Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy rendes szülés? VBAC

Császár vagy rendes szülés? VBAC

Figyelt kérdés
Tudom hogy senki nem dönt(het) helyettem de azért kiváncsi lennék ki mit választana.Elsö gyerekem programozott császárral jött világra 5éve mert a doki ,,rábeszélt,, mivel lombik volt és vérzések a terhesség elején és mondta h ne kockáztassunk..Másik orvos akihez jelenleg járok mondta hogy pusztán ez nem lett volna indok rá.Most 32hetes vagyok és elöttem a nagy döntés.be e vállaljam a rendes szülést vagy biztonságosabb a császár?Orvosom rám bizta a döntést miszerint meg lehet próbálni mivel az a természetes de kockázatosabb igy hogy elsö császár volt.Attól félek hogy szétnyilik a seb és késön veszik észre,vagy mi van ha csak a kitolási idöszakban történik a hegszétválás akkor ott már nincs idö császározni.nagyon nem tudom mit választjak...tisztában vagyok hogy a császár nagymütét és nem az a természetrs ,egészen mostnaáig rendes szülésre készültem de most igy a vége felé kicsit betojtam ,elbizonytalanodtam.Sokan írják hogy a hegszétválás erös fájdalommal.jár de vajúdás közben minden fáj...hogy lehet megkülönböztetni,tudni ha gond van???
2019. febr. 18. 13:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%
A (nem sürgősségi) császár a babára nézve biztonságosabb, az anyára nézve veszélyesebb. Mindenki döntse el melyikük a fontosabb.
2019. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Császár után szültem 36 hetesen halott, 3,5 kg-os babát. Oxitocinnal indították, mivel a baba már nem élt, valahogy haladni kellett. 18 óra szülés után se volt semmi baja a hegnek. Rá 1,5 évre újra szültem simán, itt se volt semmi gond. Az orvosom azt mondta, hogy nem fog megcsászározni, ha nem muszáj, mert veszélyesebb sokkal, mint a sima szülés. Pedig az első halott babás szülés minden volt, csak egyszerű nem!
2019. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
En nagyon szerettem volna termeszetesen megszülni a 3. gyerekem, az orvos is támogatott, a megfelelő keretek között (ha időn belül megindul, jól halad stb) de sajnos faros maradt sőt néha haránt, úgyh császár lett. De az első szülésem Simán ment, jól és gyorsan tágultam. A 2. más -okból lett császár, bíztam benne ha oda jutok, megint menne.
2019. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!