Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-t mikor lehet kérni? Hány...

EDA-t mikor lehet kérni? Hány ujjnyi tágulástól és meddig? Császár után is lehet? Tolókra is bent hagyják?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Császéár után minek eda? Kapsz bogyó fornájú fájdalomcsillapítót, és ennyi.


Nekem véletlenül bent maradt a tológájáokra is, mert gyorsan tágultam, így aztán nem éreztem, mikor kell nyomni, csak szóltak, és nyomtam.


Ha jól tudom, három ujjnyi tágulásig adják, utána már nem, de ha tévedek, biztos kijavít valaki. Ahhoz, hogy bekössék az edát és belőjék a megfelelő adagot, kell vagy fél óra, és másfél óráig hat. Ezért ha már nagyon a tágulás végén kéred, nem kötik be, mert 1) nincs idő rá 2) nem érzed, mikor kell nyomni.

2010. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Természetesen császár utáni 2. szülésre gondoltam :)

2010. júl. 3. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha már 2 ujjnyira ki vagy tágulva, akkor lehet beadni, előbb nem. Amikor eltűnik a méhszáj, már nem adják tovább. Tehát a tolófájásokra már nem adagolják, azt érezned kell.
2010. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 3ujjnyira voltam kitágulva mikor burkott repesztettek és ky 4ujjnyira voltam mikor megkaptam az EDAT sajnos császáros lettem de az alatt amig vártuk hogy táguljak sokat segített és a császár előtt is abba kaptam az érzéstelenítőt.
2010. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a szülés vége előtt 3 és fél órával kaptam meg az edá-t. Akkor voltam 2 ujjnyi. Mielőtt átszálltam a szülőágyra megkérdeztem kaphatok-e még. Azt mondták megkaphatom az utolsó egységet. A tolófájásokat éreztem, csak nem fájtak. Feszítő érzés volt, mint mikor kakilni kell, a végéig hatott, így nem éreztem a varrást sem. Szóval a Debrecen Klinikán így adják.
2010. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha EDÁval akarsz szülni, már a szülés előtt jelezni kell ezt a szülészorvos felé, mert bizonyos vizsgálatokat is elvégeznek előtte: [link]
2010. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!