Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár esetén mennyi idő...

Császár esetén mennyi idő alatt gyógyult be a sebetek? Mikor húzodott vissza a hasatok ha visszahúzodott?

Figyelt kérdés
2019. febr. 21. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem hét hete volt a műtét. Az első 2 napban nagyon, még 2 napig kicsit fájt a hasam. Nehéz volt pl babával a kezemben, ülésből felállni. Mire kiszedték a varratokat, a sebbel már semmi panaszom nem volt, a bőröm még pár hétig furcsa érzés volt, ha hozzáértem.

A has visszahúzódása szerintem kevésbé a szülés fajtájától függ.

Nekem 1-2 napig volt olyan mintha még terhes lennék, de itthon már rámjöttek a terhesség előtti nadrágjaim. Viszont alapból sem voltam vékony, és a terhesség egy időszakában fogytam is. A babám 4,4kg volt.

Most olyan a hasfalam, hogy látszik, hogy voltam terhes az alakján, de a térfogata kb olyan, mint régen. A bőröm lett csúnya a harmadik trimeszter alatt, ezek a lila striák persze megvannak.

2019. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első után nekem kb egy hétig kellett fájdalomcsillapító, a heget a 6 hetes kontrollon már kereste a doki, a hasam ledig hamar lement, a kórházból terhesség előtti gatyában mentem haza.


A második után a 3. napon már nem kértem fájdalomcsillapítót, sokkal mozgékonyabb voltam, de maradt hasam. 2 hetes a kislányom, kb akkora a hasam, mint 14-5 hetes terhesen. Striám szerencsére nem volt egyikkel sem, szép a bőröm, csak kicsit kinyúlt. 😊

2019. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A seb kb. 2 hét alatt begyógyult. A hasam 4 hónappal utána már teljesen lapos volt, mint régen.

Viszont én nagyon bevéreztem a műtét után, még a combjaim is feketék voltak. Még ma is sötétebb, pigmentáltabb a bőröm a heg környékén, pedig 7 hónapja volt.

2019. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kettő császárom volt. A sebgyógyulás talán 2-3 hét volt, míg leesett róla az összes var, és szépen behámosodott. A hasam az elsőnél kb. 4 hónap után ment vissza. Hasonlóra számítottam a másodiknál is, vagy rosszabbra, mert hát második terhesség, lazábbak a szövetek, öregebb is vagyok 3,5 évvel. Erre 5 nap után gyakorlatilag lapos voltam teljesen, eléggé meglepett, persze örültem neki nagyon. A hasizmom egyiknél se nyílt szét, a bőrömnek sincs semmi baja. A második 7 hete volt, annyit érzékelek, hogy kicsit puhább még a hasam, más nem maradt vissza.
2019. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem szerencsére nem fájt a császár. Kicsit kellemetlen volt, fájdalomcsillapító nem kellett. Szerda hajnalban volt a műtétetem, szombaton már a 2 évessel voltam a játszón magamra kötve a kicsivel. Hasam gyorsan lement az elsőve is, bár Ő természetes úton született, de most is 2 hét alatt lement, pedig most is sokat (17 kilót) híztam. Most 6 hónapos a kisfia, már látszanak a régen elfeledett izmok, de ha leülök akkor a megnyúlt bőrőm rálóg picit a nadrágomra. Remélem még van egy kis esély, hogy az is visszahúzodjon még picit.
2019. febr. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!