Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki közületek szült nitrogé...

Valaki közületek szült nitrogén-oxid kéjgázzal? Mennyire használt? Minden kórházban lehet kérni?

Figyelt kérdés
szeptemberben szülni fogok és már gondolkozom mik a legjobb fájdalomcsillapítási lehetöségek. Minden tanácsot, tapasztalatot örömmel veszek:)
2010. júl. 3. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm azzal szült, ő azt mondta semmit nem ért neki, ugyanúgy érzett mindent. Az EDA-t viszont dícsérik, bár én nem szeretnék kérni,csak ha úgy érzem, nincs erőm a tolófájásokra, mert esetleg nagyon sokáig vajúdok. Ez majd ott eldől.
2010. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is azzal szültem nekem jó volt, bár nekem 1,5 óra volt az egész. Ha ezt választod vizet vigyél be, mert nagyon kiszárítja a szád és valakit aki fogja a maszkot, mert akkor erre nem fogsz tudni figyelni. Nekem a férjem fogta a maszkot ha jött a fájás, közben pedig itatott.
2010. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én hánytam tőle:-(
2010. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm is hányt tőle :(


Én is az edát ajánlom, az "nem megy át" a babába se.

2010. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azzal szültem debrecenben.A fájdalmat ugyanúgy éreztem,de az agyamat egy kicsit eltompította.A következőnél nem biztos,hogy fogom kérni.Én tudtam fogni a maszkot, de a szám valóban kiszáradt, a férjem itatott két fájás közt.A legelső szívásnál úgy bekábultam, hogy pár másodpercig azt sem tudtam hol vagyok.A babám meg nagyon aluszékony volt szülés után, azt mondták lehet a gáztól.
2010. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen az infokat, mindegyik hasznos volt számomra, hiszen mindenkinél másképp hat.:) szerintem akkor még gondolkodok rajta melyiket lenne célszerübb igénybevenni.
2010. júl. 3. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
EDA, EDA, EDA a legnagyobb joindulattal, felejtsd el a gazt. Lehet hogy nem is lesz szükseged fajdalomcsillapitora, de a gaz csak arrol szol, hogy jol bekabulsz, esetleg hanyingered is lesz vagy hanyni is hanyhatsz. 4 agyas szobabol ahol voltunk mindenki rosszul volt a gaztol. Abszolut nem vagy ott fejben es a babara is hatassal van. sztem nem jo.
2010. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem gázzal, soha nem voltam szomjas, nem hánytam, semmi mellékhatása nem volt, nekem nagyon jó volt. A végén már nem én fogtam a maszkot...

Szerintem jó.

Elsőnél megpróbált a doki a hátamba bökni valami érzéstelenitőt (EDA?), de nem sikerült, szülés után ráadásul hetekig fájt ott a hátam. Legközelebb nem is engedtem ilyenekkel próbálkozni...

JA, első babát farosan szültem, a második szülés pedig iker volt. Csak gázzal.

2010. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy én nem kaphatok, mert már több mint 3 ujjnyira ki vagyok tágulva. Ez úgy tudom az EDÁ-ra is igaz. Azt mondta a doki, a kitolásnál észnél kell lenni, ahhoz nem ad. Na, meg Székesfehérváron egy van, és ha valaki használja, akkor nem jut.
2010. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az elsőt EDA-val szültem, a másodikat kéjgázzal, ugyanis már nem volt idő beadni az EDA-t. Pokoli fájdalmaim voltak, mert nagyon hirtelen és gyorsan akart kibújni a baba. A kéjgáz nekem bevált, mert letompított annyira, hogy nem éreztem a fájdalmat. Olyan volt, mintha be lettem volna rúgva, kábult voltam és minden olyan lassan és fátyolosan jutott el hozzám. Sőt, néha még mintha be is aludtam volna, vagy csak elkábultam, ezt nem tudom megítélni. Amint levettem a maszkot, kezdett tisztulni a kép, de egyből visszatért a fájdalom is, úgyhogy én lelkesen és szorgalmasan szippantottam :)

Tehát a fájdalomra nekem bevált. De az EDA jobb volt, mert ott tiszta fejjel tudtam végigélni a baba születését.

2010. júl. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!