Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy másik vállalkozó átvette...

Egy másik vállalkozó átvette az irodát a mai nappal, ahol dolgozok és ő nem tart rám igényt 8 hetes kismamaként. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Én az előző főnök kft-jével állok szerződésben,az új azt mondta sokba vagyok neki nem vesz át.Jelenleg táppénzen vagyok még,úgy volt hogy jövő héten már dolgozok.Most mit csináljak?
2010. márc. 4. 18:34
1 2
 1/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Mindenképp jelentsd be, hogy terhes vagy! Ha a régi főnököd tudomására hozod, akkor nem rúghat ki rendes felmondással, függetlenül attól, hogy átvesz-e az új vagy sem. Remélem, tanultabb munkaügyesek megerősítik az infómat :)
2010. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már tud a terhességről.Csak nem tudom nem szünteti-e meg a saját kft-jét.
2010. márc. 4. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

maradj táppénzen

nem rughatnak ki, átkell venni , ha terhes vagy és amiatt akar elküldeni jelentsd fel!

Mert nem teheti meg, legalábbis én így tudom

2010. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy az új tulajdonos a saját cégével szerződik franchise partnernek,nem a régi főnök cégével.És én a régivel állok szerződésben.
2010. márc. 4. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkáltató céged megszűnik, akkor megszűnik a munkaviszonyod. Ha egy másik cég végzi el a te munkahelyed melóját, az nem minősül jogutód cégnek, így nem köteles átvenni, kivéve, ha az irodából csak téged nem vesz át. Jogosult vagy felmondási időre, szabadságmegváltásra, és végkielégítésre.

Menj táppénzre, így jogosult leszel tgyásra, viszont ha a szüléskor nem lesz bejelentett munkahelyed, akkor a tgyás után csak gyes-t fogsz kapni.

ҝ

2010. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van az utolsónak. Nem köteles átvenni, miért is tenné? Semmi haszna belőle. Ez szomorú, de így van. Én hasonló képpen jártam csak nekem annyi szerencsém volt, hogy mindez szüls után pár nappal történt, így a TGYÁS-t még megkaptam. A gyed-hez pedig a papírokat kitöltötte nekem mikor kértem. Ő nem szűntette meg a cégét, de nem is tudott tovább "vállalni".

Te viszont elmehetsz táppénzre. Ezt valameddig kapod, nem tudom pontosan. Majd marad a munkanélküli. Sajnálom. Hacsak nem találsz valakit aki bejelent 1-2hónapra mikor szülni fogsz.

2010. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyan így jártam 8 hetes terhesen!A főnököm eladta a szépségszalont és az új tulaj nem vett át,de viszont a régi főnököm nem rúghatott ki!Elmentem táppénzre a régi főnökömtől!Azóta is táppénzen vagyok!Te védve vagy és nem tud csinálni semmit a főnököd!Maradj táppénzen én azt ajánlom!:-)23 hetes kismama
2010. márc. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha táppénzen vagy és határozatlan idejű szerződéssel vagy a régi cégnél, akkor hiába szűnik meg a céged, te valamilyen szinten védve vagy. Semmilyen papírt ne írj alá és szerintem menj be a Tb-be, vagy keress meg egy munkaügyist és tudd meg, hogy jogilag hogyan védheted ezt ki.
2010. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ha megszűnik a cég, akkor a védettsége túró! Nincs törvény, ami arra kötelezné a volt főnököt, hogy egy kismama védelmében megtartsa a céget! Ha meg akarja szüntetni, akkor a cég megszűnik, és a munkaviszony IS! Ez ellen senki nem tehet semmit.

Ezért írtam, hogy maradj táppénzen, mert így passzív jogviszonyod lesz, és ha gyed-et nem is kapsz, a TGYÁS-ra jogosult leszel, mert a tgyás feltételei közt az szerepel, hogy 180 nap biztosítási jogviszony, és ha 42 napon túl táppénzen van, akkor a táppénz megszűnése után ha 30 napon belül szül, akkor megkapja!

Szomorú, de ezek tények, jogszabályokkal alátámasztva, sajnos nincs más. Ha nem szűnik meg a cég, akkor minden rendben, illetve ha tgyás alatt szűnik meg még az is jobb egy fokkal, mert legalább passzívan jár a gyed, DE ha megszünteti, akkor ott a vége, védettség ide, vagy oda.

Sajnálom, de ha valóban megszünteti, akkor legalább tgyás-ra jogosult leszel.

Alá nem kell semmit írnod, ha a cég szűnik meg, ahhoz nem kell a hozzájárulásod, nem ismerem a főnöködet, de ha olyan, lehet megpróbál kicsikarni egy közös megegyezést, úgyhogy figyelj erre. Ahogy írtam, ki tudod védeni azzal, hogy nem írsz alá semmit.

ҝ

ҝ

2010. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És az biztos, hogy nincs jogszabály arra vonatkozóan, hogy az új cég átvegye? Pont azért mert a terheseket jobban védik. Ezt azért meg kéne kérdezni.

Az oké, hogy nincs jogszabály arra, hogy a régi főnököt kötelezzék, de hátha van valami kiskapu arra, hogy a másik cég átvegye.

2010. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!