Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a természetes szülés olyan nagy élmény?

Figyelt kérdés

Simán szültem, 12 órát vajúdtam, végig oxitocintkaptam, 1 perces fájások az utolsó három órában. Aztán szülés, méhszáj és gátrepedés, gátmetszés. A kisfiam nem sírt fel, elvitték rögtön én meg annyira ki voltam merülve, hogy csak annak örültem, hogy vége. Utána csak kicsit láthattam a babámat. Persze másnapra már jobban voltam.

DE, a császármetszésnél is rögtön megmutatják a babát, sőt miután beviszik a kismamát az örzőbe, rögtön hozzák a babát szopizni. Szóval nem értem miért mondják, hogy mekkora élmény a sima szülés.


2011. nov. 24. 22:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

Császár után 4 órával kaptam meg a gyereket, addig csak apa látta. Alig tudtam mozogni, alig tudtam emelni a gyereket, csillagokat láttam olyan fájdalmaim voltak.


A másodikat nem császárral szültem. Kb. 5 perc múlva már szoptattam, másnap ültem a gátsebemen. A kettőt összehasonlítva azt mondanám, hogy az első a teljes borzalom, a második meg hatalmas élmény.

2011. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két császárom volt, így sajnos nem volt alkalmam megtapasztalni, a kitolási részt legalábbis. Császár után 20 másodpercig az arcodhoz teszik a babát, kezeid lekötözve, fejed nem emelheted meg, ez azért nem ugyanaz, mint amikor rögtön a kezedbe adják :)

Igen, behozzák az őrzőbe, de moccanni sem bírsz, mert a spinál még benned van, de később is nehézkesen megy... na mindegy, tudom, hogy nem ez volt a kérdésed lényege!


Azt gondolom, hogy ha a babád felsírt volna, akkor egészen másképp emlékeznél vissza erre az egészre.


Egyébként kár rágódni ezen, annyira lényegtelenné fog ez válni egy idő után.

2011. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Második, igazad van. A lényeg, hogy egészséges a babám.
2011. nov. 24. 22:31
 4/29 wartburg353s ***** válasza:
100%
Valószínű azért érzel így, mert rögtön elvitték a kisbabádat és nem sírt. Nekem tényleg nagy élmény volt a szülés, az is, hogy szenvedtem meg erőlködtem, hogy vége legyen már, aztán mintha kettévágták volna a pillanatot, az elején még nyomtam teljes erőből, és amikor kinyitottam a szemem, megijedtem, hogy mi történt a hasammal? Olyan volt, mint valami kiürült tömlő, és távolabb tőlem megláttam azokat a pici kezeket mozogni. Nem is fogtam fel rögtön, hogy megszületett. Anyósom szült simán is meg császárral is, és neki is a sima volt a nagyobb élmény. Persze, az eredmény ugyanaz, de a folyamat, ahogy te is meg a gyerek is azon vagytok, hogy megszülessen, - gondolom, emiatt mondják.
2011. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálam más volt a természetes szülés. itthon vajúdtam, közel a kórház, így mire beértünk kb. 2 perc alatt lett a 10 percesekből 2 perces,2,5 órára rá már meg is született a kisbabám. Nem vitték el, vele töltöttem az első 3 órát, együtt vittek le minket az osztályra és végig velem volt, velem is aludt. Az én hormonjaim az egekben voltak, olyan boldogságot és energiagazdagságot soha előtte és azóta sem éltem át.
2011. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. azért volt nagy élmény mert eszméletlen módon fájt és óriási megkönnyebbülés volt mikor végre "kint volt" és megkaphattam. Sima hüvelyi szüléseim voltak, és utána 2-3 órával már felálltam, 3 óra múlva zuhanyoztam stb. Míg mellettem császárosok voltak akik meg se moccanhattak órákig és utána is nehezebben mozogtak.

De legnagyobb élmény mégsem ez, hanem hogy saját erőmből ezt képes voltam véghez vinni, túlélni, egészséges gyereket saját korlátaimon átmenve világra hozni. És azóta tudom hogy ennél nehezebb semmi se lehet és ha ezt megcsináltam, mindent megcsinálok:)

És ez erőt ad :) Azóta is. Mindenhez:)

2011. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Disi ***** válasza:
100%
Engem is császároztak, 6 óra után kaptam meg az őrzőben a babám, addigra ment ki teljesen az érzéstelenítő. Kb. 10 mp-ig láttam én is, kikötözték a kezem, hogy legalább a kis arcát megsimogathassam, aztán elvitték. Több órán át remegtem mint a kocsonya ez is a mellékhatása az érzéstelenítőnek, tehát biztos nem kapod meg a babád szopizni, mert kiesne a kezedből. Apa itatott vízzel, mert mást nem kaphattam, reggel már lehetett egy kis kekszet enni, délben üres levest. Hanyatt kell feküdni 24 órán keresztül, mikor előtte pont arra figyeltél hónapokig, hogy ne feküdj úgy, ne nyomd az artériákat. A sebről nem beszélve, hogy csak kötéllel tudtam magam felhúzni az ágyban kínkeservesen. És másnapra nem voltam jobban. Biztos nem olyan mint egy vajúdás, de inkább megpróbáltam volna normál úton.
2011. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Végig éber voltam a vajúdás és a kitolás alatt is, és 24 órát vajúdtam, és már úgy volt, hogy császár lesz, de végülis csak sikerült. Ezért eléggé megkönnyebbült és boldog voltam, amikor megláttam.
2011. nov. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"..De legnagyobb élmény mégsem ez, hanem hogy saját erőmből ezt képes voltam véghez vinni, túlélni, egészséges gyereket saját korlátaimon átmenve világra hozni. És azóta tudom hogy ennél nehezebb semmi se lehet és ha ezt megcsináltam, mindent megcsinálok:)

És ez erőt ad :) Azóta is. Mindenhez:)"


Teljesen így érzem én is. Nem azért, hogy ezzel a császárosokat "bántsam". Ez magammal szemben volt egy hatalmas tett és sikerült! Valóban igaz az is, hogy ha azonnal felsírt volna a babád, szerintem Neked is más véleményed lenne.

Amikor kibújt a picike az tényleg leírhatatlan. kapálózást éreztem a lábam közt (1 másodpercre) utána hallottam, hogy sír. Fel sem fogtam először, annyi érzés kavargott bennem. Én tényleg úgy éreztem, hogy egy pillanat alatt elmúlt minden fájdalom (pedig volt ám rendesen) csak és kizárólag a gyönyörűség maradt. Apa ott volt mellettem és könnyes volt a szeme. Ezért már megérte..

Három órára rá már jöttem mentem, mint aki nem is szült.

2011. nov. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%

"saját erőmből ezt képes voltam véghez vinni, túlélni, egészséges gyereket saját korlátaimon átmenve világra hozni"


Tök jó, hogy így érzel, csak ez nem saját "érdem". Ott a baba, aki ki akar bújni és neked ki kell nyomni, nincs más választásod, nincs lehetőséged azt választani, hogy nem teszed, így én semmi hősiességet nem látok ebben. Nem szabad döntésből léptél át a korlátaidon, csak tetted, amit tenned kell, ahhoz, hogy megszüld a babát.

2011. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!