Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki ügyeleten szül?

Van, aki ügyeleten szül?

Figyelt kérdés

Jelenleg magán orvoshoz járok, aki magán intézményben vállal szülést, amit egyelőre nem szeretnék kifizetni ennyi pénzt érte.

Úgy döntöttem, hogy járok hozzá továbbra is magán rendelésre és ügyeleten fogok szülni (SOTE II. Bp.)

Mindenki próbál rábeszélni, hogy legyen fogadott orvosom, aki szülésnél is ott lesz.

Fogadott szülésznőm van/lesz.


Nektek mi a véleményetek/tapasztalatitok az ügyeleten történő szülésről?


2019. ápr. 5. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Szülésznő a fontosabb ő lesz ott a szülésnél, doki csak a végére jön pl. Varni.
2019. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Senkit nem fogadtam, se szulesznot se orvost. 2x szultem ugyeletben. Nem kiveteleztek nem bantak mashogy velem. Es szuper szuleselmenyem volt.
2019. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Ügyeleten szültem.... soha életembe nem voltam még így megalázva mint ott. Szóval most jön a második baba fogadott dokim van és korházt is váltottam.
2019. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

Ez orvostól függ, amelyik orvost érdemes megfogadni, az ügyeletben ingyen pont ugyanazt az ellátást nyújtja, mert lelkiismeretes. Így ha kifogsz egy ilyet, ami tegyük hozzá nem ritka eset, semmi különbséget nem fogsz tapasztalni.

Ha olyan az orvos, aki pénzre indul, akkor még mindig adhatsz neki pénzt, ott helyben és akkor megkapod az ellátást. Ezt megkérdezheted szülésznődtől is akár, ott, akkor. Pénz legyen nálatok.


A gáz leginkább a császárnál van, mert ahhoz jóváhagyás szükséges, és az kicsit macera, megha ügyeletben szülsz és reggel, ott van vizit. Az nem kicsit kellemetlen, ha bemasirozik egy hadsereg orvos, meg egy pár rezidens és szemléltetik rajtad hol tart a szülés. De nyilván ez lesz a legkisebb gondod. De egyébként hacsak nem valami vezető beosztású főorvos a fogadott orvosod, akkor ezek megtörténnek akkor is ha van fogadott orvosod.

2019. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Ügyeleten szülök és ezt akkor döntöttem el,mikor terhességem elejét ott töltöttem abban a kórházban ahová tartozom. Mindegyil ügyeletes egy angyal,csak jó véleményeket hallottam.
2019. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Ügyeleten fogok szülni, nem fogadok senkit. Terhesgondozásra magánorvoshoz járok, de ő nem vállal szülést.
2019. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
ELőző két szülésemnél volt fogadott rovosom. Az első az ügyeletére hívott be és indította a szülést, hogy ne kelljen külön bejönnie, a másik egyszerűen csak sietett és siettetett. A harmadiknál ügyeletesnél fogok szülni, de stuper jó szülésznővel. AZ ügyeletesnek mindegy, hogy meddig tart a vajúdás, nem fogja kierőszakolni belőlem a gyereke,t csak mert ő már menne haza. A jó szülésznő viszont pontosan tudja, hogy mikor kell szólni az orvosnak és azonnal beavatkozni, ha szükséges. Fogadott szülésznő nélkül viszontnem mernék csak úgy bemenni az ügyeletr.e Lehet az emebrenk szerencséje, és lehet nagy szívás is. Azzal egyetértek egyébként, hogy azok az orvosok, akik fogadott orvosként jók, azok ügyeletben is megtesznek mindent a kismamáért. Aki meg csak egy pénzéhes, lelkiismeretlen bunkó, abban akor is csalódik az ember, ha sokat fizet neki.
2019. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy jártam orvoshoz terhesgondozásra, hogy előre leszögezte: szülést nem vállal.

Amíg lehetett, ott volt, velem volt, az utolsó heteket kórházban töltöttem, az utolsó napon ő döntött arról, hogy másnap szülök, éjjel még figyelt, hogy rendben legyek, ő indította reggel... aztán átadott az osztályos orvosnak.

Végül császározni kellett, szóval az ügyeletes műtött.


Semmi hátrányát nem tapasztaltam a dolognak.

1 hete voltam kórházban, utolsó nap varratszedéskor a doki, aki műtött, a vilég legnagyobb természetességével közölte, hogy akkor a 6hetes kontrollra jelentkezzek majd az orvosomnál.

2019. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Magándokihoz járok gondozásra, de ő már nem vállal szülést, így ügyeletben szülök majd. Első baba, de nem félek. Dolgoztam annak a kórháznak a szülészetén ahova tartozom, sok szülést végignéztem, mint csecsemős. Tapasztalatból tudom, hogy nálunk nincs különbség a fogadott dokis és az ügyeletes szülések közt.

Viszont azt is tudom, hogy ezt a kérdést nem lehet általánosítani. Annyira kórháza és orvosa válogatja, hogy kell-e tartani az ügyeletben szüléstől. Tapasztalat ide vagy oda, van ahol én sem mernék fogadott doki nélkül szülni.

2019. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Én is ügyeletesnél szültem. Ráadásul egy olyan kórházban, ahol állítólag hentesek dolgoznak. (nagyon rossz híre van)

Teljes mértékben meg vagyok elégedve az ellátással. Mindenki kedves és profi volt.

Mondjuk én alapjáraton nem akartam kiadni több százezret egy szülésért, mert úgy voltam vele, hogy egy doki sem fogja helyettem kinyomni a babát, ha meg gond van, akkor úgyis mindenki a legjobb tudása szerint cselekszik. (tudom, merész voltam)

Azt meg nem igényeltem, hogy bensőséges viszonyom legyen a kórházi személyzettel. (valakit ez megnyugtat, engem zavart volna)

Barátnőmnek fogadott (sztár) dokija volt, de nagyon nem volt vele megelégedve. A terhesgondozás alatt sokat késett, sokszor sietett. Aztán barátnőm akarata ellenére kicsit rásegített, hogy meginduljon a szülés, mert következő héten ment szabira. Van ilyen is, olyan is. Szerintem kinek milyen orvost sikerül kifogni.

2019. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!