól félek hogy szétnyilik a seb és késön veszik észre,vagy mi van ha csak a kitolási idöszakban történik a hegszétválás akkor ott már nincs idö császározni.nagyon nem tudom mit választjak...tisztában vagyok hogy a császár nagymütét és nem az a természetrs ,egészen mostnaáig rendes szülésre készültem de most igy a vége felé kicsit betojtam ,elbizonytalanodtam.Sokan írják hogy a hegszétválás erös fájdalommal.jár de vajúdás közben minden fáj...hogy lehet megkülönböztetni,tudni ha gond van???
2019. febr. 18. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ha lenne lehetőségem megprobalnam a vbac-t, több információt kap al szerintem a Facebookon a vbac csoportokban
2019. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon- nagyon ritka dolog a hegszétválás, ráadásul nálad eltelt azóta 5 év. Ma már egyre többen szülnek császár után is természetes úton. Ahol én lakom, a szülészeti klinikán már szinte minden orvos ezt preferálja, ha nem áll fenn az előző császáron kívül más indok a következőre. Ha te természetes úton szeretnél szülni inkább, akkor bízz az orvosodban, és próbáld meg. Ha nem, akkor még egyszerűbb a döntés.
2019. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi abban egyeztünk meg, hogy ha jól halad megpróbáljuk, de kaptam időpontot császárra is, hogy ne legye túlhordás. Előbb megindult, totál elfolyt vízzel és hát semmit sem tágultam még 8 óra múlva se, így újra császár lett. Sajnálom kicsit, de jó volt így, biztonságban éreztem magam.
2019. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
En nem szorakoznek a sima szulessel, biztos h csaszarra mennek. Mit rizikizzak, ha nem szukseges????
2019. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Vbacnak indult végül semmit sem tágultam és a vérnyomásom is felment. Szóval császár lett megint.

Az orvos odajött műtét után és mondta, hogy ne bánjam, hogy nem sikerült a vbac, ugyanis több helyen szétnyílt a heg és sok összenövésem volt. Finoman utalt rá, hogy az előző orvos nagyon siethetett.


Neked kell érezned. Semmivel sem leszel kevesebb, ha a császárt választod. Otthon vár már egy gyerek, rá is gondolnod kell.

2019. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Biztosan nem kockáztatnék!

Másodjára is a császárt választanám.

2019. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Szültem így is, úgy is..a császárt választanám😊
2019. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Elég nagy tévhit, hogy császár= biztonság. Minél többedik császár, annál nagyobb a valószínűsége a szövődményeknek. Pl.szervek összenövése, belső vérzés, megsérülhet a húgyhólyag, belevághatnak a babába. Nekem elkezdett szétnyílni a hegem. Te, az olyan brutális fájdalom, amit nem lehet nem észrevenni. Konkrétan nem tudsz tőle felállni. És vagy egy napig fájt, mire műtőbe jutottam, és így is megmaradtam. Kezdetben csak azt éreztem, hogy abbamaradtak az összehúzódások. (Hiába, a testem "tudta", hogy eddig és ne tovább). Aztán elkezdett máshogy fájni. Először csak tompán, mintha égetnék. Aztán egyre élesebben éreztem. Egyre nehezebb volt menni. Aztán nem tudtam kiegyenesedni, mint valami rozzant nénike, csak kapaszkodva tudtam menni. És egyszercsak képtelen voltam megemelni a lábam, hogy lépjek. A marha Hebamme még akkor is erőltette volna a hüvelyi szülést. Még jó, hogy az orvos észnél volt.
2019. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

Azert ne paraztassuk mar szegeny kerdezot a hegszetnyilassal, szerintem parazik o igy is elegge. Valaszd a csaszart, tovabbra is ezt mondom, mert ertelmetlen a vbac szerintem.

A hebamme meg a nemetul nem tudok kedveert szuleszno, svajcban legalabbis ezt a szerepkort tolti be, ill szules utan vedonokent funkcional, de szerintem ok mind vmi hippi kepzobe jartak, mert nekem az egyik egy zenelo dobozzal akarta kicsalogatni a gyereket.. -.-

2019. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
:D hippiképző... és tényleg. Velem teàt itattak, meg masszíroznom kellett a hasamat, meg akupunktúrát kaptam. Szerintem nyugodtan meg lehet próbálni a hüvelyi szülést. Ha nem működik, a test úgyis jelez. Épp meg akartam nyugtatni a kérdezőt, hogy bőven időben észre lehet venni, ha rosszalkodik a heg. Akkor még mindig ott a műtö.
2019. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!