Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nstre megyek ott honnan...

Ha nstre megyek ott honnan tudják, hogy esetleg már nem mehetek haza? Mert a doki nem vizsgál olyankor, de az nst honnan tudja? 37hetes km

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pécsen így történik az ilyesmi:

Nálunk ketten vannak bent egyszerre, abból az egyik egy szülésznő. Észrevették hogy valami nem stimmel, illetve a gép is kijelezte kis mértékben, de igazából csak a pittyegés volt szokatlan (lehet a nagy meleg miatt). Hívták a dokit aki ahhoz az osztályhoz tartozik, meghallgatta ő is, majd m,eg is nézte az NST papírt is és mivel messzebb laktam és macerás lett volna bejárni naponta 2-szer NST-re ezért úgy döntött hogy ott kell maradnom!

Ha valami baj van akkor észreveszik és szólnak dokinak, úgyhogy szerintem ne aggódj!

Nekem mondjuk csináltak POSE-t is, annál jobban kiderül hogy minden rendben van-e vagy van valami probléma! Én akkor pont 37 hetes voltam!

(most már betöltöttük a 40. hetet, de még semmi, most 2 naponta POSE-ra járunk!

2010. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az nst a baba szívhangját, a mozgást (és a mozgás hatására a szívhang változásást) illetve a méhtevékenységet nézi. Amennyiben a baba szívhangjával baj van, vagy mozgásakor vagy túlzottan felmegy vagy leesik a szívhangja az bajt jelez, azaz lehet hogy bentfognak miatta, meg ugye ha erős fájástevékenységet jelez a gép akkor is várható, hogy bentfognak, de ezeket az nst-t készítő orvos vagy nővérke megnézi, és ha baj van vele, akkor tuti továbbküld az orvoshoz.

Engem az első gyerekkel a 38. heti nst után mindjárt küldtek az orvosomhoz, aki meg továbbküldött a felvételre,(oda is szólt, hogy küldd egy kismamát) hogy megyünk a máűtőbe, meg kell császározni. Lányomnak kétszer a nyakán volt a köldökzsinór, majdnem megfolytotta magát, és az nst-n a szívhangja jelezte, hogy nem stimmel valammi. Nem véltlenül csinálják. Akkor én is sima vizsgálatra mentem csak be, csak egy minimális cuccom volt a kocsiban biztos ami biztos, a nagyját a család szedte össze másnapra.


Mindenesetre ha az nst nemmutatssemmi eltérést, akkor hazaengednek, ha meg valami nem egészen stimmel akkor többnyire megismétlik a vizsgálatot. Általában olyankor, ha nem mozog eleget a vizsgálat alatt a baba, mert az fontos, hogy ha mozog akkor merre és mennynire változika szívhangja. Azaz ha azért kell ismételni a vizsgálatot mert keveset mozgott, az egyátalán nem baj. Ja és megnyugtatásul annyit, hogy nagyon ritka ha baj van, inkább az szokta meglepni a kismamákat, hoyg a gép fájásokat mutat, ő meg nem érez fájást, csak mondjuk haskeményedést. (Most 5 hónapos a legkissebb gyerekem, és a fórumon eléggé kibeszéltük a témát a többi kismamával, meg rengeteget olvastam a terhességről, vizsgálatokról, és a dokimat is kifaggattam.)

2010. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pécsi vagyok és nekem az a fura, hogy hetente hívnak csak NST-re,a 37.héten voltam, most a 38. héten, és legközelebb csak pénteken megyek, akkor leszek 39 hetes. Én azt hittem sűrűbben van ez a vizsgálat, mert pl. én már 3 napja görcsölök szinte egész éjjel, de nem időszakos görcs, hanem folyamatos, úgy hogy tudtam mindig, hogy csak jóslók. Ti milyen sűrűn jártok NST-re?
2010. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 36-39. hétig heti 1x voltam, most vagyok az utolsó hétben, és 2 naponta kell menni. Minden rendben. Hétfőn megyek megint, csütörtökre vagyok kiírva, bár a doki szerint lehet még 1 hét+. Viszont csüt-ön be akar fektetni, biztos ami biztos. Hát, majd hétfőn többet tudok.
2010. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 37.héten volt: szép egyenletes 2perces fájásokat mutatott a gép, a baba szívhangja normális, talán picit nyugodtabb állapotot mutatotta.

Nálunk figyelni kell, hogy mikor mocorog a kicsi, és gombot nyomogatni, minden mást a gép rajzol.

Na szóval 30perc után, a doki mikor meglátta a papírom azonnal megvizsgált, én meg mosolyogva közöltem már nincsenek is fájások, jól vagyok.

Ahová járok, második babával már, SZTK rendelő, és 20év alatt ketten szültek ott.

2010. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!