Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes guggolnom így, vagy...

Érdemes guggolnom így, vagy váltsak lábtolóra? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Info magamrol: 16/f, 186 cm, 72 kg

Fel eve edzek.

Hosszu vegtagjaim vannak=>tehat hosszu combcsobtok is, viszonylag rovid torzsem van.(kesobbiekben fontos szerepe lesz ezeknek)


Guggolasom eredmenyei: 80 kg keretben, 2 "szabalyos" ismetles. Szabalyos alatt azt ertem, hogy nem rogyasztas vagy elore doles lett belole, nyilvan nem tulsagosan helyes technika, errol fog szolni a kerdes.

A teremben tobb hozzaerto ismerosom is mondta mar hogy hibas a guggolas technikam, es minden egyes kijavitaskor csak egy kis ideig sikerult megtartani a helyes kivitelezest, eddig nem tudtam miert.

Aztan mikor legutobb is mondtak testepito ismeroseim akik mar regota guggolnak, kicsit jobban beleastam a temaba, kikerdeztem toluk par dolgot, illetve utananeztem.

A guggolast ugye nehezitik a hosszu vegtagok - jelen esetben inkabb csak a lab szamit -, illetve a csipo es bokaizuletek merevsege. Az idealis testfelepites guggolashoz a rovid combcsont, hosszu torzs, en ennek pont a forditottja vagyok. Emellett merev a bokaizuletem, illetve a csipom is kicsit. Guggolas kozben a kovetkezot tapasztalom: neheznek talalom a torzsemet a vertikalis tengelyen megtartani, ha megis erre torekszem, a guggolas melysege eppen a vizszintest sem eri el. Ha probalok jobban beulni a terdeim koze, akkor a torzsem merev marad, de eloredol. Ilyenkor a labam es a torzsem csatlakozasanal fajdalmat erzek. Mintha termeszetellenesnek ereznem a helyes megvalositast. Suly nelkul is ezek a tapasztalataim, tehat nem a tul nagy suly okozza. A puhatalpu cipom szinten nem a legjobb valasztas guggolni.

Hallottam olyat, hogy a guggolasra nem alkalmas testfelepitesuek(hosszu combcsont rovid torzs) jobban profitalhatnak a labtologep hasznalataval.

A labam sosem volt annyira eros, sot gyenge a tobbi izomcsoportomhoz kepest, de labtolon a maxom 220 kg volt. 200 kg-ba gyengebb napjaimon is minimum egyet bele tudok tolni. Nem tul sok, de ha osszehasonlitjuk a 80 kg felszabalyos guggolassal akkor erezheto a kulonbseg. Nyilvan a guggolas koordinaciofejlesztesi hasznat a labtolo nem karpotolja, es a torzsizmok sem vesznek oly mertekben reszt, de erdemes lenne a guggolas helyett a labtolora valtanom? Meglenne ugyanaz az izomtomeg novekedes, illetve erosodes? Milyen hatassal van a gerincre, mennyire serulesveszelyes a guggolashoz kepest?Vagy megallna az erosodes egy ido utan? Vagy talan tovabbra is foglalkozzak a guggolasi technika fejlesztesevel, akar suly nelkul, lazitsam a csipom es a bokaizuletem, es probaljak torekedni a leheto legjobb megvalositasra?

Hozzatehetjuk hogy tudomasom szerint a labtolo technika kozel sem olyan bonyolult mint a guggolase.

Vegul: Tudom hogy a legtobb izomcsoportot megmozgato, legnehezebb gyakorlatrol beszelunk, es ezt probalom egy gepi gyakorlattal helyettesiteni, de csak a labizmot megterhelo resze a fontos szamomra.

Nem szamit hogy eroemelesi szam hiszen nem eroemelek, csak testepitek(csak amator szinten, nem versenyszeruen).


Koszonom aki vegigolvasta es megjobban halas vagyok a tanacsokert es valaszokert.


Roviden: Tudom-e helyettesiteni a guggolas labi reszet egy labtolo geppel ha komoly problemaim vannak a guggolas technikajaval, vagy erdemes inkabb azon dolgozni?



#edzés #guggolás #erőemelés #lábtoló #labtologep #hibas technika #helyes megvalositas
2019. jan. 15. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire nem megy akkor a súlyponton változtass.

legyen elől.

gyakorold ki a mozgást kézi súlyzóval serleg guggolással,a mobilitást fallal szemben guggolással.

és ha elfogytak a kézi súlyzók a serleghez,akkor rámész az elől guggolásra.

2019. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Koszi, a serlegmodszert kiprobalom, es majd ha ott tartok megnezem az elolguggolast. Elolguggolassal viszont kisebb sullyal tudsz dolgozni majd mint hagyomanyos fogassal ugye?

Illetve mi a velemenyed a labtolora valtasrol?

2019. jan. 15. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kerettel lesz a baj, ott teljesen mashogy kell beallni. Probald meg szabad sullyal. Az alap eroszinted megvan, elobb guggolni kell megtanulni, nem gepen szorakozni. A gepen soha az eletben nem fogsz megtanulni guggolni, valoszinuleg azert is dolsz bele, mert termeszetellenes mozgaspalyara kenyszerit, amit a tested probal elkerulni, ezert is van a fajdalom.
2019. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem én fogalmaztam rosszul. A keret csak a súly letételére szolgál. Szabad súllyal guggolok, rúddal. Nem használok olyan keretet ami mozgástartományt kényszerít rám. Illetve nem a lábtoló gépen akarok megtanulni guggolni, csak ha elérhetem ugyanazt az izomtömeg felvételt vele akkor kicserélném a gyakorlatot arra.

Hallottam még olyat hogy a guggolás teljesen szabályos technika ellenére is káros hatással van a gerincre és a térdünkre. Ezért is hajlanék inkább a lábtológép felé.

2019. jan. 16. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szabalyos technika eseten nincs egyikre sem rossz hatassal. Igen, akkor felreertettem. Izomtomegben elvileg lehet hozni labtoloval ugyanazt, volt mar ra pelda.
2019. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lábtoló ugyanúgy megdolgozza a négyfejű combizmot és farizmot, izomnövekedés szempontjából megteszi. Viszont a guggolással ellentétben nem fejleszti a combhajlító, combközelítő és hátizomzatot, és ahogy említetted a stabilitást és koordinációt, így gyakorlatilag egy diszfunkcionális erőt kapsz tőle. Tudod helyettesíteni ha csak esztétikumra edzel, viszont a kimaradt izmokat extrán kellene megdolgoznod felhúzással és törzsemeléssel.

Próbáld gyakorolni a guggolásvariációkat: box squat, magad mögé teszel valamit amire le tudsz ülni a gyakorlat középpontján vízszintes combbal. Pause squat kis súllyal, lemész vízszint alá és 2-3mp-ig ott maradsz mielőtt felguggolsz. Elől guggolás ahol az a szegycsontodnál tartod a rudat, illetve ez kétlem hogy sokat fog változtatni de egy próbát megér, low bar squat, ahol szimplán a hátsó vállizmaidon tartod a rudat a csuklyáid helyett, ebben a tartásban nem fogsz előredőlni.

Ilyen adottságokkal valószínűleg az erőemelő forma lesz neked ideális majd az alap guggolásokhoz (persze ezekhez is alkalmazhatod), ahol vállszélességnél kicsit nagyobb terpeszben állsz, enyhén kifelé néző lábfejjel, és vízszintben a törzsedet oldalról érintik a combjaid. Nekem alkatilag kismedencei izomzáram van, azaz máshogy nem is nagyon tudok guggolni.

2019. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!