Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért választják sokan a...

Miért választják sokan a természetes szülést?

Figyelt kérdés
A babának elvileg biztonságosabb a császármetszés nem? És úgy az anyának se kell annyit szenvednie, de akkor miért természetes úton szül a legtöbb nő?
2019. márc. 20. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mert az a természetes, mint ahogy a nevében is benne van.
2019. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pl a császármetszessel született gyerekem szenvedett súlyos agykárosodást, mert szülés után 4 órával leállt a légzése minden különösebb ok nélkül. Ritka, de azt mondták a neonatológusok, hogy császárral született babáknál gyakrabban fordul elő, mert nekik nehezebb az adaptáció.

Az én szemszögemből egyébként maga a császármetszés abszolút jó élmény, szívesen emlékszem vissza ra. A hüvelyi szülésem ennek ellenkezője, gyűlöltem. De pl a felepules abból pikk-pakk ment, míg a császár után hetekig szenvedtem, komplikáció is lett és újra is kellett műteni. Összességében sokkal többet szenvedtem a császárral mint a hüvelyi szüléssel.

2019. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Coffelia ***** válasza:
93%

A hüvelyi szülésre a női test fel van készülve, a hormonháztartás, a fiziológiai jellemzőink, minden arra van kitalálva, hogy a szülésünk hüvelyi legyen, nem veszélytelen, de egy okos és bonyolult rendszer áll a folyamat mögött, ahol mindennek megvan az értelme és a célja.

A császármetszés egy mentőmegoldás, ha valamilyen ritka oknál fogva hiba csúszna a rendszerbe, és a folyamat hormonálisan vagy fizikailag feltehetően végzetesen elakadna. De a császár egy hasi műtét, egy trauma, nem része a szülés biológiai folyamatának, tehát alapesetben nem egy "jó választás, hanem kényszerűség eredménye.

2019. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

A 3-as tökéletesen leírta


Ami érdekes még, hogy kutatások igazolják, hogy a szüléskori küzdés kihat a személyiségre.


Úgy vagyunk összerakva, hogy minden beavatkozás nélkül szüljünk, szülessünk.

Aztán van amikor nem jön össze, vagy nem hagyják, hogy összejöjjön.


Császár egy nagy hasi műtét, annak minden kockázatával

Sok nőnek nem is indul be a teje rendesen ezek után.


Éb a szülés után 3 órával úgy néztem ki, mint aki sosem szült( csak a domborodó pocak jeleztwe) rohangáltam.. Stb

2019. márc. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Jah


A legfontosabb


Normál esetben nem választás kérdése

2019. márc. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Kutatók bebizonyították, hogy a programcsászárral(tehát vajúdás nélkül) születet babáknál később sokkal több esetben fordul elő ADHD és tanulási zavar(discalculia, disgrafia, figyelemzavar stb).


Nekünk császár volt, és belevágtak a babámba, pluszban én annyit szenvedtem, hogy inkább nem szülök még egyszer nehogy az is császár legyen.Majdnem ottmaradtunk mindketten.

2019. márc. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

És nem is választás kérdése, az eü protokoll szerint, akkor császároknak ha valamilyen veszély áll fenn, vagy ha rosszul fekszik a baba.


Tehát minden szülés hüvelyi szülésnek "indul", ha anyával, babával baj van, akkor lesz belőle császár.

2019. márc. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
#6 érdekes. Személyes kétely, de legtöbb zavaros gyerek, akit láttam ugyan úgy vaginán jött napvilágot látni, mint a nagy átlag. Lehet, hogy jelentősen mások a számok, de nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen ok.
2019. márc. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Lehet választani a természetes szülést?? 😃Nem az az alap? Aztán, ha gond van akkor császár.

Ilyet is csak az kérdezhet, aki még nem szült, se így, se úgy...

2019. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy a legtöbb "zavaros" gyerek természetes úton született. Mivel a gyererkek döntő többsége így születik, a problémásak között is több lesz.

Azt, hogy a szülések közti arányukhoz képest mennyivel több az ilyen-olyan problémával született gyermek a császármetszésesek között nem lehet ilyen "én úgy tapasztaltam" alapján eldönteni. Ráadásul nagyon nem mindegy, programozott, vagy sürgősségi császármetszés történt, hiszen az utóbbi esetben már megvan a probléma, mikor a műtét mellett döntenek, csak a még rosszabb kimenetelt próbálják megelőzni.

Az is érdekes kérdés, milyen személyiségű az az anya, aki orvosi indok nélkül, félelemből vagy ki tudja miért szeretne mindenképpen császármetszéssel szülni. Nem lehet, hogy ő maga se egy küzdő típus, és ezt a mintát adja át a gyermeknek, kiről aztán majd 10 évesen megállapítjuk, hogy folyton megtorpan a nehézségek előtt? És bölcsen hozzátesszük, hogy persze, nem természetes úton született...

2019. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!