Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ilyenkor a teendő? Hogyan...

Mi ilyenkor a teendő? Hogyan lehet másik kórházat választani?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de már tervezzük a babát és nem szeretnék abban a kórházban szülni ahova tartozok, sok rosszat hallottam róla és tapasztaltam én is, hogy milyenek az orvosok
2019. márc. 21. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Kiválasztod a kórházat, ahol szülni szeretnél, majd a választott kórházon belül egy nőgyógyászt keresel aki szimpi. Elmész a rendelésére és megkérdezed vállal-e. Ha vállal, abban a kórházban szülhetsz.


Én is pl Balassagyarmathoz tartozom, de a Sote volt szimpi, elmentem a Sote orvoshoz magánrendelésre és ott is szültem. Szerintem ez mindenhol igy van, olyan orvost válassz aki ott dolgozik ahol te szeretnék szülni.

2019. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Kicsit félek, hogy majd messze lesz a kórház, vagy hogy lesz mikor indulni kell a szülés miatt.

2019. márc. 21. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Elso baba? Mert akkor lesz boven idotok beerni. Az egyik modja a masik korhazban szulesnek az orvosfogadas, a masik, hogy a szules beindulasa utan (mar jo eros osszehuzodasokkal lehetoleg, mikor mondjuk mar egy ideje jokat karomkodsz miattuk, es mar nem merul fel benned a kerdes, hogy ,,ez mar az?”) bementek az altalad valasztott kirhazba. Aktiv vajudassal nem fognak elkuldeni akkor sem, ha nincs fogadott orvosod, kotelesek felvenni.
2019. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg szabad orvosválasztás van, de terhesgondozáson elutasíthatnak kapacitás-hiányra hivatkozva, ha nem oda tartozol. Beindult szüléssel mindenhol fogadnak. Csak van olyan azért, hogy nem beindul és besétálsz, hanem mondjuk hamarabb be kell feküdni, mentő visz valamiért vagy túlhordod, indítják, programozott... Szóval meg lehet próbálni "sztk" felvesznek-e a rendszerükbe, ha igen, akkor jó (bár mentő szerintem akkor is a körzetibe visz) és tuti másodszorra nem köt beléd senki, ha elküldenek (és ez leginkább az épp ott lévő asszisztensen fog múlni), akkor fel kell fogadnod egy, a kiszemelt kórházban dolgozó orvost, akinek eljársz a magánrendelésére és odaírja a kiskönyvedbe is, hogy "xy kórház fogadja".
2019. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!