Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a helyes technika?

Mi a helyes technika?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szüléstól (első baba) nem is merek szüléssel kapcsolatos dolgokat olvasni, meg úgy vagyok vele, hogy két egyforma nincs is, majd ha ott leszek megtudom. Tegnap este mégis femerült bennem egy kérdés szülés közben, hogy kell helyesen nyomni? Ez ilyen ösztön szerű? Vagy olyasmi mikor szorulásunk van? 😊 Bocsi a hülye kérdésért de tegnap óta ezen kattogok. Esetleg van vmilyen könyv ami leírja a helyes technikát, ami csak erre koncentrálódik és nem ír horrorisztikus sztorikat? Köszi a válaszokat
2019. márc. 29. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönös, és ott lesz inger. Nincs erre helyes technika, tényleg csak nyomni kell.

Mikor a szülésznő mondja majd, hogy na most nyomjon anyuka, jönni fog az inger es fogod tudni tudatalatt mit csinálj. Emiatt ne aggódj.

2019. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, a wczési ingerhez tudnám hasonlítani, de azért sokkal másabb, popsiból nyomsz, de a hüvelyednél érzed a nyomást, fura az biztos.
2019. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de szerinted hány féleképpen lehet nyomni???
2019. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyomás az ösztönös, tényleg a székrekedés szerű nyomáshoz hasonlítható, inkább a légzéstechnika a fontos. Nagy levegőt kell venni, szemet becsukni, felhúzni a lábat (ha háton fekve szülsz) és ezzel az egy levegővel nyomni. Én kb. 4-et bírtam nyomni egy levegővel, a 4. próbálkozásra kint volt a lányom. Mikor jön a fájás, és tetőzik, akkor kellnagy levegőt venni. De a szülésznők, orvosok segítenek, mondják, hogy nagy levegő most, lábam húzzam fel, nyomjak. Még, még, még egyet és kint lesz. Mikor ezt mondták, a létező összes erőmet összeszedtem, és sikerült.

Szülésfelkészítő tanfolyamok szoktak lenni, bár nem tudom, hogy erre kitérnek-e, én sajnos lemaradtam róla, pedig szívesen elmentem volna.

2019. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és lenyegre törő választ, kicsit megnyugodtam. 😊
2019. márc. 29. 09:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3: van olyan, hogy rosszul nyom valaki... Kaksizási ingert fogsz a végén érezni, ekkor szedd össze minden erőd, csukd be a szemed (ez fontos) és nyomj fenékbe amikor érzed, hogy jön a tolófájás, ne a fejedbe, az nem jó. Ha elmúlt a fájás pihenhetsz, aztán a következőnél megint amikor jön, nyomni kell. A szülésznő mindent mondani fog: nyomj, ha elengedheted. Én pl gátvédelemmel szültem, akkor volt, hogy nem szabadott nyomni csak pihegni amikor jött a fájás. Én szóról szóra követtem a szülésznő utasításait és beleadtam minden erőmet ami még volt és sikerült a gátvédelem is pedig első baba volt. Könnyű szülést kívánok neked. :))))
2019. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek cimu konyveben reszletesen valaszt kapsz erre a kerdesre, szuper konyv, nem ijeszto, nagyon hasznosan leirja a vajudas lepeseit, meg hogy mit tehetsz a minel szebb szuleselmenyert.


Van az un. magzatkiloko reflex, magatol kiloki a tested tulajdonkeppen a babat, ezt nem tudod iranyitani, osztonosen jon. A helyes technika az, ha ilyenkor befele figyelsz, es nem kulso iranyitasra nyomsz (sok korhazban arra biztatnak, pedig annak karos kovetkezmenyei szoktak lenni). Nagyon fontos a testhelyzet is, hogy ne a hatadon fekudj, negykezlab, allva, terdelve, guggolva, vagy szuloszeken sokkal tobb helye van a babadnak kijonni, a legkevesebb helye hatonfekve van.

2019. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, először is NYUGALOM! Nagyon jól tetted, hogy nem olvastál össze mindent, maradjon is így! Túl sokan és túl sokat ijesztgetik egymást az anyukák! Másik dolog, mikor én az elsőt szültem, hiába volt választott orvosom, nem mondta, hogy nemcsak székelési ingert fogok érezni, hanem hogy úgy is kell csinálni, mintha mindenáron ki akarnám nyomni. Mert ciki vagy nem, én első szülésnél azt hittem, mivel középen jön ki, középen kell nyomni és persze nem sikerült! Szoval nyugodtan nyomj úgy, mintha be lennél baromira szorulva és az életed múlna azon, hogy kinyomd onnan, de csak amikor azt mondják, hogy NYOMJ! Ügyes leszel és gyorsan kicsúszik! Majd amikor azt gondolod, hogy nem tudod ennél jobban nyomni, akkor fog kibújni! :D
2019. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!