Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt e már valakinek szülés...

Volt e már valakinek szülés közben vádligörcse, ha igen mit lehet tenni abban a pillanatban?

Figyelt kérdés
31.hetes kismama vagyok és a minap mindkét vádlim begörcsölt és egyből arra gondoltam, mit tehetek ha ez épp a szülőágyon ér majd. Azóta megemeltem a magnézium és kálcium bevitelem.

2019. márc. 17. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Abban a pillanatban a legkisebb bajod is nagyobb a vádligörcsnél, így jó eséllyel észre sem veszed. Ha mégis, akkor ugyanúgy elmúlik, mint máskor.
2019. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem valószínű, hogy épp ott fog rájönni a vádligörcs. De ha igen, akkor majd kinyújtod a lábad és kész, vagy ami valószínűbb, pont leszrod!
2019. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Én a nyáron nyaraláskor elvágtam a combomat. 10 centis elég mély seb volt, össze kellett varrni. A dokinál 1 órát feküdtem az ágyon míg varrt, már csak 3 öltés kellett volna, de úgy megfogta a görcs a bal térdhajlatomba, (a jobbot varrták, a balt pedig fel kellett húzni, és 1 óráig az elég kellemetlen úgy tartani) hogy nem akart kiállni. Ott szenvedtem az ágyon, a doki így nem tudta befdjezni a varrást, bár már ott vékony volt a vágás 3 erős tapasszal összehúzta, csak akkor lett jobb amikot végre falállhattam. Szerintem elég kicsi a valószínűsége, hogy szülés közben begörcsöljön. Addig is igyál sok vizet, azt mondják annak görcsöl be a vádlija aki kevés vizet iszik, illetve magnézium hiányos.
2019. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Vádligörcs magnéziumhiány jele szokott lenni, nem tudom, szedhetsz-e ilyen vitamint, esetleg egyeztess a dokiddal, hogy ilyen problémád van, és javasolja-e. Egyébként élelmiszerek közül jó magnéziumforrás a banán, a hal, az olajos magvak, a bab...
2019. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt! Mikor fel kellett emelni a labam arra a labtartora kitolas elott. Szornyu volt, tobbszor begorcsolt.
2019. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek begörcsölt szülés közben, érezte, hogy görcsöl, de kibírta, szerintem a szülési fájdalom inkább tompít rajta.
2019. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Erdemben hozza szolni nem tudok, de a terhessegem alatt rengetegszer gorcsolt a vadlim ide vagy oda magnezium. A szules kozben nem jott ram, utana se soha tobbet 🙂
2019. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kis túlzással nekem napi szinten görcsölt be a lábam terhesség alatt, de szülés alatt nem volt semmi ilyen. Egyébként meg simán szólsz, aztán kész. Pont a kitolásnál meg nem sok esélye van. :)
2019. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tele lesz a szoba képzett eüsökkel, szólsz nekik és megoldják.
2019. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem szülés közben a combom görcsöl be, kinyújtottam a lábam, az orvosom feszítette vissza.
2019. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!